Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

GTA V PC Master Race version

BioHazarD

Öne çıkan mesajlar

Redeagle said:

AAA oyunları Amazondan alıp üzerine Aral etiketi yapıştırıp satma işinde iyi para var demek. Steam keyi olduktan sonra paraya para demeyiz resmen sdf.

O fiyata pc oyunlarini anca 3-5 gerizekali zengin bebesi aliyordur.Ps oyunlarini da millet uyanmaya basladi sony nin store dan digital aliyor.Bence max 2 seneye aral AAA oyunlar icin dagitimcilari kaybedecek tr piyasasinda.
Sosyal ağlarda paylaş

mascio said:

meraktan soruyorum. eski nesil ya da yeni nesilde hiç oynamayan kaç kişi var gta 5'i?

konsol versiyonunu hic oynamadim.

not: bir ps3 duruyor bir kosede ama en son tray ine bir oyun herhalde 3 sene once falan takmisimdir. blueray player islevi goruyor sadece. futbol ve basketbol oyunlari haric gamepad konseptini hic sevmiyorum, o yuzden konsollara ilgi duymuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

mascio said:

meraktan soruyorum. eski nesil ya da yeni nesilde hiç oynamayan kaç kişi var gta 5'i?

Xbox 360'ta oynadım. Bitirmedim bilerek PC sakladım. Açıkçası Xbox 360'ta bile muazzam idi. Şimdi iyi ki bitirmemişim diyorum zira PC sürümündeki yenilikler malum..
Sosyal ağlarda paylaş

Ps3'de vardı ama insanoğlu mouse gibi bir teknolojiyi geliştirdikten 50 sene sonra hala first person oynanabilecek bir oyunu gamepad'de sakat gibi oynamak istemedim. Next-gen eklemeleri ve 2k'in her sıçışına karşı geliştirilecek 100 tane mod olacağı potansiyelini de unutmayalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla yarış ve spor oyunlarında hatta platformlarda falan gamepad iyi. Ama nişan alınan bir oyun için kendimi zorlamaya değmez. Gamepadle nişan almak doğal bir şey olsa bütün oyunlara aim assisti yapıştırmak zorunda kalmazlardı zaten. Aim assist zevkli bir feature değil, "size düzgün nişan alacağınız sistem sunamıyoruz o yüzden tek tuşla otomatik headshot attıracaz" itirafı.

Modlar mevzusundaki şahin modları bizim kıroların işi. Gta 4 için aylar önce watch dogsdaki ışıkları değiştirme, etrafı patlatma, hackleme, kameralara bakma gibi özellikleri ekleyen mod bile geldi. Mechler var, performans modları var. 5de de aynısı olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

gamaepad icin oyle diyorsun da
yeni nesil auto-aim olmadan catir catir oynuyor fps'leri
kardesim mesela ps2&ps3 ile buyudu cocuk
senin benim mouse ile aldigim nisandan daha iyi nisan aliyor
oyle kaniksamis ki aleti mouse gibi kullaniyor
gerci ona da al kantir oyna desen sicar muhtemelen
ama battlefield killzone deli dehset cocuk
calisinca ogreniliyor diye dusnuyorum bende bundan yola cikarak
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni nesil gamepadle oynamak istiyorsa onların bileceği iş. Benim gamepadle nişan alan çocuklarla derdim yok. Tabi bu noktada kendimi boş yere handikapa sokmak istemiyorum. Mousela nişan almak gamepadden farklı kaslar kullanıyor. Bileğinle nişan alıyorsun. Gamepadde parmaklarınla nişan alıyorsun. Normalde gamepadde nişana harcadığın parmaklarını mouse tuşlarına basarak değerlendirmen çok daha avantajlı(hele ki mouseun üzerinde ek tuşlar varsa). Oyun böyle yoğun tuş kullanımı gerektirmeyen bir şey olsa bile gamepadde kullanamadığın kaslar aynı oyuna yayıldığı için erken yorgunluk ve ağrı yaşamama gibi pozitif şeylerde var.

İsteyen istediğini kullanır tabi ki. Dünya üzerinde kendine zincirle vurmayı tercih eden insan grupları da var. Ama dediğim gibi gamepad nişan alma konusunda mousedan iyi bir alternatif olsa her oyuna auto aim yapıştırmazlardı.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

gamaepad icin oyle diyorsun da
yeni nesil auto-aim olmadan catir catir oynuyor fps'leri
kardesim mesela ps2&ps3 ile buyudu cocuk
senin benim mouse ile aldigim nisandan daha iyi nisan aliyor
oyle kaniksamis ki aleti mouse gibi kullaniyor
gerci ona da al kantir oyna desen sicar muhtemelen
ama battlefield killzone deli dehset cocuk
calisinca ogreniliyor diye dusnuyorum bende bundan yola cikarak
cs go da aim almiyorsun ki

ziplayarak yere ates ediyorsun headshot oluyor