Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bira konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

abi leffe 7.5 mu 8tlmi ne sanırsam türkiyede?

italyada 1 küsür euro şişesi.1.5in üstünde fiyatda görmedim zaten.

yani bizim yerli biramızdan ucuz hesaplıyınca.herşeyin en pahalısı bizde

şarap işine hiç girmiyorum.bizde dandik 2.kalite şarap içilecek fiyata şampanya içiyosun
Sosyal ağlarda paylaş

elimde cogu bitmis soguk Stella ile paticik gezerken bu basligi gormek guzel oldu. fena halde katiliyorum. viski manyagi adamdim 2 yil oncesine kadar, bir seyler oldu bogazimdan gecmedi ondan sonra. biraya sardim. dun aksam ev arkadasim bir shot viski verdi ve bogazimdan gecen bir yudum felegimi sasirtti. kaldiramiyorum artik galiba. surekli yeni biralar deniyorum.

IPA'ler favorim eger disarida iceceksem. Evde iceceksem, Stella (lagerlarin krali bence, keyifli ve kolay icimi) basta olmak uzere, Hoegarden, Weihenstephaner (bugday/beyaz), Newcastle ale (bu baya iyi bence), budweiser, Sam Adams (kahve tadimsi olan cok iyi), Sierra Nevada etc...
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
_Rave said:

abi leffe 7.5 mu 8tlmi ne sanırsam türkiyede?

italyada 1 küsür euro şişesi.1.5in üstünde fiyatda görmedim zaten.

yani bizim yerli biramızdan ucuz hesaplıyınca.herşeyin en pahalısı bizde

şarap işine hiç girmiyorum.bizde dandik 2.kalite şarap içilecek fiyata şampanya içiyosun

efes pilsen italya'da daha ucuz ona bakarsan :D.
Sosyal ağlarda paylaş

St peter's cream stout, siyah bira seviyorsanız çok iyi. fuller's blackcab de iyi keza.

Ayrıca az - orta seviyesinde gazlı, yoğun kıvamlı (makina yağı gibi), karamalize bitimli bildiğiniz başka siyah bira biliyorsanız deneyeyim.

erdinger weissbier dunkel fena değil ama kıvamı biraz sulu gibi geliyor.
guiness'in kıvamı güzel ama gaz seviyesi çok düşük benim zevkime göre.
Sosyal ağlarda paylaş

"İthal bira içtikten sonra zaten yerliye elin gitmiyor. Cidden çok kötü geliyorlar. Carlsberg filan sarı biralarımızdan daha iyi yani."

ehüeheüheü birde bunun yurtdısına gidip ağbi yurtdısında karılar efsane türk kızları of iğrenç of türkiye bok kaka modeli var, gül gibi biralarımız var efes pilsen amele şişesi, bomonti mis mis
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 yıl sonra ...
  • 1 ay sonra ...

Simdi tabi Bira denilince, benim sevgi alanim, severim .. bir iki tane de ben yazayim, IPA bira olsun ..

Sip of Sunshine
Adi gibi gunesli bir gunde, cimlerin ustunde, kopeginize top atarken beraber goturun. Kopege sadece parmaktan, zehirlemeyin hayvani.

Captain's Daughter
Buda harika bir biradir. Daha cok esiniz, sevgiliniz le icebileceginiz dozda, yine neseli bir IPA.

Sea Hag
Restaurantlarda tap beer olarak da sunulur. Cok ozel degildir ama lezzetli biradir.

Isin asli Biranin en guzeli, kendi yaptiginiz biradir. Ama tabi benim gibi beklemeyi sevmeyen, cesitliligi seven bir tarziniz varsa, haliyle o bira olana kadar, dolaba neler girer cikar.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...