Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Futbolda E-Bilet Dönemi Başlıyor: PassoLig

benjani

Öne çıkan mesajlar

ya fişleme konusunda korkulacak bir şey yok. Millet şimdi diyor ki bankacılık portfoyu ile fişleneceğiz reröereörrerö

ulan zaten o bilgilerin hepsi devletin elinde var. Hiç banka kullanmayıp, hesabın yoksa ve passolig alacaksan hadi neyse haklısın derim de öyle bir dünyada yok...

Fişleme olayı tamamen saçmalık, ha işte tribünde seni takip edip hangi gruplara üyesin, kimlerle takılıyorsun vs. ancak onu alırlarsa alırlar onun dışında bir olayı yok.

Tamamen rant olayı bu, tekel bankayı yüceltme çalışması ve aynı zamanda kaldırabileceğimiz kadarını kaldıralım olayı...

tutmuyor ama artık bunlar neyse ki
Sosyal ağlarda paylaş

mascio said:

bana birisi e-bilete neden karşı olunduğunu açıklayabilir mi? karaborsayı falan bitirecek canavar gibi bi sistem gibi geliyor bana.

varsa bilmediğim bir şey söyleyin de aydınlanalım.

-2 sene önce Guti-Q7 izlemeye gelen gs'li arkadaşlarım vardi,yeni sistemde bu olmuyor. Ben de Drogba-Sinaydır izlemeye gidemiyorum.
-Şehir dışından baban geliyor hadi oğlum maça gidelim diyor, sende kombine var ama babana e-bilet çıkartman gerek öyle şıp diye de halledilmiyor.
-Koskoca Aragorn geldi lan Beşiktaş maçına, ben her maç 10larca turist görüyorum maçlarda, bu adamlar stada giremeyecek demek yeni sistem.
-Saat 7deki maç için 6 da gitmeye karar verip sevgilim ile gittiğimiz maçlar yalan olacak, olsa bile sisteme göre farklı yerlerde maçı izlememiz gerekiyor.
-Yıllık ücret veriyorsun, maç başı para veriyorsun, birde bok püsür bir çok işlem ile uğraşıyorsun, önce karta para yükle sonra onla bilet al o bileti sisteme yükle falan.
-Tribün kültürünün %50si maç bileti koleksiyonudur, böyle arkasında skor falan yazar onların. O yalan oluyor.

daha saymama gerek var mı
Sosyal ağlarda paylaş

applevotka,

duygusal düşünüyorsun dostum, düşünce yapın muhafazakar. hikayende'ki babayla oğulun buluşmaları ,aragorn un gelişi gibi hikayelerin yanında, döner bıçağını götlerine sokup stada sokan, zaten maça gelme amacı kavga etmek olan tiplerin, bu sistemden banlenerek stadların temizlenecek olması falan hiç yok listende?
Sosyal ağlarda paylaş

Voys said:

applevotka,

duygusal düşünüyorsun dostum, düşünce yapın muhafazakar. hikayende'ki babayla oğulun buluşmaları ,aragorn un gelişi gibi hikayelerin yanında, döner bıçağını götlerine sokup stada sokan, zaten maça gelme amacı kavga etmek olan tiplerin, bu sistemden banlenerek stadların temizlenecek olması falan hiç yok listende?

Sistem bir iyi şey verirken üç tane götürüyorsa yanlış planlanmış ya da hiç planlanmamış demektir. Dünyadaki uygulamalara baktığımızda tribün kültürünün gelenekselliği ayaklar altına alınmadan hep yapılmıştır. Bunu istiyor millet çoğunlukla zaten, olması gereken de o...
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Voys said:

applevotka,

Sistem bir iyi şey verirken üç tane götürüyorsa yanlış planlanmış ya da hiç planlanmamış demektir. Dünyadaki uygulamalara baktığımızda tribün kültürünün gelenekselliği ayaklar altına alınmadan hep yapılmıştır. Bunu istiyor millet çoğunlukla zaten, olması gereken de o...

bu fikrine katılıyorum ama ''dünyada şöyle avrupada böyle'' örneklerine katılmıyorum. sahada top oynayan adamdan federasyon başkanına kadar herkesin önceliği para. bu sistem de tabi ki para için yapılıyor. buna karşı çıkan yoktur heralde aramızda? siz kaybedeceklerinizi düşünüyorsunuz ben kazanılacakları düşündüm mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Voys sanıyor musun ki bu sistem geldiğinde adam bıçakla maça giremeyecek? Bu sistem güvenlik açısından neyi değiştirecek?

her maç zaten kamerayı gözümüze kadar sokuyorlar. Adam bu kart var diye çat diye değişecek mi?

Ve evet ben bu konuda apple gibi duygusal düşünüyorum. Hayatım stadyumlarda maç izleyerek geçti, hatta 5 sene boyunca her hafta Isparta'dan Antalya'ya gittim maç izlemeye yanımda hep farklı kişileri götürerek. Bunların hepsi yalan olacak bu sistemle.
Sosyal ağlarda paylaş

küheylan said:

Voys sanıyor musun ki bu sistem geldiğinde adam bıçakla maça giremeyecek? Bu sistem güvenlik açısından neyi değiştirecek?

her maç zaten kamerayı gözümüze kadar sokuyorlar. Adam bu kart var diye çat diye değişecek mi?

Ve evet ben bu konuda apple gibi duygusal düşünüyorum. Hayatım stadyumlarda maç izleyerek geçti, hatta 5 sene boyunca her hafta Isparta'dan Antalya'ya gittim maç izlemeye yanımda hep farklı kişileri götürerek. Bunların hepsi yalan olacak bu sistemle.

Bu sistemde maça gittin olay çıkarttın, bi daha gidemezsin. ama gittin hiç bi olay çıkartmadın ve babanla maçı izledin, seni etkileyen hiç bir şey olmuyor.

ayrıca hesap açtırırken kesin fotoğraf falan da isteyecekleri o fotoğraflarla da kimlik teşhisi yapacaklardır. polise hepimiz karşıyız ama bu konular aslında olması gereken görev alanları
Sosyal ağlarda paylaş

Voys sanırım tribünde hiç maç izlemedim bugüne kadar.

Zaten senin tüm görüntülerin polisin elinde var. Sen bırak maçta kavga etmeyi, RTE'ye küfür dahi etsen iki gün sonra gelip seni evinden alıyorlar. Antalyaspor - Kasımpaşa maçı, arkadaşımın başına geldi.

Yani bu kart sayesinde herşey güllük gülistanlık olmayacak. Ha belki tek amacı olay çıkartmak olan adam almayacak bu kartı ama, sırf bu kart var diye statta gerektiğinde kavga eden adam yine kavgasını edecek.
Sosyal ağlarda paylaş

abi adam olay çıkartacak olduktan sonra ebilet hiç bir şey yapamaz.
olay çıkartacak adam biletinde yazılı koltukta da oturmuyor zaten.

cebinde ebilet var diye sahaya Çakmak atınca sinyal mi yolluyor sistem napiyor ? 10 senedir kamera var stadda ama 100 tane Çakmak atandan sadece 1 tanesi bulunuyor. adam rakı şişesi attı bulunmadı.
cebinde ebilet olunca mi buluncak ? siz cidden sokağa falan çıkıp bu ülkenin gerçeklerini gormuyormusunuz anlamıyorum ki.
bizim halkımızı engellemenin tek yolu adam başı 1 polis gerisi yalan
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...