Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Playstation 4 - Fun and Video Games - II

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

ben ps4ü buldum valla burda :D

şimdi bir sorum daha var. benim ps3 zamanında kullandığım account'um ozmn daha mantıklı olduğu için amerika hesabıydı. ama sanırım artık türkiye hesabı açmak daha mantıklı değil mi? hatta ps+ üyeliği alabiliyo muyum amerika hesabına? türkiye hesabı açıp öyle başlamak daha mantıklı mı dersiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

tr daha hesaplıy gözüküyor açtım zaten hesabı. şimdi oyun bulmak lazım.

burada elinde oyun olan falan varsa böyle klasik ps4 oyunlarından mutlaka almak isterim. neler var mutlaka oynamalısın dediğiniz.

şu anda direk aklıma gelen horizon zero dawn, uncharted4, last of us falan geliyor. öneriniz var mı ekstradan?

edit: biraz reddite bakınıyorum

until dawn
witcher 3 (bunu pcde oynarım diye steamden almıştım ama çok zamanım olucak bunuda aradan çıkarırım)

edit2: bu arada fifa 18 çıktığında mutlaka alacağım. fifayı online oynamak için plus gerekiyor değil mi? şu anda 12 ay fiyatına 15 aylık kampanya var. bi ara bi zam muabbeti geçiyodu. bu ay sonunda yapılacak ise zam hemen alıyım şu kampanya ile plus'ı. plus konusunda ne diyorsunuz??

edit3: CRASH BANDİCOOT REMASTERED YAPMIŞLAR LAN AMA NEDEN 120 LİRA ABİ BENİM BU OYUNU ALIP HER PİXELİNE SAHİP OLMAM LAZIM
Sosyal ağlarda paylaş

Şahsi görüşüm, Last of Us ile başlama. Aksiyon açısından kısıtlı bir oyun. Ben hep Playstation'ı platform ve hack&slash oyunları için uygun bulmuşumdur.

Oynamadıysan God of War Remastered falan olabilir belki.

Uncharted 4'ten başlarsan da, kesinlikle keyif alırsın ama hikayeyi okuman gerekir.

Horizon ideal.
Oynamadıysan yakında 2.'si çıkacak Shadow of Mordor çok iyi oyundur, ucuza bulursun.

Ucuza oyun derken de, artık piyasası bitmiş oyunları takasçılardan ucuza kapatabilirsin. http://www.feza-elektronik.com/ Bu konuda iyidir. Evden çıkmadan, motorlu kurye ile oyunları ayağına getiriyorlar.

http://www.feza-elektronik.com/Home/GamesPriceListForPS4

Şu listede oyun açısından fikir verir sana.
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

Fifa için plus gerekiyor, kampanya varken al.

Uncharted serisi ve Last of us ile başla, sonra Horizon'a geçersin. İlk ikisi nispeten daha hızlı biten oyunlar.

horizon zaten şu anda çok pahalı. gerçi yakın zamanda indirime girmeyecektir ama şimdilik bekleticem onu. witcher 3 indirimde öncelikle onu alıcam uzun götürücek oyun alarak. yanına last of us ve uncharted 4 ile desteklicem. ztn fifa 18 çıktığında çok fazla fifa oynayacağım için yavaşlayacak bu oyunlardaki progressim :D

Gangren said:

Şahsi görüşüm, Last of Us ile başlama. Aksiyon açısından kısıtlı bir oyun. Ben hep Playstation'ı platform ve hack&slash oyunları için uygun bulmuşumdur.

Oynamadıysan God of War Remastered falan olabilir belki.

Uncharted 4'ten başlarsan da, kesinlikle keyif alırsın ama hikayeyi okuman gerekir.

Horizon ideal.
Oynamadıysan yakında 2.'si çıkacak Shadow of Mordor çok iyi oyundur, ucuza bulursun.

Ucuza oyun derken de, artık piyasası bitmiş oyunları takasçılardan ucuza kapatabilirsin. http://www.feza-elektronik.com/ Bu konuda iyidir. Evden çıkmadan, motorlu kurye ile oyunları ayağına getiriyorlar.

http://www.feza-elektronik.com/Home/GamesPriceListForPS4

Şu listede oyun açısından fikir verir sana.

uncharted serisinin bütün oyunlarını oynadım ps3'e çıkmış olan. o yüzden hikayeyi çok fazla hatırlamasamda biliyorum. feza ps3 zamanında çok kullandığım bir yerdi ama artık anadolu yakasındayım orayada getiriyorlar mı? öyle bir durum varsa öylede çözebilirim bayrama kadar. çünkü ps4ü arabistanda otel odasında oynamaya aldım. bayramdan sonra arabistan'a döndüğümde motor kurye riyad'a teslim yapmaz heralde diye düşünüyorum :D

god of war falan ps4 e yeni oyun çıkardı mı? çıkarmadıysa zaten ps3tekilerin hepsini oynamıştım.

ps+ alıyorum öyleyse.

teşekkürler bilgiler için çok yardımcı oldunuz. yine bişi olursa yardımınızı alırım bi dal.

edit:

şimdi fezanın fiyatlarına baktımda aşağıdakilere özellikle

Horizon: Zero Dawn : 89 ₺
Uncharted 4: A Thief’s End : 99 ₺
God Of War 3 : Remastered : 99 ₺
The Last of Us: Remastered : 99 ₺

horizon daha yepyeni oyun değil mi? last of us mesela nasıl daha pahalı olabiliyor? ben last of us'ı ucuza kapatırım derken horizon daha uygun gözüküyor açıkçası. saçma geldi ama işime gelir yani :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bana göre kutulu oyun almak hiç akıllıca bir iş değil indirim vaktinde o oyunların çoğu çok daha ucuza alınabiliyor. Geriye başkasına iteleme olayı dışında bir olayı yok zere e para geliyor mantığı ile her oyunda aslında min 20TL zarar ediliyor ki bazılarında bu rakam 50TL ye fln çıkabiliyor. Last of us mesela Mayıs sonlarında 49TL idi.

Bir an önce çevrende başka PS4 kullanan var ise kardeşlik olayına girmeni tavsiye ederim. O hesabını paylaşmak istemezse bile ortak başka bir hesap açılıp yapılabilir. Böyle indirimsiz bile 60-70TL oyunlara sahip olabilirsin indirimde 25-40TL bandına gelmiş oluyor bir oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

ciddi misin ya horizon okadar hypelandı falan ben indirime girmiyordur diyodum. ozmn fezadan almak yerine bekliyim. ztn bir sürü oyun almayı düşünüyorum. ilk olarak witcher 3 ve last of us ile başlayıp devamını psn store'dan ilerletirim öyleyse :D

DareJedi said:

Bana göre kutulu oyun almak hiç akıllıca bir iş değil indirim vaktinde o oyunların çoğu çok daha ucuza alınabiliyor. Geriye başkasına iteleme olayı dışında bir olayı yok zere e para geliyor mantığı ile her oyunda aslında min 20TL zarar ediliyor ki bazılarında bu rakam 50TL ye fln çıkabiliyor. Last of us mesela Mayıs sonlarında 49TL idi.

Bir an önce çevrende başka PS4 kullanan var ise kardeşlik olayına girmeni tavsiye ederim. O hesabını paylaşmak istemezse bile ortak başka bir hesap açılıp yapılabilir. Böyle indirimsiz bile 60-70TL oyunlara sahip olabilirsin indirimde 25-40TL bandına gelmiş oluyor bir oyun.

kardeşlik olayını ps3 zamanı çok kovaladım çok organizsyon yaptım artık uğraşmak istemiyorum. en az 2 3 oyunda milletle çok uğraştım sırf işi halledebilmek için. kutulu oyun bende almayı düşünmüyorum zaten genel olarak. çevremde ps4 kullanan arkadaşlarım var ama ya 2k ya fifa oynuyorlar ve uğraşıcak tipler değil. alırlar kutulu devam ederler. pek kafaları çalışmıyo böyle şeylere :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim 6 kişilik bir ekibimiz var sadece single player oyunlarda 3 tane ortak hesap kullanıyoruz böylece çok komik rakamlara almış oluyoruz gayet de kolay oluyor kullanımı vs.

Deus Ex ManKind - A hesabı
Mafia III - B hesabı
Rise of the Tomb Raider - A hesabı
Dishonored 2 - B hesabı
Horizon Zero Dawn - C hesabı şeklinde.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de artık eskisi gibi değil ana hesap olarak unutulsa bile başkası bu psda ana hesap yap dediğinde anında değişiyor. Eskiden hangi konsolda ana hesap ise ondan açıp deaktif etme zorunluluğu vs vardı. Şimdi başka konsoldan da direk yapılabiliyor hea şöyle bir kısıt var 24 saatte bir yapabiliyorsun bu değişikliği. Bizde 2 kişide (birisi ben) trophy kasma huyumuz olduğu için açıp oynamadan ana hesap yapıp oyunu kapatırken de ana hesaptan kaldırıyorduk. Diğerlerinde öyle bir takıntı olmadığından bodoslama o hesap üzerinden oynuyorlardı.
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle bir grubun yoksa veya internet bağlantın tırtsa takas olayı mantıklı.

Eskimiş oyunlarda fiyat düştüğü zaman takas ücreti de düşüyor.

Eğer arşiv yapmaya yönelik bir arzun yoksa takas çok daha iyi oluyor.

Al ver, al ver ile tek oyun fiyatına bazen 3 oyun yakalıyorsun, indirim dönemi beklemiyorsun, vs. vs.
Sosyal ağlarda paylaş

US said:

inFamous: Second Son, PS4
Strike Vector Ex, PS4
RIGS: Mechanised Combat League (PS4 bonus title – PS VR required)
Monster Jam Battlegrounds, PS3
Hustle Kings, PS3
Hue, PS Vita (Cross Buy with PS4)
Sky Force Anniversary, PS Vita (Cross Buy with PS4 & PS3)

EU said:

inFAMOUS: Second Son (PS4)
Child of Light (PS4)
RIGS: Mechanised Combat League (PS4 bonus title – PS VR required)
That’s You (PS4 bonus title)
Truck Racer (PS3)
Handball 2016 (PS3)
We Are Doomed (PS Vita & PS4)
Hatoful Boyfriend (PS4 & PS Vita)

baya farklı bu sefer EU ile NA.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...