Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DayZ "Standalone" #2

Tatar Ramazan

Öne çıkan mesajlar

iste o kati vurus hissi yok agzina mi vuriyom yuzune mi o mu bana vuruyo anlayamiyorum. icimden geciyo falan. bi ayar mi yapicam belli serverlerde mi oynicam duzgun calismasi icin.

bi de 2xW seklindw topuklari gote vura vura kacsam da yetisiyo acik alanda. enseye yiyorum illa. sonra bleeding.

bugin pesime takildi balta olmasina aragmen zar zor kestim. yere dusunce bi on dk kafasina kafasina vurdum emin olmak icin. dovus anormal ve zor. yaylanmalar kaymalar.

earyl access oldugunu biliyorum da aylardir duzelmedi bu hayati sey.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
yalnız bu oyun resmen apple fanboylarının apple ürünlerini savunduğu gibi savunuldu. bildiğin warz'den fersah fersah boktan bir oyun. warz'nin tek sıkıntısı hileyi çözemediler bi de steam'de dönen mevzuları oyunun isminin değişmesi falan. fakat oyun olarak dayz'den daha stabildi hakkaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende milletin gazıyla aldım. 10-15 saat oynadım. Fenalık geçirdim. Hayatta kalmayla ile alakası yok. Bir kaç simülasyon öğesi var diye yere göğe sığdıramamış insanlar diye düşündüm.

Sonra suçu yine kendimde arayıp, gittim 30 saatden fazla twitch de proları izledim. Yanılmadığımı görünce aynen sildim. Olay para değilde, bu kadar para kazandıkları halde oyunlarını adam edemeyen firmaya üzülüyorum.

Neyse umarım soe yüz üstü bırakmaz bizi ve h1z1 iyi birşey olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Gizli said:

ben çok hevesliydim de şöyle bir düşününce hevesim yok oldu. oynadığın sürenin %80'ini kimseyi görmeden boş boş koşarak geçiriyorsun

Evet bu sikinti oluyor biraz ama sanki oyunun amaci o gibi. Apocalypse olmus yani insan bulmak zor olmasi gayet mantikli. Gene de mantigi bi yana birakip oyuncu sayisini arttirirlarsa oyun daha keyifli hala gelir. Interaction olmadan bayiyo cidden.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
bizi dolandıran pati oldu bence :P

Bi kere lootla server değiş yada 60 kişilik server konsepti yanlış. Neyseki h1z1 bunu değiştirecek. Stabilde olursa tadından yenmez.
Eğer h1z1 tutarsa dayz ye harcadığımız paralar için polyannacılık oynayabiliriz. "Dayz yi bu kadar satın almasaydık, h1z1 asla yapılmazdı" diye.
Sosyal ağlarda paylaş

bi kere oyuna loot respawn lazım. hala ayı gibi hopping var 50 saniye bir boka yaramıyor yani.

oyun seni mecbur hoppinge itiyor. napcan item için koca haritayı 6 saatte gezecek halin yok dsfs. herkes gir çık sömürmüş oluyor mekanları.

oyunda hala vuruş hissi yok. zombiler buglı. hile var. sesler sıkıntılı. grafik hataları müthiş. optimasyon sıfır.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bu "IT IS ALPHA" argumani da inanilmaz yanlis kullaniliyor. Oyunun cok temel seyleri bozuk. Collision detection calismiyo, path finding sifir, sesler allahlik vsvs... Yani bugli silah var mermi takamiosunuz. Bunun tek bi anlami var: hayvan gibi kotu programcilik yapilmis. Evet buglar beta'da temizlenir de boyle oyunun en temel seyleri bozuksa onlari beta'da temizleyemezsin. Boyle sorunlar 'patch patch' mantigiyla cozulurse spagetti kod olur, ilerde yeni bir sey ekleyemezler.

Bir suru seyin bastan yazilmasi lazim ki yaziolar sanirim. O yuzden daha cok alpha kalir bu oyun lol.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...