Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bira konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Yaslaniyoruz artik sanirim, iyice biraya sarmaya basladim ben ki 2-3 aya kadar neredeyse hic icmezdim. Agir ickileri pek kaldiramiyorum artik.

Neyse iste, ictigim her biradan ayri bir tat, ayri bir lezzet almaya basladim. Ne guzel seymis bu bira diyorum son aylarda, her hafta gidip farkli marka biralar aliyorum. Favorilerim sunlar: Leffe Brune, Efes Malt, Duvel, Beck's. Bu sira ile.

Ne icmek gerek baska? Migros'larda filan bulunan seyler soyleyin. Manti, piza gibi hamur islerinin yaninda da cok guzel gidiyor bu meret. Leffe Blond da aliyorum bazen, misir tadi filan guzel cok.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bana bişey oldu.

guiness ara ara içerdim kolay bulunmuyo sonuçta yurtdışına çıktığımda falan böyle anca, şimdi lokal barımda satılmaya başlanmış 1 yıldır fln. ben de 1 aydır fln keşfettim gines içiyorum gidip.

lan üstüne normal bira inanılmaz kötü geliyor. ah diyorum o yanık tatlı bira olsaydı da onu içseydim. o kremamsı köpüğü olsaydı da damağıma değdirseydim diye hayal kuruyorum.

müthiş bi bira abi guiness. ilk içtiğimde beğenmemiştim nerdeyse şimdi ne hale geldim. bu böyle olmaz lan. barda tanesi 15, dışarda bulamazsın kolay kolay. bırakmak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

abi bana bişey oldu.

guiness ara ara içerdim kolay bulunmuyo sonuçta yurtdışına çıktığımda falan böyle anca, şimdi lokal barımda satılmaya başlanmış 1 yıldır fln. ben de 1 aydır fln keşfettim gines içiyorum gidip.

lan üstüne normal bira inanılmaz kötü geliyor. ah diyorum o yanık tatlı bira olsaydı da onu içseydim. o kremamsı köpüğü olsaydı da damağıma değdirseydim diye hayal kuruyorum.

Ya ben dün bi pint gines içtim sonra da 2 tane tuborg içtim. Gines'i içtikten sonra Tuborg'tan ilk yudumu almamla bardağı bırakmam bir oldu zira tadı da kokusu da bildiğin osuruk gibiydi, garsonu çağırdım birada bişey var diye. Neyse sonunda içtim 2 tane tuborg ama hiç böyle birşey olmamıştı. Ya ginesin üstüne başka biraların tadı farklı geliyor ya da o barın draft birasında bi bokluk var.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

abi almanyaya gittiğimde bana bi buğday birası içirdiler. daha onun verdiği hazzı da alamadım bişeyden o da ayrı.

bi de muzlu bira içirmişlerdi. o da güzeldi lan fdfsd

Buğday birası gibisi yok, Türkiye'de hala neden Paulaner satılmaz onu da bilmiyorum. 10 liraya satsalar yine Paulaner'dan şaşmam.

http://4.bp.blogspot.com/-agyUSuKfMC0/TnG2JVwzb_I/AAAAAAAABJY/nXQmLVanC7Y/s320/paulaner-hefe-weizen_bg.jpg

Ha bir de f/p birası Oettinger var, aşığıyım, 10 kasa içmişimdir herhalde 1 senede. Ama o da Türkiye'de yok :(

http://www.beermonsters.ru/wp-content/uploads/2012/05/Oettinger_6.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Black-ice said:

abi bana bişey oldu.

Ya ben dün bi pint gines içtim sonra da 2 tane tuborg içtim. Gines'i içtikten sonra Tuborg'tan ilk yudumu almamla bardağı bırakmam bir oldu zira tadı da kokusu da bildiğin osuruk gibiydi, garsonu çağırdım birada bişey var diye. Neyse sonunda içtim 2 tane tuborg ama hiç böyle birşey olmamıştı. Ya ginesin üstüne başka biraların tadı farklı geliyor ya da o barın draft birasında bi bokluk var.

ana. lan belki de hemen üstüne içince garip gelior tadı. çünkü alakasız bi zamanda içince böyle olmuyorum ama guiness üstü herangi bir sarı bira içince tadı baya kötü geliyor işte.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Buğday birası gibisi yok, Türkiye'de hala neden Paulaner satılmaz onu da bilmiyorum. 10 liraya satsalar yine Paulaner'dan şaşmam.

Ha bir de f/p birası Oettinger var, aşığıyım, 10 kasa içmişimdir herhalde 1 senede. Ama o da Türkiye'de yok :(

konu hefeweizen ise Franziskaner tavsiye ederim denemediysen daha, tercihim Dunkel ama her tarzi (alkolsuzu saymazsak) kalite
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...