Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO (Kitaplardan sıpouylır yasak)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Jaegerjaquez said:

tiLi said:

Jaegerjaquez said:

kitapta shaenin kezban tripleri yoktu hiç ya burda sırf türk oynuyo diye değiştirmişler galiba :D

abi hangi tripleri yoktu bi anlat ya okumadım kitabı

abi böyle sansayı falan kıskanıyodu ya dizide, kitapta git sansaya kay sonra gel bide bana kay falan diyodu shae :D

asfafjbafajal

hakkaten böyle yalnız.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

senaristler bundan o havayı almıştır, "böyle oyna" diyememişlerdir bu da kendini oynamıştır.

http://www.hollywoodreporter.com/live-feed/game-thrones-tyrion-kills-tywin-711956

But we knew our Shae would diverge from book Shae the moment we saw Sibel Kekilli audition. Sibel brought such life and intelligence to the part; her intensity inspired us to make the character more complex.

Karakteri kitaptakinden daha iyi göstermeye çalışmışlar ama bence daha itici hale getirmişler. Kitaptaki en azından sırf para için yapıyordu, bunun bir de kendini haklı gören tavırları iyice sinir ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Hak verdim
tysha + shae kombosuna dayanamayıp...

yoksa zaten yıllardır tywin ve cercei onu oldurmek ıstıyorlar, öle olcak olsa 50 kere öldürürdü onları

tiLi said:

Komutan said:

Marty said:

herhangi birini oldurmuyor. babasini olduruyor. hikayeden tyshayi cikardigin zaman, tyrion dengesiz psikopat biri gibi gorunuyor. ne icin durup dururken gitti babasinin odasina hic bir aciklamasi yok.

Durup dururken?

Babasının cinayeti işlemediğini gayet iyi bildiği halde kendini ölüme mahkum ettirmesi son derece iyi bir sebep değil mi?

değil. kitapçı değilim ama tysha kısmının işlenmemesi tyrion'ı ciddi anlamda sığlaştırmış. hikayenin en acıklı olaylarından biri bence tysha.

ayrıca spoiler kavramını anlamıyo olabilirsin ama başlığın kuralları var, senin sempatine kalmıyor.

başlığa attığın her mesajda spoiler vardı nerdeyse
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Hala 2. sezonu falan izleyen bir adam da 4. sezon finalinden sonra topiğin 80. sayfasına gelmesin abi. Ya da her şeyi spoiler içinde yazalım, dışında anca naber falan diyelim. Çok haksız da değil yani. Tam haklı da değil. PENALTI GİBİ PENALTI DEĞİL işte.

o kadar dizi seyrettim ve sonrasında itina ile forumlara falan girdim ama spoiler yediğim sayılı bile değildir.

çok zor değil dikkat etmek. burada bir topluluk var ve eğer bu topluluğun çoğu güncel bölümdeyse ve sen geriden takip ediyorsan ve buna rağmen ne akla hizmet güncel konuşmaları takip etme peşinde koşup, birde bütün çoğunluğun senin keyfin için pozisyonlanmasını talep ediyorsan bu etik bir istek olmaz.

ilgili konunda çoğunluk hangi fikirde ise ona uyacaksın, genel toplumsal ahlak kuralı...

ayrıca, Stanis Başkkkaaaaaaan.... :)

şöyle süvari hücumları nedense beni hem duygulandırır,
Sosyal ağlarda paylaş

Yok ben de kullanıyorum ve spoiler almaktan/vermekten nefret ederim zaten, çok hak veriyorum ona, ama ben şahsen sonuna gelmediğim dizinin hiçbir topiğine falan da girmem yani. Düz kurduğun günlük bir cümledeki bir kelime bile bilmeyene spoiler olabilir sonuçta. Öyle çift taraflı bir empatimsi bir şeydi işte, boşver :p

tldr: Spoiler tagını kullanalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

çok zor değil dikkat etmek. burada bir topluluk var ve eğer bu topluluğun çoğu güncel bölümdeyse ve sen geriden takip ediyorsan ve buna rağmen ne akla hizmet güncel konuşmaları takip etme peşinde koşup, birde bütün çoğunluğun senin keyfin için pozisyonlanmasını talep ediyorsan bu etik bir istek olmaz.

ilgili konunda çoğunluk hangi fikirde ise ona uyacaksın, genel toplumsal ahlak kuralı...

Eğer bahsedilen mesajıma ve onu takip eden mesajlara bakarsan, olayın benim dikkatsizliğimden kaynaklandığını ve insanlar uyardıktan sonra da mesajı spoiler içine aldığımı göreceksin(iki hafta önce ise benzer bir mesajımı -ki çok ufak bir spoiler - güncelleme süresi geçtikten sorna farkettiğim için değiştiremedim).

Yani kurallara uymamam gibi bir şey söz konusu değil.

Ama bu kuralın sadece aptalları korumaya yönelik olduğunu söyleme hakkım da var. Ben spoiler yemek istemediğim dizilerle ilgili mesaj atılan hiçbir platforma girmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

yav size demiyorum zaten, giriş biraz sorunlu olmuş olabilir.

ben mesela diziyi salı veya çarşamba seyrediyorum ve bu süre zarfında güncel başlıklarda ön izleme bile yapmıyorum.

demek istediğim bu konunda 30 kişi varsa ve 25 daha ilk günden seyredip burada tartışmaya başlıyorsa son bölümü, sende çeşitli sebeplerden ötürü geriden geliyorsan ama işgüzar gibi kalkıp o 25 kişinin arasında giriyorsan hiç bir mecburiyetin olmadan, "ban pls" demek saçma demek istiyorum.

ham mesela ekişiye falan girmiyorum bile orada barzoluk artık kol olmuş...
Sosyal ağlarda paylaş

götümden spoiler kuralı uydurup insanları sinir etmeye çalıştığım yok. kuralları yazmışlar yukarıya:

GERGE said:

Güncel sezon hangi bölüm olursa olsun yeni sezon başlayana ya da bittikten sonra iyi bir zaman geçene kadar (bir sezon süresi bu ortalama) spoiler ile konuşulacak. Bu bölüm Arya süperdi filan yazın tabii ama Arya'nin kolunun kopmasına çok üzüldüm yazmayın. Sınırı anlayacak olgunluktasınız. Dizinin ya da filmin öyküsünü doğrudan belirten şeyler spoiler, beğeni filan belirten yorumlar değil. Çok iyiydi diyin ama böyle böyle yapması çok iyiydi demeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

izlemediğin bölüm veya sezonun tartışıldığı bir ortama, keyfe keder olarak girip, yazıları okumanın ne mantığı var?

var mantığı. insan diziyle ilgili sair trivia bilgi almak için de pekala girebilir başlığa (yeni sezon ne zaman başlıyor, son sezon iyi miydi, yeni cast mı gelmiş, dizi izlemeye değer mi, kitapla paralel mi (ahahaha), şöyle bir şey duydum doğru mu, tüm bölümleri kimsen alabilirim, vs.), en azından prensip olarak girebilmeli. sezon başlığı, bölüm başlığı değil bu, genel dizi ile ilgili başlık. biiir sürü insan hafta hafta dizi seyretmek istemediği için sezon sonu bekleyip öyle seyrediyor tüm bölümleri, beklerken aklına soracak bir şey pekala gelebilir, ya da biriktirmediği halde iki bölümü işten güçten kaçırmış olabilir, bu insanların thread üstünde hiçbir hakkı olmasın mı? bu insanları korumak bir tag açmak kadar kolayken neden olmasın? elinize mi yapışıyor? okurken bir tık daha atınca karpal tünel sendromu mu oluyorsunuz?

çok egosantrik oluyosunuz bazen, üzülüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

Suark said:

Hak verdim
tysha + shae kombosuna dayanamayıp...

yoksa zaten yıllardır tywin ve cercei onu oldurmek ıstıyorlar, öle olcak olsa 50 kere öldürürdü onları

Hayır, Tywin'in daha önce hiç öyle bir çabası yok.

cüce eyrie den clanlarla döndükten sonra, vanguard olarak onlarla birlikte savaşa yollamıştı mesela =)
bi hareketleri yok, ama istekleri var. Bariz ortada, ama soyisim aynı olduğundan act yok.
bi kere sersey denedi
Sosyal ağlarda paylaş

ben şahsen girmiyorum son bölümünü izlemediysem dizinin başlığına. yıllarca 24, bsg vs'yi tv'den takip ederken bir kere girmedim, mesaj atmadım başlıklarına çünkü her ne kadar teoride seyahat özgürlüğüm olsada, pratikte geceyarısı bronx'ta gezmek gibi bir olay. herkes paldır küldür en son olan olayları açıktan konuşacak, buradaki gibi. demir yumrukla yönetemiyoruz spoiler işini forum olarak, fiili durum bu maalesef. anime bölümünde bile çok daha az insan 2 satırlık tek mesajı spoiler'a almaya üşeniyor. milletçe kuralların ortak yarar için konduğunu algılayamıyoruz. onları aşmakla övünüyoruz tam tersine.

yazanların %100'ü spoiler kullanmadığı sürece bir anlamı kalmıyor kısacası %99'un spoiler'a alıp almaması. bu ortam sağlanamadığı sürece diziyi seyretmeden son sayfaya girmek mantıklı değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...