Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DayZ "Standalone" #2

Tatar Ramazan

Öne çıkan mesajlar

Deacon said:

Ya bu "IT IS ALPHA" argumani da inanilmaz yanlis kullaniliyor. Oyunun cok temel seyleri bozuk. Collision detection calismiyo, path finding sifir, sesler allahlik vsvs... Yani bugli silah var mermi takamiosunuz. Bunun tek bi anlami var: hayvan gibi kotu programcilik yapilmis. Evet buglar beta'da temizlenir de boyle oyunun en temel seyleri bozuksa onlari beta'da temizleyemezsin. Boyle sorunlar 'patch patch' mantigiyla cozulurse spagetti kod olur, ilerde yeni bir sey ekleyemezler.
Bir suru seyin bastan yazilmasi lazim ki yaziolar sanirim. O yuzden daha cok alpha kalir bu oyun lol.

Bundan daha bi b.k olmaz çünkü temeli olan ARMA serisi zaten böyle deli gibi buglı hem de 10 küsür yıldır. Simülasyon olunca herşeyi birarada yapmaya çalışınca hiçbir şey tam olmuyor yani.

Arma melee için veya böyle evlere girip çıkıp yakın dövüş için dizayn edilmedi, büyük muharebe sahasında uçakla tankla helikopterle infantryle savaş ortamını hissettirmek için dizayn edildi, o yüzden bu iş baştan yaştı, biz de salak gibi parayı kaptırdık.

Yine yarıda bırakır başka projeye geçerlerse şaşmam bu ekip.
Sosyal ağlarda paylaş

hakkaten ne olacak bu oyunun hali? 1 sene olmuştur herhalde ben bunu satın alalı. İlk aldığım günden beri ne değişti oyunda diye bi düşünüyorum, bikaç yeni silah, saçma sapan bir sürü doğru düzgün işlevi olmayan item, zaten hali hazırda düz yolda yürüyemediğin oyunu daha da zorlaştıran bir kaç buglı sistem geldi.

İlk günden beri, hatta mod'un çıktığı ilk günden beri hala zombiler duvarlardan geçiyor, hala binaların içinden düşüp ölüyorsun, hala yanına zombi ışınlanıyor. bu nasıl bi developement anlayışıdır ki? HASTALIK EKLEDİK, PİS SU EKLEDİK SULARI TEMİZLEMENİZ GEREK İÇMEDEN ÖNCE HİHİ, BANDAJLARI DEZENFEKTE EDİCEKSİNİZ HASTALIK KAPARSINIZ YOKSA HİHİ diye salak salak şeyler yapmaktansa basic şeyleri fixleseler? yani zombilere collision eklemek çok mu zor, player characterler duvara toslayınca durabiliyorsa zombiler neden duramasın?
Sosyal ağlarda paylaş

bayağı açık bir şekilde scam bu oyun. map zaten arma2 nin default mapiydi, silahlar arma3 ten gelen silahlar. yenilik diye yaptıkları şeyler bu sitedeki bir coderın bir-iki haftasını verip yazabileceği basitlikteki şeyler. ekledikleri tek farklı şey zombi ve o da düzgün çalışmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

hakkaten ne olacak bu oyunun hali? 1 sene olmuştur herhalde ben bunu satın alalı. İlk aldığım günden beri ne değişti oyunda diye bi düşünüyorum, bikaç yeni silah, saçma sapan bir sürü doğru düzgün işlevi olmayan item, zaten hali hazırda düz yolda yürüyemediğin oyunu daha da zorlaştıran bir kaç buglı sistem geldi.

İlk günden beri, hatta mod'un çıktığı ilk günden beri hala zombiler duvarlardan geçiyor, hala binaların içinden düşüp ölüyorsun, hala yanına zombi ışınlanıyor. bu nasıl bi developement anlayışıdır ki? HASTALIK EKLEDİK, PİS SU EKLEDİK SULARI TEMİZLEMENİZ GEREK İÇMEDEN ÖNCE HİHİ, BANDAJLARI DEZENFEKTE EDİCEKSİNİZ HASTALIK KAPARSINIZ YOKSA HİHİ diye salak salak şeyler yapmaktansa basic şeyleri fixleseler? yani zombilere collision eklemek çok mu zor, player characterler duvara toslayınca durabiliyorsa zombiler neden duramasın?

belli değil miydi abi böyle olacağı? hype'lanıp aldı birçok kişi. çıktığında ben de heycanlandım da hani batacağı apaçık belliydi. hele dayz mode'u için yardırdığımız paralardan sonra.

bu motorla olmaz o iş.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya batacağı belliydi zaten seri ezelden beri buglı, ama yapacaz edecez diye insanları kandırma var burada, arkadaşın dediği gibi Scam bu. Steamin olaya el atıp müşterisini korumasını beklerim şahsen şu durumda, sonuçta pazarlamacı onlar, müşteri memnuniyeti ve de milletin genel ahlakı asdasfdsfafds
Sosyal ağlarda paylaş

liberal said:

hele dayz mode'u için yardırdığımız paralardan sonra.

bu motorla olmaz o iş.

Abi oyuncu kitlesini anlamıyorum bazen. Bu adamlar operation flashpointten beri olmamış oyun yapıyorlar. Disfonksiyonel, clunky falan. Eskiden hastasıydım bu adamların da artık meymune gözünü açtı. Arma2 zaten vardı bende dayz çıktığında ondan koymadı, ama geliştirmeyi planlıyoruz diyip millete oyunları aldırdıktan sonra "oops standalone yapalım ko dötüne" diye vazgeçmeleri direkt ne kadar ucuz adamlar olduklarını gösteriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Ya batacağı belliydi zaten seri ezelden beri buglı, ama yapacaz edecez diye insanları kandırma var burada, arkadaşın dediği gibi Scam bu. Steamin olaya el atıp müşterisini korumasını beklerim şahsen şu durumda, sonuçta pazarlamacı onlar, müşteri memnuniyeti ve de milletin genel ahlakı asdasfdsfafds

şöyle bi durum var ki oyun alphada satıldı. ve satışta ellbinkez hardkor deyzici diilseniz almayın oyun bug dolu falan dediler. demediler bağırdılar hatta
Sosyal ağlarda paylaş

Certhas said:

eğer vakti ve sabrı olan birisi varsa şu imza sitelerinden birisinde(örn: change.org) durumu belirten ve refund istediğimizi açıklayan bir bildiri yayınlasın, altına imza atalım. reddit e falan da atarız belki bişeyler olur.

Ne olacak abi öyle bir şey yapınca?

WARNING: THIS GAME IS EARLY ACCESS ALPHA. PLEASE DO NOT PURCHASE IT UNLESS YOU WANT TO ACTIVELY SUPPORT DEVELOPMENT OF THE GAME AND ARE PREPARED TO HANDLE WITH SERIOUS ISSUES AND POSSIBLE INTERRUPTIONS OF GAME FUNCTIONING.

Dedik biz, almasaydın diyecekler geçecekler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...