Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hz.Muhammed ve ''Oku,oku,oku'' Paradoks'u

Doctorsolo

Öne çıkan mesajlar

Önce kaynak isteyen arkadaşlar oluyor.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Hira_ma%C4%9Faras%C4%B1

Yıllarca bu hikayeyi duyduk.Peki ilk emir '' oku, oku , oku '' denildi.Onuda anladık da, Okunacak hiç bir şey gelmedi.Sürekli Cebrail ile aralarında Sözlü bir muhabbet dönmüş.Dahasında Muhammed halka gidip anlatmış .Acaba bu 'oku' kelimesi başka bir anlam damı.Yoksa her şey yalandan mı ibarettir.Bu arada gökten ne bir parşömen nede bir kitap inmiştir.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.sorularlaislamiyet.com/qna/150162/cebrail-in-ilk-vahyi-getirdiginde-oku-diye-soyledigi-seyin-sirri-nedir-vahyedilen-ayeti-okumasini-soyluyorsa-peygamberimiz-hz-muhammed-neden-ben-okuma-yazma-bilmem-diyor.html
ilk olarak gugıl bunu getirdi.
fakat konu din konusu değil mi? tartışma amaçlı açtıysanız kapatılmasını rica ediyorum. aksi halde bilgilenmek istiyorsanız daha açık belirtirseniz güzel olur
Sosyal ağlarda paylaş

j_bLiND said:

http://www.sorularlaislamiyet.com/qna/150162/cebrail-in-ilk-vahyi-getirdiginde-oku-diye-soyledigi-seyin-sirri-nedir-vahyedilen-ayeti-okumasini-soyluyorsa-peygamberimiz-hz-muhammed-neden-ben-okuma-yazma-bilmem-diyor.html
fakat konu din konusu değil mi? tartışma amaçlı açtıysanız kapatılmasını rica ediyorum. aksi halde bilgilenmek istiyorsanız daha açık belirtirseniz güzel olur

Tartışmak kötü birşey mi burada ?
Sosyal ağlarda paylaş

Benim takıldığım bir başka paradoks, inanan inssanlar neden BEN ALLAHA İNANMIYORUM diyenlere öfkeleneiyor? Youtube'da yıllar önce yazdığım bir iki yorum hala küfür yiyor. En ufak da saygısızlık yok, şu şu şu sebeple BEN inanmıyorum demişim, birileri beni öldürmek istemiş.

Bunu açıklayın bana ateistlerden neden nefret ediyor ve hatta zarar vermek istiyor inançlı kesim?
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

Benim takıldığım bir başka paradoks, inanan inssanlar neden BEN ALLAHA İNANMIYORUM diyenlere öfkeleneiyor? Youtube'da yıllar önce yazdığım bir iki yorum hala küfür yiyor. En ufak da saygısızlık yok, şu şu şu sebeple BEN inanmıyorum demişim, birileri beni öldürmek istemiş.

Bunu açıklayın bana ateistlerden neden nefret ediyor ve hatta zarar vermek istiyor inançlı kesim?

Benim yargım bu konuda , Atheism'i din haline getirmiş bazı bencillerden dolayıdır.Bir taraf yaratılmış.İnanmaya inandıklarını düşünüyorum.Fakat gel gelelim.Bende inanmıyorum daha doğrusu sadece sorguluyorum.herhangi bir korkum yok bunu yaparkende.Bazen inançlı birisiyle tartıştığımda ,küfür ediyorum yaradanlarına , bunu bir saygısızlık olarak görüyorlar ve ya bana hakaret ediyorlar yada çekip gidiyorlar . Onlarda bana saygısızlık yapıyorlar o yüzden kimse kimseyi üsten görmesin ve kavga ortamı yaratılmasın , isteyen söver isteyen sever , sen yaradına havale et ve iki tarafta rahat etsin.
Sosyal ağlarda paylaş

j_bLiND said:

Bunun doğruluğunu da bilemeyiz tabi ki buda , geliştirilen müslümanlık örneklerdendir.Hiç bir zaman müslümanlıkda hata kabul edilmez ve bir kalıp uydurulur.En başında hata 3 kere hata yapan bir tanrının 4. dini getirmesidir.Bizi Yaratıcak kadar yetenekli bizi kontrol edemiyecek kadar acizdir.
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

abi o onların salaklığı başka bir şey değil.
adam kuran okumuyor daha haberi yok
"Sizin dininiz size, benim dinim banadır" diyor kafirun suresi son ayette.
Sosyal ağlarda paylaş

Neresi paradoks yahu? Araştır, öğren diyor işte. İlim Çin'de olsa gidin sözünü boşuna dememiş bu adam. İlk vahiy oku olmasına rağmen dar kafalıların tek yaptığı şey namaz kılmaktan ibaret. Zaten onca hurafeye, safsataya, gökten inildiği sanılan yazıtlara inanlardan da başka bir şey beklemek abes olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...