Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Futbolda E-Bilet Dönemi Başlıyor: PassoLig

benjani

Öne çıkan mesajlar

forgiver said:

içeri girerken biletle birlikte tc noyu kaydetseler de olurdu
ya da bilet alırken tc ile alınabilir, girerken eşleştirilir basit yani

zaten o bazı statlarda pilot bölge seçilerek yapıldu bu sene. Örneğin ben Bursa deplasmanına üzerinde tc kimlik numaram olan biletle girdim, ancak bunun üzerinden senin paranı kazanamıyor devlet.

devletin parası bitti, bu tarz şeylerden para kazanmaya çalışıyorlar artık işte. ulan her ay 1.4 lira kontörlü hat kullanıyoruz diye para veriyoruz şaka gibi.

ben almıyorum, siz de almayın.
Sosyal ağlarda paylaş

farkinda olmadıkları şey bu sistemi ayakta tutan biziz seyirciler taraftarlar.
sen ben almazsak izlemezsek yalan olurlar.

Bu yüzden haftaya çok önemli fener derbisine gitmiyorum.
ben ayrı ayrı bilet aldığım arkadaşım ile yan yana maç izleyemeyeceksem ne işim var tribünde.
.
canım istediğinde özgürce maça gidemeyeceksem herhangi bir takımın ne gerek var lige türkiyede

gidip Çalık grubunu zengin mi edicem üstüne
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben 2011-12 yılında tek bir fener maçına bile gitmedim inönüye arkadaşlarla beşiktaş maçı izlemeye gittim sırf eğlencesine. bunu artık kafama estiğime göre yapamayacaksak bu ülkede holiganlık da artar futbol kavgaları da..

normal sezonda da taş çatlasın 3 tane maç izlemeye gidiyorum, bu sezon kombine alacaktım kesinlikle ama şu olay beni tiksindirdi allah belasını versin ya
Sosyal ağlarda paylaş

E-bilet olayı yalan olacak gibi duruyor. Yani en azından galiba tepki yerini buluyor diyelim.

BJK - FB maçının biletleri Cuma günü satışa çıkmıştı. Normalde bu zamana kadar çok büyük kısmı tükenirdi. Resmi açıklama yok ama yöneticilerden birinin dediğine göre şimdiye kadar sadece 3000 bilet satılmış. Bugün zaten Abbasağa da toplanmıştı taraftar grupları ve oy birliği ile almama kararı alınmıştı. Sonra kulüp binasının önüne gidip protesto vs. edilmişti.

Böyle 10k civarı satılsa keşke en fazla da boş tribünlere karşı oynansa maç... Tamam taraftar o maçta bizim için önemli ama bu saçma sapan uygulamada en azından değişiklikler olur ya da kaldırılır...

Gerçi 10k bilet satılsa bile içeride yine minimum 22-23k kişi olacak kombinelerle birlikte.
Sosyal ağlarda paylaş

HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, tribünlerde büyük tepki toplayan ve gözetim, fişleme gibi tartışmalara yol açan E-Bilet uygulamasını sordu. Önergenin içeriği şöyle:

Passolig isimi, futbol taraftarlarının bilet alma pratikleri üzerinde büyük değişikliğe neden olacak sistem sosyal ağlarda ve futbol çevrelerinde büyük tepki görmüştür. Futbol taraftar grupları ve bireyler mevcut sistemin taraftarları fişlemek ve aracı kuruluşa para kazandırmak olduğu konusunda iddialarda bulunmakta, Passolig’e karşı kampanyalar düzenlenmektedir. Bu bağlamda aşağıdaki sorularımın tarafınızdan cevaplanmasını arz ederim:

- Belirli bir takımın kartına sahip bir kişinin başka bir takımın maçını başka bir takımın tribününde izleyemeyeceği doğru mudur?

- Bir takım isterse bir başka takımın Passolig kartına sahip taraftarı tribüne almama hakkına sahip midir?

- Futbolseverlerin futbol izleme haklarının önünde bu uygulama engel teşkil edecek midir?

- Bakanlığınız bu uygulamanın etik yönleri hakkında gerekli çalışmayı yapmış mıdır?

- Taraftarların fişlenmesi konusundaki endişelerini gidermek yönünde bir çalışmanız olacak mı?

- Koltuk numarası üzerinden taraftarlara fişleme yapılacağı doğru mudur?

- İşlemlerin hükümetinize yakınlığıyla bilinen Çalık Grubu’nun Aktifbank’ı üzerinden gerçekleşecek olması bir tesadüf müdür?

- Futbol izleyicisini kayıt altına almanın, üstelik bunu bir banka üstünden yapmanın bir gözetim politikası olduğunu düşünüyor musunuz?

- Bilet satışıyla ilgili olarak diğer ülkelerde uygulanan benzeri sistemler üzerinde bu konuyla ilgili bir araştırma yapılmış mıdır?
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

E-bilet olayı yalan olacak gibi duruyor. Yani en azından galiba tepki yerini buluyor diyelim.

BJK - FB maçının biletleri Cuma günü satışa çıkmıştı. Normalde bu zamana kadar çok büyük kısmı tükenirdi. Resmi açıklama yok ama yöneticilerden birinin dediğine göre şimdiye kadar sadece 3000 bilet satılmış. Bugün zaten Abbasağa da toplanmıştı taraftar grupları ve oy birliği ile almama kararı alınmıştı. Sonra kulüp binasının önüne gidip protesto vs. edilmişti.

Böyle 10k civarı satılsa keşke en fazla da boş tribünlere karşı oynansa maç... Tamam taraftar o maçta bizim için önemli ama bu saçma sapan uygulamada en azından değişiklikler olur ya da kaldırılır...

Gerçi 10k bilet satılsa bile içeride yine minimum 22-23k kişi olacak kombinelerle birlikte.

e-bilet olmasa 70bin kişiye oynancak maç 25 bin kişiye oynanırsa tepki yerine ulaşır.

bizim arkadaşlar maça gidip stada girmeden dışarda meşale sis-ses bombası falan atacaklar lol
Sosyal ağlarda paylaş

bugün yemleme yaptılar mesela, 32k passolig sattık 30ksını beşiktaşlılar aldı diyor.

Ulan 30k passolig aldık hadi tamam, 2500 bilet mi yükledik bu 30k karta ulan?

millet diyor açık açık bak işte millet alıyor, biz de alak bari ortamı yapmaya çalışıyorlar. Beşiktaş'ı kullanma olayları da işte haftasonu Beşiktaş'ın evinde Fener maçı var diye ki haklılar...

Bizim kulüp 3 ay öncede e-bilet erteleme için başvurmuş ama federasyon reddetmiş. geçeceksiniz demiş. GS de geçmiş ama FB hiç iplemiyormuş. Arkadaş zaten kombine işlemleri için geçen hafta gidip görüşmüştü görevlisiyle de kesinlikle almayın biz halledecez demişler.

büyük ihtimal bu gelecek sezon olmaz. Olacaksa da beleş falan dağıtılacak büyük ihtimal ve eleştiri alan yanları törpü yiyecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Maç başına 100k verip sistemden çıkabiliyormuş takımlar ahaha

adamlar resmen tayyip'in kasası için para aklama yöntemi çıkarmışlar.

Sorsan amaç karaborsayı ve sporda şiddeti önlemek ama zorunlu sistemden maç başına 100k vererek çıkabiliyorsun...

Cidden saçma sapan bir hal aldı ya ...
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca yeni öğrendim bu e-bilet olayının hemen hemen aynısı bizim (beşiktaş) kulüp üyelerinden biri tarafından hem 2002 yılında Demirören'e hem de Fiko geldikten sonra ona iki kere sunulmuş.

İkisi de reddedilmiş.

Bizim bir abi anlattı şimdi twitterdan da işte hem adamın projesini Kart1903 ile piç ettiler hem de gül gibi projeyi de kaptırdılar diyor.

Bize gönderilen projede bir nevi İngiliz kulüplerindeki e-bilet olayı işte, kulüp kendi biletini modern bir şekilde kendi satsın tüm kâr kendine kalsın ve kendi içinde olayları önlesin vs. diye şey edilmiş...

Kart1903'te yalan oluyor bu sisteme geçersek bir de...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...