Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

League of Legends

DoruK

Öne çıkan mesajlar

dakikada yapılan işlem sayısı. Bahsettiği rakam ise gerizekalı veya ağır sarhoş seviyesine felan denk geliyor diyebiliriz.

Tabi şuda var, oynadığın heroya göre apm değişebilyor. Pozisyon/strateji ağırlıklı kahramanlarda oran düşüyor. Fakat "micro control" dedikleri kahramanlarda olaylar hızlanıor.
Düşmanların üstünü kontrol etme vs. buna da giriyor herhalde. Bazı oyunlarda bu istatislikleri görebiliyorsun.
Gelişimini görebileceğin bir istatislik diyebiliriz. Kendi oynadığın karakterde, sağ tık farm yapmak yerine, oyundaki herşeyi kontrol ederken sayıyı yükseltiyorsun.

Tabi hile yöntemleri de var. Mesela kahramanın zaten gideceği, önünde herhangi bir engelin olmadığı yerlerde 1 tık yapmak yerine 10 tık yapıyorsun. Bu yaptığından daha fazla birşey yapıyormuşsun gibi bir izlenim oluşturuyor.
Yada ortada problem olabilecek hiç bir şey yokken (skill shot), sabit vurabileceğin birşeye 2 vuruş arası biraz hareket ediyorsun gibi...

APM ye takılmamak gerekiyor. Tamam belli bir seviyenin üstünde olmak iyi. Kendi oynadığın kahramanı sürekli seyretmek yerine, 1-2 saniyelik boşlarda sağa sola bakıp milletin ne yaptığını takip etmek gibi alışkanlıklar kazandırıyor. Lol de apm skill spamdan yüksek olurken, tabdan düşmanın eşyaları veya ekrandaki takımın hp barlarından milleti gördüğün için düşüyor. Ne kadar fark vardır bilmem.
Prolardan görebilirsin. Kimisi spam yapar, kimisi yapmaz. Ama hepsi aynı seviyededir.

yukarıdaki arkadaş, yanlış yere mesaj atmış olabilir. Alakaya maydanoz duruyor. Çünkü birlikte oyun oynadığım birisi değil. Beni tanımadığı için ne kadar kötüyüm bilemez.
Sosyal ağlarda paylaş

açık olsun diye o kadar uzatmıştım oysaki.

APM = Action Per Minute

1 dakikada yaptığın hareket sayısı (ortalaması)
Oyunu oynarken, bastığın her tuş 1 tane oluyor. Karakterinin yürümesi için tıklasan bile 1 tane sayılıyor. Skill atmak, atarken vazgeçip durdurmak.. Kısaca her şey.

Kısaca orada tanıdığı birisine aşağılayarak hakeret etmiş gibi göründü. Buradan yola çıkarak yanlış bir konuya yazdığını düşündüm.
Sosyal ağlarda paylaş

EGO istatisliği abi işte.. MOBA bir oyunda APM den yürümeye çalışmak kadar düşülecek birşey olmayabilir. Sanki yaptığımız tıklamaların çoğunluğu gerekliymiş gibi D:

Eğer araştırırsan görürsün, dota 1 de bu istatislikleri görebiliyordun (yanılmıyorsam). Benim pek moba geçmişim yoktur ama gençken kafelerde bu istatislik üzerinden salak saçma şeyleri dinlemişliğim oldu (uo ozamanlar kafeden çekiyorduda.. internet kafelerde sürtüyorduk)
Sosyal ağlarda paylaş

Saniyede 7 8 defa mouse click yapan oyunculardan nefret etmişimdir hep. Bir haltmış gibi :D Ev arkadaşım benim odada oyun oynarken mouse clicklerine az uyanmadım abi. çok saçma bi adet ben 5 saniyede toplasan 6 defa falan clickliyorumdur farm sırasında misal adam saniyede 4 5 defa clickliyor uyuz oluyorum zaten çevremde kim öyle oynuyorsa leş gibi oynuyor. sürekli mouse tıklamak hamallık enayilik ya gerektiği yerde yapılabilir o da creep geliyorsa takılmadan yürümek için falan ötekiler gereksiz yorar adamı :D

Bırak kassın ego yazıktır onun da ihtiyacı var :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
bizim bebeler NA 1.sini yenmişler lan clg'yi lolol. https://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/4hzdl4/supermassive_vs_counter_logic_gaming_msi_2016/

baya da ezmişler galiba asds
http://i.imgur.com/YUa73RC.jpg

şu maçı kaan kural yorumlamış mıdır acaba ya izlemek isterim baya büyük bi başarı aslında hahah.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Promenader said:

türk sunucularını sandalyeye bağlayıp yabancı sunucuları izletmek lazım ya bu kadar berbat bi sunum dünya tarihinde yoktur. türkiye turnuvasında kaan kural sunmamıştı galiba ama bunda sunmuş olabilir. maç sonrası yorumlarda gördüm diye hatırlıyorum.

abi zaten şu oyunda tr serverini acıp tr 18- communityi ele geçirttiler para kazanma adına lol tr de bitti.resmen oyundan soğudum ne zamanki NA serverinda oynamaya başladım gerçekten zevk vermeye başladı ufaktanda olsa çünkü flame yok adamlar oyunun oyun oldugunun farkında.ki tr de dia olmama ragmen 10 maç sonunda gold a attı ondan sonrada yeni sezon gelince bronz başlattı ona ragmen tr serverındaki dia maçlarını katlayacak düzeydi kaliteli maçlar.

Keşke push to talk özelligi gelsede şu lole tr serverının hali daha beter olsa auahe
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...