Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Allaha inanmamak

desertt

Öne çıkan mesajlar

Allah belki yoktur ancak Allah aslında bir tabu-temsildir. Terbiye ve Ahlakı oluşturan temel kavramdır . Ateistler Allaha inanmazlar çünkü 2 nedeni vardır; Farklı olma isteği-Özgür olma isteği. Dinin söylediklerine uyup doğru yolda gitmek veya emredilenleri uygulamak saçma veya işlerine gelmediği gibi inkar ederek kendi yarattıkları saçma sistemler ile gelişi güzel yaşarlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu inançların en temelinde yatan şey korku faktörü, kendinden güçlü birine sığınma içgüdüsü, toplumu bir arada daha rahat yaşatma çabası ve anlaşılamayan olayları bu güçlü metafiziksel kavramlara yıkma var. Her geçen gün bilimin ve teknolojinin gelişmesiyle anlaşılamayan şeyler daha anlaşılır hale geliyor. Bundan bilmem kaç bin yıl önce güneş tutulmasını gören insanlar neden olduğunu bilmediği için şekilden şekile girerdi şimdi nedeni bilindiği için millet seyretmek amacıyla oturduğu yerden kalkıp ta nerelere seyahat ediyor. Kimisi çıkar der ki elementler birleşerek şunu şunu oluşturuyor. Her şey birbiriyle etkileşim içinde kimisi de der kimi de saçımız, cildimiz, kemiklerimiz, tırnaklarımız her şey kolajenden oluşan ipliksi bir yapıya sahip ve kıvrılıp durmakta bu kolajen yapısının değiştiği tek yer ise göz korneası, burada ağsı bir yapıya bürünerek transparan bir hal alıyor bu öyle destansı bir şey ki bu işte tanrının parmağının olmaması imkansız der. Bana tanrı kavramı saçma geliyor. Halkı uyutmak için, bir arada yaşamalarını sağlamak için, korkutmak ve rant sağlamak için insanlar tarafından yaratılan metafiziksel bir kavram olarak düşünüyorum. İnanların çoğu da eğer yoksa bir şey kaybetmiş olmayacağım ama varsa da cennete gideceğim diye düşünüyor. Hatta ülkedeki müslümanların büyük bir çoğunluğu ise ailesi müslüman olduğu için kendini müslüman olarak görüyor. Pek çoğunun aklına bile gelmiyor din kavramı. Yalnızca inşallah, maşallah tu tu tu tu tu.. Ben müslüman olan çoğu arkadaşımdan daha bilgiliyim bu konuda hem dua hem de bilgi olarak. Kimsenin islamla mutlu olduğunu da sanmıyorum. Her gün camiye giden gençleri, yaşlıları görüyorum çoğu hayata küsmüş, namaz kılmaktan ciğeri solmuş. Sadece rant sağlayanlar ve cahiller mutlu. Üniversitedeki kızların halini gördükçe üzülüyorum. Çoğu aile zoruyla kapanmış davranışlarına da olumsuz yansıyor bu durum. Bir de millet o kadar saf ki inanmadığı bir şey duyunca yemin et diyor. Yemin ediyorum daha sonra hiç sorgulamıyor bile. Geçen birisiyle okulda yine tartışma içindeydim. Söylediğim bir şeye inanmadı yemin et dedi yemin ederim dedim ha tamam o zaman dedi. daha sonra ateist olduğumu söyleyince küfür etmeye başladı. garip bir milletiz vesselam.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...