Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO (Kitaplardan sıpouylır yasak)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

sonda spoiler olması bir yana, anladığmı kadarıyla asıl şöyle olmuş:

HBO'nun sitesinde synopsis'de sonda görünen kişi için bilmemne bilmemne demişler, sonradan synopsis'den ismini çıkartarak biri diye değiştirmişler.

O ismini verdikleri de kitapta ismi geçiyor ancak efsanelerde, çocuk masallarında geçiyor. O gerçekten var demek, hem de diziye koyacak kadar önemli demek, ileriye yönelik(daha yayınlanmamış kitaplara yönelik) önemli ipuçları veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Kitaplar whitewalkerların masal değil gerçek olduğunu anlatarak başlıyor, tabii ki masallarda geçen kralları vs. de gerçek olacak. Spoilerlık bişey yok, dizifagleri gibi böööeeaaaa spoiler ağlamayın.

Bölüm o kadar kötüydü ki plebler olarak bile beğenmemişsiniz, ben sanırım artık diziyi seven tarafa geçiyorum. Haterlık ayağa düştü mirim
Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel said:

harbi son sahnede yazılmamış olanı spo ettiyseler amk ya. doğru mu bu?

nese ben en başta bi uyuz oldum zaten. yok lekesiz generalinin gözlerinin dolması (yazık la çüksüz di mi bu adam bi de, karıya da dolanamıcak), yok tüm şehrin temsili bir master linç sahnesi ile ele geçirilişi. neydi la o sahne, total war & civ cutscene'leri bile daha ayrıntılı bundan.

snow bi göte gelme sahnesi yaşayacak orası kesin, thorne ve locke anlaşması var gibi. hatta biraz daha hayal gücü kanırtacak olursam kardeşini kurtarırken kurtlar da onları locke'tan kurtarır diye sallıyabilirim. umarım şaşırtacak bişey olur.

cercei tek başına kaldı ona sevindim bi.

locke-snow

onceki bolumleri dikkatli izlemedin heralde. locke denen karakter (kitaptaki vargo hoat'a benzer bi karakter), jaime'nin elini kesen, bolton'in picinin adami. bolton'un pici zaten 'haa bran ve rickon jon snow'un yanina gittiyse ben bulurum onlari' diyor ve bu da onlarin yanina geliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Kitaplar whitewalkerların masal değil gerçek olduğunu anlatarak başlıyor, tabii ki masallarda geçen kralları vs. de gerçek olacak. Spoilerlık bişey yok, dizifagleri gibi böööeeaaaa spoiler ağlamayın.

Fazla spoilerlık bir şey bence de yok da o kralın isminin verilmesi hafif de olsa spoiler sayılır, çünkü kitaplarda white walkerların başında şu anda onun olduğu söylenmiyor, hatta white walker olduğu da söylenmiyor. Hatta dizide de isminin söylenmediği düşünülürse, dizi için de spoiler vermişler synopsisde.
Sosyal ağlarda paylaş

@axedice

sen kral vs diye açık etmişsin o yüzden spoiler'a aldım.

Şimdi o masalın gerçek olup olmamasını anlayıp anlamak ayrı, the others'ın bir kralının ortalıkta dolaşması ayrı. Ne malum o kralın hala hüküm sürdüğü, belki yok edilmişti. Bunu kitaptan öğrenme ihtimalin yok açıkçası. Zaten HBO'da hatayı fark edip hızla değiştirmiş.

Açıkçası HBO'nun serinin gidişatından haberdar olması ve senaryoyu ona göre oluşturması bence falsolu, bölümler ilerledikçe kitaplarda geleceklere ilişkin daha çok ipucu çıkacaktır. Zaten HBO'nun diziyi nasıl devam ettireceği de kesin değil.
Sosyal ağlarda paylaş

sinemanın yarısında villain ölecek mi nasıl ölecek diye darlayanlar gibisiniz

sezeryanla mı çıktınız bekleyin görün. ucundan gösterip hehehe tamam başka göstermiyoz diyecek halleri yok. ele avuca sığan hikayeleri işliyorlar sonuçta. vintır iz kamingin baş aktörünü mü işlemeyecekler.

ha öte yandan eğer kitapta olmayan bişeyi dizide önden fırınladıysalar ki sanmıyorum vardır illa adı yukarıdaki postta verilmiş zaten(keşke verilmeyeydi). bi de martin dedenin haberi vardır. benim hikayemi televizyon işleyecek olsa o metin önüme gelir. he derim her bölüme en azından.

nasıl kitapta dizide olmayan şeyler varsa dizide de kitapta tamamen olmayan hikaye esnemeleri yapmayı planlıyor gibiler.

so what
Sosyal ağlarda paylaş

bu bölüm olan hiçbişey yok kitapta.

ha pardon bi oathkeeper'ın ismi doğru.

gerçi onun isminide jaime kendi koyuyo,öküzlük yapıp oathkeeper'ım ben heheyt,sansayı buldum ama çüküme takmadım(ki aslında hiç görmemiş olman lazım kitaba göre),aryayı hiç ziklemedim zaten ama kılıcın ismi oathkeeper olsun demiyo brienne

of bu bölüm içimdeki bookfagi çıkardı ortaya.ama çok kötüydü lan.
Sosyal ağlarda paylaş

_Rave said:

bu bölüm olan hiçbişey yok kitapta.

ha pardon bi oathkeeper'ın ismi doğru.

gerçi onun isminide jaime kendi koyuyo,öküzlük yapıp oathkeeper'ım ben heheyt,sansayı buldum ama çüküme takmadım(ki aslında hiç görmemiş olman lazım kitaba göre),aryayı hiç ziklemedim zaten ama kılıcın ismi oathkeeper olsun demiyo brienne

of bu bölüm içimdeki bookfagi çıkardı ortaya.ama çok kötüydü lan.

dizi iyice sıçtı. Çok popüler olunca herkes izliyor, milletin aklı karışmasın diye karakter sayısını olay sayısını iyice azalttılar, sanırsın tüm westeros, north of the wall, southern lands 200 kişi. Herkes birbiriyle karşılaşıyor. Kitapta 5 ayrı karakterin başından geçeni 1 kişi yaşıyor. Ne kadar paraya boğdularsa ARR ARR Martini o da eyv. diyor.

ek olarak, olyenna tyrell gençliğimde ben çok fenaydım derken şaka yapmıyor:

Sosyal ağlarda paylaş

ya abi o 5 kişinin yaptığı işi tek kişinin yapmasını anlıyorum.hani bütçe mütçe,bide bazı embesiller fazla karakter olunca kim neciydi kaçırdıkları için falan.

ama gidip götünden sahne yazmak nedir ya.hadi onu geçtim grrm eyvallah dedi niye bütçende en küçük oynama yapmıyıcak şeyleri yaptırıyosun en basitinden şu oathkeeper olayı gibi veya Jon un Ygritte i salmak yerine elinden noob gibi kaçırması gibi veya sam in jona branı söylemesi gibi veya jaimeyi tecavüz eder gibi gösterirken halbuki adam redemption kovalamaya başlamışken.vs.vs.vs.bazıları çok büyük mantık hatalarına yol açıcak gelecekte.

bunlar değil her sahneleri böyle olmaya başladı bide artık.senarist olucak hıyar zevkten kendimi parmaklıyo adamın yazdığı kitabı değiştirince anlamadım.yada belkide bi zikime yaradığını düşünmek istiyo olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...