Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization: Beyond Earth

Komutan

Öne çıkan mesajlar

http://www.youtube.com/watch?v=HETD06cKl-s&list=PLs3acGYgI1-sjpUfVebQ6d0ATUd3K2y_l&index=1

benim gibi let's play sevenler icin Civ:BE icin guzel bir baslangıc videosu serisi. civ5 ten sonra oyunu acınca noluyo lan oldum ben de.

quill iyidir.

bi de maddjinn var. bu biraz daha min max cı oynuyor

http://www.youtube.com/user/SBFMadDjinn/playlists
Sosyal ağlarda paylaş

BlackRose said:

Orayı bilemiyorum ama eğer nuuvem'den almamak için özel bir sebep yoksa ordan 76 TL'ye mi ne geliyor. 34 euro yaklaşık 96 yapıyor çünkü.

Kıllandım VPN'siz alışveriş yaptırmamasına. İlerde steam ile sıkıntı olur filan 15-20 lira için değmez o riski almaya.
Sosyal ağlarda paylaş

Kıllanacak bişe yok adamlar senin brezilya dışından almana müsade etmiyor, haklılar çünkü gördüğün gibi burda 170 tl olan oyunu ordan 76ya alabiliyoruz eğer müsade ediyor olsalar :)

Dolayısıyla vpn ile bu sınırı aşmış oluyosun başka da bir olumsuzluk yok aslında işin içinde. Steamde de sorun olmuyor, burada forumda da sorabilirsin çok oyun alındı o siteden ve steamde sorunsuz oynandı.

Ayrıca steame bir kere giren oyunu herhangi bir şekilde daha sonradan elinden alma şansı yok steamin.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

Civilization'A yeni update cıkıcak mı acaba bunu cok merak ediyorum ? Bence bi 4 kıvamına gelemedi oyun hala... ve 4'e göre 1 exp eksik

Eksik mi? Warlords ve Beyond the Sword dışında expansion var mıydı? Colonization'ı sayıyorsan, o da Beyond Earth gibi bağımsız bir oyundu.

Ama hangisinin kaç expansionı olduğu bir yana, Civilization 5 için başka expansion gelmez artık.
Sosyal ağlarda paylaş

oyun dosyalarinda dinleri bulmuslar

Old Earth Requires 25 Faith, Creates a Creed (Pantheon equivalent?)
Holistic Health
+1 Health to Clinic
Honor the Past
+1 Culture to Old Earth Relic
Spread the Word
+1 Faith and Culture to Network
Go Forth and Multiply
Cities grow 10% faster
Sabbath
+1 Production in cities with a population greater than or equal to 3
Chosen People
+1 Faith and Energy to Defense Perimeter
Divine Watchmaker
+1 Science to Fabrication Yard
Post-Animism
+2 Faith to Alien Preserve
Crusade
+1 Faith and Production to Rocket Battery
Purification
+1 Faith and Energy to Water Plant
Sacred Text
+1 Culture to Laboratory
Work Ethic
+1 Production and Energy to Depot
Charity
+1 Health per city with a population greater than or equal to 6
Love thy Neighbor
Units heal for +30% in friendly territory
Philosopher King
+2 Culture and Science to HQ
Promised Land
-15% culture cost for territory growth
Normal Requires 60 Faith
Xenomorph Preservation
Allows purchase of Xeno Preserves with faith
Sky Temples
Allows purchase of Sky Temples with faith
Biotic Consciousness
Allows purchase of Biotic Nodes with faith
Salvation through Work
+1 Production to Manufactories, Academies, and Citadels
Cornucopia
+1 Food to Algae, Chitin, and Coral
Blessed Extraction
+1 Production to Copper, Gold, and Silica
Subsuming Ritual
+1 Culture to Resilin, Fiber, and Fruit
Pious Craftsman
+1 Production and Energy to Petroleum and Titanium
Whispering Depths
+2 Faith and Culture to Geothermal Energy
Primal Link
+2 Food and Energy to Biomass
Vermillion Mirror
+2 Production and Energy to Firaxite
Skybound Wisdom
+2 Science and Energy to Float Stone
Flowers of Eden
+1 Culture to Forests
Eternal Flow
+2 Health for each city near a river
The Staring Abyss
+1 Health per Canyon

Dogmatic Requires 100 Faith, Creates a Dogma (Religion names?)

Church of the Void
Eden's Light
The Cosmic Wheel
Hands of the First
The Mystic Flow
Chorus of Man
Deus Ex Machina
The Shepherds

G&Kden copy pasta direk, expansion baya hayal kirikligi olucak oyle olursa
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

Masticore said:

Civilization'A yeni update cıkıcak mı acaba bunu cok merak ediyorum ? Bence bi 4 kıvamına gelemedi oyun hala... ve 4'e göre 1 exp eksik

Eksik mi? Warlords ve Beyond the Sword dışında expansion var mıydı? Colonization'ı sayıyorsan, o da Beyond Earth gibi bağımsız bir oyundu.

Ama hangisinin kaç expansionı olduğu bir yana, Civilization 5 için başka expansion gelmez artık.

Ben beyond earth'ten sonra civ. fan'ları bir exp. yapmıstı onunla karıstırdım.

Din olayına gelince 4'ün din olayı cok dengesizdi yani oyunun içine ediyordu belki ama oyuna renk kattıgı tartisilmaz bence.
Yani Ai'ye karşı eğlenceli oluyordu (her ne kadar sacmalasada). Ben 5'te dengeli güzel bir din sistemi beklerken kaldırarak olayı kökten çözmüşler
Sosyal ağlarda paylaş

said:
If you can't build a better mousetrap, build a better mouse.

tldr; oyun baya iyi ama UI geliştirmeleri gerekiyor acilen.

Tech tree eski oyunlarda 5teki kadar lineer değildi ama bu defa da iyice açılmışlar ağ sistemiyle. Ha iyi olmuş bence, anlaması daha zor ve karmaşık ama oyuna her başladığında farklı bir yoldan ilerliyorsun. Eski civlerde hareket şekli çok daha kısıtlıydı. Özellikle 50-60 turnlük techlere beelinelayıp faydalı wonderlar kapmak mümkün, altyapı için nelerin gerektiğine karar verip o yolda gidip nadsa yatabiliyorsun baya beğendim bu teknoloji ağı sistemini.

UI en kötü, özellikle trade ekranı kolon kanseri nedeni. Available routes iyi çalışmıyor, yieldlara göre sıralama yok falan. Civ5in gerisinde kalmışlar, acil iyileştirme lazım.

Oyunun temel öğeleri değişmediği için growth>population>science > win döngüsü de aynen kalmış, bunu da prosperity ve knowledge treeleriyle sağlıyorsun. Might ve industry baya zayıf şu anda, bi denge ayarı lazım virtuelara.

Trade routeların opluğuna diyecek bişey bulamıyorum, heralde bunlara da bi nerf gelir. Yeni şehrin her turn 1 pop alıp 2 turnde bina yapması falan saçma salak olmuş biraz.

Affinity ve upgrade sistemi fena değil ama biraz daha alpha centauriye benzetip seçenek sunsalar iyiymiş. AC de redundant upgradeler vardı ama burda da fazla düz gidiyor. Civ2deki leonardos workshop hesabı uğraştırmayan upgradei de beğendim, askeri dengeyi sağlamak daha kolay böyle.

Eski civlerden beri insan bi city screen istiyor, şu oyunda dandik landingden başlayıp hiper gelişmiş uzay kolonisine gidecek inanılmaz bi artwork potansiyeli var ama ekipte hiç o ışığı göremiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...