Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO (Kitaplardan sıpouylır yasak)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

olm bi şu ben okudum ama okuduğumu kimse anlaymacak telaşından vazgeçseniz yemin ediyorum hep beraber tahta oturacağız

bak mesela ne güzel eleştirilmiş geçen sayfada, ceymi sonra geliyodu dizide önce gelmiş olmamış falan diye. max yazabileceğinz bu yani.

hatta onu da yazmayın sorulursa uzman ve bilirkişi olarak cevaplanırsınız. onun haricinde bırakın cahilliğimizde boğulalım biz.
Sosyal ağlarda paylaş

eski sezondan çıkarılan bir dialog

“On my honor as a Lannister,” the Imp said, “I will not touch you until you want me to.” It took all the courage that was in her to look in those mismatched eyes and say, “And if I never want you to, my lord?” His mouth jerked as if she had slapped him. “Never?” Her neck was so tight she could scarcely nod. “Why,” he said, “that is why the gods made whores for imps like me.” He closed his short blunt fingers into a fist and climbed down off the bed.

yani şunu çıkartmalarının hiç bir anlamı yok. Tyrion'un hislerini çok iyi anlatan bir pasaj. Ayrıca Podric Payne 12 yaşında.
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

kitapta penisleri nasıl halletmişler?
detaylı tasvirler mi var?

Sansa'nın bakış açısından Tyrion:

She stared at the stunted legs, the swollen brutish brow, the green eye and the black one, the raw stump of his nose and crooked pink scar, the coarse tangle of black and gold hair that passed for his beard. Even his manhood was ugly, thick and veined, with a bulbous purple head.

Sosyal ağlarda paylaş

Dynun said:

spoilerım kaşındı abi sonra ban geliyor Suark :(

niye yav spo ya aldık, izlediğimizi söledik

axedice said:

Suark son bölümü izlemedin mi sen?

izledim

spo

beyliş olaydan haberdar bence, bunu farkedip kullandı sansayı aldırtmak için. Plotun baş sorumlusu bence tywin.
ne çıkarı var ki bundan başka beylişin?

Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle, klişe severlere bi çift sözüm var.

kitapla-dizi'nin aynı olmasını bekleyenler var hala, sene olmuş 2014. harry potterlar, yüzüklerin efendisiler, aşk-ı memnular. bunlarda da defalarca gördüğümüz üzere, binlerce sayfalık kitapları her ayrıntısıyla film yaparsan ne para dayanır, ne saatlerce izlicek seyirci.

özetlemek zorundalar, asıl konuyu kaybetmedikleri sürece sorun yok. böylelikle hem kitap okuyup hem diziyi izleyebilirsiniz.

baelish tywin'in adamı olduğundan, işin içinde kesin tywin var bence. baelish tek başına yapmaz böyle bişey

Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

Hani Türkçesini anlarım da Almanca okumak çok kötü şunu. Orijinali Almanca olan eserleri bile Almanca okumaya dayanamıyorum.

o kadar cahilsin ki keske ölsen bile diyemiyorum. o kici kirik türkce dilin o kadar yoksul bir dil bilemezsin. Arapcami farsca mi osmanlica mi ne oldugu belli degil. Bundan 300-400 sene önce yazilmis bir almanca kitabi cok rahat okuyorum. Bana simdiki türkce ile okuyabilicegim bir kitap söyle ha o kadar eski kitab varmidir bilemicem. Bunun disinda kelime sayisi günlük kullaninlan kelime zengiligi vs hic girmiyim. Ingilizce/Rusca vs bunlari anlarimda Türkce ne ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...