Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Assasin's Creed V: Unity

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

http://blog.ubi.com/assassins-creed-unity-redefining-familiar/

rooftop guardları da kaldırmışlar

"Speaking of chases, it seems you’ll now actually have a reason to run from fights, because AC’s signature overpowered combat move — the counter-kill — is also going the way of the French monarchy. And without that particular trump card, escaping, hiding, and stealth in general now play a much bigger role." said:

counter kill'i de kaldırmışlar galba.

en çok değişikliğe sahip Ac oyunu bu olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Süper olmuş süper. Counter-kill ile dövüşler Cüneyt Arkın filmi gibiydi artık. Sizi 50 kişi de çevirse aynı anda en fazla 2'si saldırıyor, doğru zamanlamayla bunlar da aynı anda öldürebiliyordu. Bir ara spear kullananlara karşı azıcık dezavantaj vermişlerdi ama sonra o da kalktı yine. Fazla güçlüydü gerçekten. Ayar çekmeleri iyi olmuş. Tamamen kaldırmak yerine zamanlamasını çok daha hassas yapabilir ya da her durumda kullanılamaz yapabilirlerdi belki ama böyle de iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

yerinde yenilikler. combat'ın kesinlikle çok daha zorlaştırılması gerekiyor. counter kill kaldırılıyor da, rooftop guard'lar kalsaydı keşke. hepten zor olsaydı oyun.

bir de oyun fazla kolay diyenler görevleri %100 senkronize etmeye kasıyor mu onu merak ediyorum. belli görevlerde %100 yapmak gerçekten zor olabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

@cuce

o trailer'da muhtemelen bastil'in düşününü yapmışlar. Orda daha kralcı ordu falan yok, zaten fransız devriminde iki ordu çarpışmamıştır. Halk ayaklanması şeklinde tezahür etmiştir.

Senin dediğin kralcı ordular daha sonra, 1792'de başlayan devrim savaşlarında.

e oz amanda dısı mavi icin kırmızı olması lazım unfiromanın.
http://www.napolun.com/mirror/web2.airmail.net/napoleon/uniform_1800_1807.gif
baya panolyon fusilierı şeklinde adamlar.

bide beyaz-sarı beyaz-mavi üniforma sonrasında subaylar rüybeliler icin mavı-kırmızı üniforma zaten devrimden önce var. sorna loyalistler tekrar beyaz uniformaya dönmüyo

elbette beyaz ic mavi ceketli birtakım fransız üniformaları var ama bilmemne brigade'inin , öbürname detahcmentının, falance artilérié'in genelarinin falan
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
http://www.vgblogger.com/wp-content/uploads/2014/06/11/AssassinsCreedUnity_ArnoFigurine_E32014.jpg

Bunun teklifi geldi. 11 / 2015'te oyunla birlikte çıkacak gerçi asdfsda 200TL civarı TR satış fiyatı olur distribütörden tahminen ama o günün kurunu bilemeyiz tabii ki, maks 220 falan olur.

http://www.vgblogger.com/wp-content/uploads/2014/06/11/AssassinsCreedUnity_CollectorsEdition_E32014.jpg

Bu da CE'si, çok güzel olmuş.

İkisini de çok beğendim.

http://www.vgblogger.com/e3-2014-assassins-creed-unity-collectors-edition-arno-figurine-and-replica-phantom-blade/26822/

şuradan bakın gerçi işte,
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:

Witcher ı getir ya :(

ARAL ile görüşeceğim bir ara o konuda, sadece CE'leri listeleyebilirim ama işte onların belirttiği fiyatlardan koymak zorunda olacağımdan DR'den falan maks %10 daha ucuza alabilirsiniz asdfas

Naruto CE'si işte test olarak gelecek ilk bakalım. Önce bi figür satalım da
Sosyal ağlarda paylaş

progamer said:

aral'ın ce getireceği kesin mi witcherı?

değil ama oyunun firması aral'la çalışıyor. İsteğini önceden yaparsan yanılmıyorsam getirtiyor. Gerçi Aral artık az adette olsa CE'leri getiriyor, yani işte konuşup bilgi alacağım. Onlar getirtmezse bir şekilde bulmaya çalışacağım çünkü inanılmaz bir talep doğdu şimdiden o figüre karşı. Figür cidden çünkü harici almaya kalksan 400-500TL versen koymayacak derecede bir şey... el yapımı vs. olması ...

LathspeLL said:

Dreamers figure'de londra'da 25 pound'a aldığım figür 225 liraydı LÖL.

Ya ben şimdi satıyorum diye demiyorum da biraz hak vermeye başladım. Sırf koleksiyon yaparken ben de çok söverdim de şimdi basit hesapla;

25 pound ürünün maliyeti desek, direkt shipping dahil işte 91TL, hadi sayılı mal getirdin diyelim 100TL ürünün fiyatı olsun. Gümrükte ürün başına minimum 40-50TL koymak zorundayız. Devlet hem gümrük işlemleri için parayı peşin alıyor hem de mal bedeli üzerinden KDV'sini peşin peşin alıyor.

Oldu sana malın bedeli, en azından 40TL, hadi çok adetli getirdi bunlar diyelim 130TL. Bunu satarken devlet kârından da KDV istiyor. Tekrar %18'lik bir KDV'yi müşteriye yansıtmak durumunda kalıyorsun. 155TL falan da buradan giriyor derken ürünün maliyeti sana bu oluyor. Sattığın takdirde gerçi düşüyor KDV ödemen ama satma ihtimalin ne, ne kadar sürede gidecek vs.

Normalde Avrupalı 20-25 pound, euroluk figürlerde %20 kâr uygular. Bunu Dreamers yapsa figürü 190TL'ye satmak zorunda kalıyor. Bu da işine gelmiyor. Kârını %40'a çıkartıyor aldığı riske karşılık. Hani bu bana düşük fiyatlı ürünlerde biraz mantıklı geliyor ne yalan diyeyim. O yüzden 190TL'lik bir ürünü 220'ye falan satıyorsa normal karşılanmalı TR şartlarında asdf

Zaten bu tip adamalr genellikle tanıdık vs. geldi mi direkt indirimi yapar, olağan fiyattan satar.

Ürünler TR de çok sık gitse bu kâr oranlarında rahat satılır da işte olmuyor. Ha Dreamers ve JBC gibi yerlerin inanılmaz kitleleri var ve çok iyi satışlar yapıyorlar. Onların abartı kâr koymalarına pek gerek yok ama işte nasılsa alanı var diye tek ürüne 400TL kâr geçirip, 40 tane sattıklarını da bilirim.

Şuan hatta ikisininde sitesinde 1400TL'ye sattıkları bir ürünün bana 100 euroya teklif edildiğini vs. de asdfdsa

O tip olaylar dönüyor malesef...

Bu NECA, Dark Horse ve Ubisoft ürünleri için distribütörle çalışmasam ve kendim getirtme imkanım olsa daha ucuza da satardım ben de olmuyor işte, TR şartları...
Sosyal ağlarda paylaş

yani daha ucuza bulabiliyorlarsa evet, bu benim pazar alanındaki konuda da dedim. Mesela Amazon bir figürü 6-7 ay kadar kendi fiyatından satamıyorsa deli gibi indirim yapıyor. Şu Ken figürü üstünden olay dönmüştü. Benim sattığımdan 75TL ucuza Amazon'dan kargo dahil alabiliyorsun.

O tip imkanlar varsa zaten oralardan tek tek alınmalı. Ama yeni çıkan ürünlerde özellikle pek fiyat farkı olmuyor. Yani maksimum 20-30TL oynuyor. Çoğu kişi ne uğraşacağım kendim getirtmekle diyip buradan alabiliyor.

Ha bir de tabii gümrükte kalacak ürünleri de direkt buradan temin etmek daha mantıklısı. Çünkü her şekilde bizim satacağımızdan daha pahalıya geliyor. Hemen hemen, bazı ucuzlar oluyor.

Mesela Tyrion Statue benim sitedeki, ben 600'e satıyorum. Amazon da figüre büyük indirim girmişler. Ona rağmen kargo ile birlikte 500TL'ye geliyor. Gümrük kotasını aştığından bir de %20 yiyecek. Diğer masraflardı vs. 620TL ediyor. Burada da Amazon indirimine rağmen biz kârlı çıkıyoruz mesela, indirimsiz 700-750TL'ye geliyor çünkü sdafasd

Ha ama bunu fırsat bilip, distribütörün 600TL fiyat biçtiği ürünü 650TL'ye satanlar var. Hepsiburada.com başta olmak üzere...

edit:

Yani demem o ki, iyice araştırıp alın. Aklınıza yatmıyorsa zaten buradan almayın. Gerçi buradaki adamlar (Patideki) araştırıyor tek, bir de DH de birkaç eleman var tanıdığım. Geri kalanların tamamı yerli firmalara domalıyor ne uğraşacağım diyip asdfsda
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...