Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Futbolda E-Bilet Dönemi Başlıyor: PassoLig

benjani

Öne çıkan mesajlar

pattisliborek said:

Alıyoruz diye AKP'li olmuyorsun da almıyorsun diye terorist oluyorsun.

Bu zihniyet oldukca zirnik koklatmam da almam da passolig falan. Superuber ligimiz Almanya 3. Ligi'nden daha az ortalamaya oynanirken Passolig yetkilileri nasil basarili olduklarini anlatadursunlar.

Onda sonuna kadar haklısın. Ben bayağı almadım işte de bizim kombinelerin iki yıllık olacak olması ve takımında cidden ışık veriyor olması beni itti. Hatta geçen işte bizim dernekteydik, orada da Mayıs'tan beri komple almayacağız diyorduk ama işte kombine alma şartıyla alalım dedik. Minimum 60 maça 900TL gayet iyi bir fiyat, direnç kırabilecek kadar asdf

Passolig yetkilileri de sadece AKP seçmenine yine şov yapabiliyor. Zaten herkes rezilliklerini suratına vuruyor. AKP medyası bile Passolig'i eleştirmeye başladı. Sistem büyük ölçüde değiştirilecek belli oldu.

Birkaç dangalak yöneticisi var TRT'e çıkıp şov yapıyor da Demirören malı bile sistemdeki hataları kabul ediyor. İşte şu tribünlerin bir bölümünün kağıt bilete açılacak olması vs. gibi şeyler getirtilecek büyük ihtimal.

Yani onlar seçmen için şovlarını her yerde olduğu gibi burada da yapıyor ama ödüllendirildikleri yok. Zorunluluktan passolig alan taraftarın bir kısmı zaten bilinçli kullanıcı işte kredi kartı, banka kartı vs. özelliklerini almıyor aktif diye.
Sosyal ağlarda paylaş

pattisliborek said:

Banka kartlarina 50 tl aidat veriyorsun yeee diye reklam yapan bir tekele musteri oluyorsunuz bu arada ahahaha. Hic kendinizi avutmayin bos bahanelerle.

Bankalara 50 mangir birakiyorsunuz, azicik da bize sakal pls :S

Seçenekler var. Kredi kartı vs. istemezsen eğer kulüplere göre 15-20-25TL yıllık ücreti oluyor. O ücretlerden yasaya göre sadece 7,95TL kesiyorlar. Bunu da işte plastik! ve personel giderleri vs. olarak alıyorlar.

Ama bizim millet maldır, kredi kartı özelliği olsun mu? diye sorulunca "olsun ne olacak" diye alan çoktur. Zaten kredi kartı bağımlısı milletiz, 10 tane de olsa 11. olarak alanlar olur. Onlar direkt Aktif müşterisi oluyorlar işte asdfsd

Yani GS ve BJK'den şuan 120K passolig kart sahibi var. Rahat böyle 20-30k kredi kartı müşterisi yapmıştırlar. Ön ödemeli kartlardan alamadıklarını bunlardan alacaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

Tribüncüyseniz istemeye istemeye alacaksınız abi, hepimiz bekledik iptal olacak diye fakat hem kulüpler hem federasyon geri adım atmadı. Tepki koyup passolig almayan tribün gruplarını 2-3 maç sonra görmeye başlarız tekrar yerlerinde, maalesef bu seneyi böyle geçireceğiz.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/27281139.asp
said:
F.Bahçe Passolig'i kabul etti çünkü...
Fenerbahçe, Passolig sistemine katılmasaydı, TFF ve GSGM'nin güvenlik kriterlerine uygun olmadığı gerekçesiyle Şükrü Saracoğlu Stadı'nın kapısına kilit vurulacaktı.

Fenerbahçe’nin aylar süren direnişinin ardından Passolig uygulamasına dahil olmasının sarı-lacivertli kulübü büyük bir tehlikeden kurtardığı ortaya çıktı...

Sporx'in haberine göre; sarı-lacivertlilerin Passolig sistemine geçmesi, TFF’nin 19.8.2014’de Stadyum Güvenlik Talimatına yaptığı “ek” ve 22.8.2014 tarihinde GSGM’nin valiliklere ve TFF’nin de 5.9.2014 günü kulüplere gönderdiği “genelge” çerçevesinde Şükrü Saracoğlu Stadı’nın kapısına kilit vurulmasını önlemiş oldu.

Aksi halde, TFF’nin, Stadyum ve Güvenlik Talimatı gereği Şükrü Saracoğlu Stadı için müsabaka oynanması için gerekli olan “S&G Uygunluk belgesini” vermeme, GSGM’nin de son genelgesi kapsamında Şükrü Saracoğlu Stadı’nın “güvenlik sertifikasını” iptal etme durumunun söz konusu olduğu ortaya çıktı. Bu nedenlerden dolayı Şükrü Saracoğlu Stadı’nın kapısına kilit vurulma tehlikesiyle karşı karşıya kalınmasının ardından Fenerbahçe’nin sisteme dahil olduğu öğrenildi.

GSGM’DEN VALİLİKLERE: “GÜVENLİK SERTİFİKALARINI İPTAL EDİN”

Her yıl olduğu gibi bu yılda mayıs ayında valiliklere spor alanları güvenlik sertifikasıyla ilgili genelgesini gönderen GSGM’nin aynı konuda 22.8.2014 tarihinde ikinci kez genelge göndermesi dikkat çekerken, bu durumun da Fenerbahçe’nin e-bilet sistemine geçişte ayak diretmesinden kaynaklandığı ifade edildi. GSGM’nın bu tarihte valiliklere gönderdiği genelgede il güvenlik kurullarından kanunun öngördüğü uygulamalardan (e-bilet gibi) eksikler tespit edilen stat ve salonların mevcut olan güvenlik sertifikalarının iptal edilmesini talep etmesini talep ettiği ortaya çıktı... devamı linkte

yandaş banka para kazansın diye yapılan işlere bak ya
Sosyal ağlarda paylaş

passolig -> aktif bank -> ahmet çalık -> çalık holding -> berat albayrak -> esra erdoğan -> r... ... ....
her taraftardan 25 TL bir de bu yıllık
ayrıyeten alınan kart aktif banka kartı
digiturkden baktım özellikle stadları vermiyorlar yayına sadece sahayı çekiyorlar

http://img.hurriyet.com.tr/_np/7522/26167522.jpg
http://www.bursahakimiyet.com.tr/upload/assets/b612207a9203bafe30c516cfd047fbde.jpg
http://img.hurriyet.com.tr/_np/7524/26167524.jpg
http://fotocdncube.gazetevatan.com/vatanmediafile/Sampiyon620x350/2014/10/01/passolig-gunah-kecisi--1070714.Jpeg
http://img.hurriyet.com.tr/_np/7521/26167521.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Bir arkadaşımın foruma yazdığı yazıyı aynen kullanıyorum.

said:
Passoligin yazılımını yapan arkadaşla tanıştım.Passoligin sahibi AKP Milletvekiliymiş.Makinelerin tamamını Çin'den getirmiş.Klüplere kalan para haricindedeki kazancın %80'i bu milletvekiline diğer %20 ise yazılımını yapan firmaya kalıyormuş.Firma ve Milletvekili isimlerini vermiyorum.Merak eden zaten internetten de bu bilgilere ulaşabilir.

Anlyacağınız birilerinin cebi dolsun diye bu saçmalığa katlanıyoruz.Rant her yerde.Türk futbolunun da hali ortada.Birilerinin cebi dolacak diye seyirci gelmiş,gelmemiş hiç önemli değil.Yeter ki birileri zengin olsun.Bu arada passolig ihalesini de Çalık Grubu almıştı sanırım.Makineleri getirten milletvekili,ihaleyi alan Çalık Grubu,Futbolun patronu adı tapelerde geçen Demirören.Başka da söze gerek yok sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

14.04.2011 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe alınan 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’da yer alan hükümler nedeniyle uygulamaya giren E-Bilet sistemine uygun üretilen PASSOLİG Kartlar'ından yıllık olarak e-bilet kullanım vizeleme ücreti tahsil edilir. Kulüp bazında 15 TL, 20 TL ve 25 TL olarak üç farklı yıllık vizeleme ücreti mevcuttur. Tahsil edilen tutarın 7,95 TL’si kart plastik bedeli maliyetini karşılaması için kartı ihraç eden kurum tarafından alınırken geri kalan tüm tutar TFF üzerinden kulüplere aktarılmaktadır. 25 TL'lik E-Bilet yıllık kullanım bedelli kulüp kartlarında kulüplere 17,05 TL, 20 TL'lik E-Bilet yıllık kullanım bedelli kulüp kartlarında kulüplere 12,05 TL, 15 TL'lik E-Bilet yıllık kullanım bedelli kulüp kartlarında ise kulüplere 7,05 TL gelir aktarılmaktadır.

25 lira o da bu sene için geçerli yeterince kart sahibi olunca arttırırlar , genelde öyle olmuyor mu zaten.

Sporda şiddet önlendi mi peki? Evet artık seyirci gelmiyor şiddet de azaldı ama bunu bilet fiyatlarını tavan yaparakda engelleyebilirdiniz =p

Şu ana kadar kimin passolig i şiddet kapsamında iptal edilmiş? Mesela şu sahaya giren trabzonlununki iptal oldu mu? Meşale yakıp atan adamlar muhtemelen hep aynı onlarda duruyor, ben ne anladım bu işten.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...