Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

League of Legends

DoruK

Öne çıkan mesajlar

valla abi. westte de oynuyorum dusuk charla harbiden ne oynadigini bilmeyen adamlar var westtede. turkiye accountim ban yedi 14 gun. tr serveri bitti artik benim icin. birlikte girdigim adam sayisi da azaldi yok denecek kadar az. çari aktarcam weste high elosu iyidir diye dusunuyorum. plati falan iidir herhalde. hos suan golddayim ranked girmedim hic kesin silvera atar weste gecince olsun carrylemek basit. banim bitsinde trde xD
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
Biyik said:

LOL mü DOTA 2 mi?
birine başlayacam artık bi türlü oyun beğenemedim başka kendine, en azından bunlar da adrenalin var.

Gerilim seviyorsan Dota 2
saf aksiyon seviyorsan lol

lol daha bir yeni oyuncu dostu. Çünkü sana tek tek şampiyonları veriyor. Onlarca kez aynı şampiyonları oynayarak alışıyorsun.
Lol de harita okuması vs. daha bi kolaydır (dotadaki teleport sroll/travel boot" bunu zorlaştırır)

dota 2 nin öğrenme ivmesi daha zorludur. Hatta belli bir yere kadar pek eğlendirmez. Dota 2 yi ne zaman çözdün ozaman eğlendirmeye başlar ve bırakamazsın.

zor/kolay diye birşey yok aslında. Pvp oyunu bu. rank yükseldikçe oyunlar zorlaşır. Bu yüzden "oynanış" olarak hangisini istiyorsan onu seçersin.

iki oyunu denemeye kalksan düşeceğin EN BÜYÜK YANILGI: dota 2 yi daha ağır sanacak olman. Fakat böyle değil. ufak yaratıklara yetenek spamlayamayınca insanlar dota 2 yi yavaş sanıyor. Aslında değil. Dota 2 nin yavaş veya hızlı olması tamamen oynayana bakar.
Streamlerde tutupda "carry" izlemeye çalışma karar vermek için. Oturup farm mı izleyeceksin? onun yerine sing_sing vs. izle.. hani ahım şahım birisi değil ama en azından eğlenirsin.

2 oyununda "community" düşük ranklarda leşken, dota 2 rankı yükseltebilirsen kalitesizlik ciddi oranda azalıyor.

ne seçersen seç, asla başkalarının hatalarına laf atmak için odaklanma. Kendine ders çıkart. Yada kendi hatalarına odaklan. Bu tür oyunlarda yapılan hataların başında bu geliyor. İnsanın gelişimini oldukça etkiliyor. Birisine laf sokacak kadar iyiysen, onun hatasını kapatabilmen gerekir. Laf atmak, hata aramak yerine diğerlerinin eksiklerini kapat.

Şunu da unutma. Bu oyunlar "5vs5" oyunudur. İllaki bir koridor kaybedilecek. Bu durumda diğer 2 koridoru kazanmaya bakın.

dipnot: dota 2 oynanış olarak standart bir yapıya sahip değil. Lol de kimin nereye gideceği belliyken, dotada daha özgür takılabiliyorsun.

SEÇİM SENİN
http://i.imgur.com/cZK2FZq.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

mavi hapı lol yaparak mesajı vermişsin zaten :D

çok sağol ayrıntılı açıklama için.
şimdilik lol'e bakıyorum ama sarmazsa dota 2'ye de bakacağım.
lol'ün grafikleri ve akışı "daha net" geldi gözüme.
bir de ben renk körüyüm o yüzden böyle oyunlarda kafam karışıyor.
colorblind friendly modu olsa keşke bu oyunların.
Sosyal ağlarda paylaş

renk körü modu var hepsinde. Video/görüntü ayarları bölümündedir.

Bu arada lol seçtiysen türk serverlarının durumunu bir araştır. Yaş ortalaması düşük olabilir. Türk serverında en üst ligde oynayan insanların yayınlarına da göz at (twitch.tv den). Ortamı sevmeyebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ne hero kiti, lole yıllardır yeni mekanik getirmiyor adamlar. bi ivern farklıydı sadece. camelie diye çıkardıkları hero fiora reworkü lol.

dota 2 ve lol konusunda mekanik zorluğu farkından başka bir de geliştirici farkı var.

yıllarca lol oyna, hiçbir bok kazanamazsın hesabına. yıllarca dota 2 oyna, yüzlerce liralık kozmetik şey kazanabilirsin. riot çok para göz ve aç bir firma ya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...