Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO (Kitaplardan sıpouylır yasak)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Dizi için bazı karakterlerin çıkarılması son derece doğal. Amerikalılıkla değil, seyretmek ve okumak arasındaki farkla alakalı.

Tysha eklenmeden de Tyrion'ın Tywin'i öldürmek için gayet güçlü sebepleri var.

Bu arada gelecek sezon diziye epey oyuncu eklenmesi lazım. Şöyle bir düşündüm de kitaptakilerin bir çoğunu dizide kullanmasalar bile minimum bir on yeni karakter falan gelmesi gerekli.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

herhangi birini oldurmuyor. babasini olduruyor. hikayeden tyshayi cikardigin zaman, tyrion dengesiz psikopat biri gibi gorunuyor. ne icin durup dururken gitti babasinin odasina hic bir aciklamasi yok.

Durup dururken?

Babasının cinayeti işlemediğini gayet iyi bildiği halde kendini ölüme mahkum ettirmesi son derece iyi bir sebep değil mi?

imamizer said:

kimin kimi öldürdüğü de mi sayılmaz gomtanım?

Ha evet onu diyorsunuz, ama ciddi olarak buraya bakıp da eski bölümlerden spoiler almamayı umanlara pek sempati duymuyorum. Fakat tamam, yine de spoiler altına alayım.
Sosyal ağlarda paylaş

babasinin jaime ile yaptigi anlasmayi da biliyor, ona ragmen (guvenmedigi icin ya da shaenin tanikligindan sonra gazla)gidip trial by combat cekiyor. birbirlerini oldurmeye calismak gibi bi durumlari hic yok o ana kadar.

sabah kafasi kesilecekken o gece olumden kacarken geri donup babasinin odasina gitmesi icin ise hicbir sebebi yok.

sadece tysha muhabbeti var iste, adamin hayati boyunca mutsuz olma nedeni. onu ogrenince olme riskini alip gidiyor. intikam almak kacmaktan onemli hale geliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

Marty said:

herhangi birini oldurmuyor. babasini olduruyor. hikayeden tyshayi cikardigin zaman, tyrion dengesiz psikopat biri gibi gorunuyor. ne icin durup dururken gitti babasinin odasina hic bir aciklamasi yok.

Durup dururken?

Babasının cinayeti işlemediğini gayet iyi bildiği halde kendini ölüme mahkum ettirmesi son derece iyi bir sebep değil mi?

imamizer said:

kimin kimi öldürdüğü de mi sayılmaz gomtanım?

Ha evet onu diyorsunuz, ama ciddi olarak buraya bakıp da eski bölümlerden spoiler almamayı umanlara pek sempati duymuyorum. Fakat tamam, yine de spoiler altına alayım.

öldürmek için sebebi yok.nefret ediyolar birbirlerinden sadece.tywinde tyrionun mahkemede suçlu çıkması için ayrıyetten uğraşmıyor ayrıca.

eğer o sebeple birini öldürcekse cersei'yi öldürmesi lazım değilmi?

Sosyal ağlarda paylaş

Tywin'in öz oğlunun hayatını bağışlamayı anlaşma meselesi yapması bile Tyrion'ın açısından nefret etme sebebi. Üstelik yıllar içinde biriken başka şeyler de var aralarında. Tysha ile ilgili olayın Tyrion'ın bildiği kısmı bile yeterince iğrenç.

Öyle babam ve ablam olsa öldürür ve hiç de vicdan azabı çekmezdim.

_Rave said:

eğer o sebeple birini öldürcekse cersei'yi öldürmesi lazım değilmi?

Gidebileceği bir yerde olsa öldürürdü belki.
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

Dizi için bazı karakterlerin çıkarılması son derece doğal. Amerikalılıkla değil, seyretmek ve okumak arasındaki farkla alakalı.

Tysha eklenmeden de Tyrion'ın Tywin'i öldürmek için gayet güçlü sebepleri var.

Bu arada gelecek sezon diziye epey oyuncu eklenmesi lazım. Şöyle bir düşündüm de kitaptakilerin bir çoğunu dizide kullanmasalar bile minimum bir on yeni karakter falan gelmesi gerekli.

karakterlerin duygularının sığlaştırılmasının seyretmek ve okumak arasındaki farkla bi alakası yok.hele dizide adı geçmiş bi karakteri ''lan şimdi kim hatırlıycak 1.sezonda tyrionun hikayesini'' diyerek karakterini en çok etkilemiş kişiyi yok saymanın dizi olmasıyla hiç alakası yok.

bide

cerceinin kapısını bulamadım bari babamı kesiyim içimde kalmasın mı yaptı yani tyrion?

tam tersine direk babasını öldürmeye gidiyo adam.shaeyi bile mob niyetine kesiyo hiç sallamadan.

Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

Marty said:

Durup dururken?

değil. kitapçı değilim ama tysha kısmının işlenmemesi tyrion'ı ciddi anlamda sığlaştırmış. hikayenin en acıklı olaylarından biri bence tysha.

ayrıca spoiler kavramını anlamıyo olabilirsin ama başlığın kuralları var, senin sempatine kalmıyor.

başlığa attığın her mesajda spoiler vardı nerdeyse
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

O amaçla gitmiyo aslında oraya diye hayirliyorum yanlış da olabilir. Sonradan ofkeleniyor

_Rave said:

bilmiyorum tam hatırlayamadım.Tyshanın nerede olduğunu öğrenmek içinmi gidiyordu yoksa?

evet, oldurmek aklinda yoktu sanirim giderken, zaten tyshayi soruyodu boyuna, "whore" muhabbetine olduruyodu.

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...