Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Path of Exile #3

Sam

Öne çıkan mesajlar

çıkış noktam hiçbir şekilde poe goty'dir değil zaten, başından beri öyle bir şey yazmadım. çıkış noktam böyle bir oyunu goty seçtiklerinde senin "pc gaming is dead" yorumunu yapman.

bende sana tam aksini anlatmaya çalışıyorum. poe gibi bir oyunun goty seçilmesi "pc gaming is alive once again" demek oluyor. çünkü o kadar triple a ürün varken hepsinin bok olduğunu kabul edip, poe gibi bir şekilde üretilen, business modeline sahip olan ve geliştirilen bir oyunun öne çıkartılması, "taçlandırılması" pc gaming için ÇOK İYİ BİR ŞEYDİR.

hayır zaten okuman ve anlaman için altını çizip cümler arası cımbızlamak gerekiyor

sen hala "poe kötü oyun ama çünkü ben beğenmedim" noktasında olduğun için ne kadar detaylı anlatsam, altını çizsem de gerçek anlama ulaşamayacaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

çıkış noktam hiçbir şekilde poe goty'dir değil zaten, başından beri öyle bir şey yazmadım. çıkış noktam böyle bir oyunu goty seçtiklerinde senin "pc gaming is dead" yorumunu yapman.

bende sana tam aksini anlatmaya çalışıyorum. poe gibi bir oyunun goty seçilmesi "pc gaming is alive once again" demek oluyor. çünkü o kadar triple a ürün varken hepsinin bok olduğunu kabul edip, poe gibi bir şekilde üretilen, business modeline sahip olan ve geliştirilen bir oyunun öne çıkartılması, "taçlandırılması" pc gaming için ÇOK İYİ BİR ŞEYDİR.

hayır zaten okuman ve anlaman için altını çizip cümler arası cımbızlamak gerekiyor

abi ahah gulerek basladigim herkesin patide yillardir tartistigi bir konuya esprili bir gonderme o. neden bu kadar takildin onu anlamadim ki. dikkat edersen goty pc listesinde zaten bir cok indie oyun var nerdeyse %50 %50.. ha poe ha two sons ha digeri.. bence bu senenin goty secilmesi dusunulen diger adaylarda goty olamazlar.

hani su ustteki linke bakarsan bir gta5 veya last of us vs gibi degiller..

meselem aaa vs indie degil. ya da pc gaming oldu yasasin oyunsuzluk hic degil. senin d3 e kapak seklinde yaklasimin bir garip. hani karsilikli yarissalar ok de d3 listede yok gecen senenin en dissappoint secilmis oyunu zaten coguna gore. orada bir kafa karisikligin var bence.
Sosyal ağlarda paylaş

pc gaming bence ölmekten öte çok daha iyi yerlere gelmeye başladı bana kalırsa, ufukta çıkıcak oyunlara bakarsak, starbound albion gibi oyunlara bakarsak.

Oscar ödülü almam gerek kaygısı olmayan oyunlar çok daha fazla release oluyor PC'de buda zaten PC oyuncusunu tatmin eden şey.

PS ve XBOX AAA oyun isteyen görsel açıdan büyülenip ama 60 yaşından sonra alzehimer olmayım diye hala sudoku çözmeye çalışan kitleye hitap ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

yani birde it gibi tur cikti ortaya. niye olsun abi pc endustrisimi oldu zaten...

oyunlarin tipleri degisir , kolaylasir zorlasir, grafigi baska stil olur ama koskoca bir sektorun en onemli kollarindan birisi gaming.

nereye olecek. her sene bir oncekinden daha cok oyun uretiliyor.

iyidir kotudur orasi baska konu tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

PC'nin kötü yanı indie olduğu sürece sanatçı kısmnı hep para olan yere kayıcaklar.

Eskisi gibi sesinden atmosferine master piece oyunlar çıkması zor pcde.

artık bir oyunda aradığımız herşeyi bulmamız zor gibi geliyor bana. O yüzden platform savaşlarını bitirip her oyunun içinden güzel yönlerini almaya kasmamız lazım.

Misal PoE'nin mekanikleri güzel Last Of Us hikayesi atmosferi güzel öte yandan GTA en eğlenceli gibi.

One game will rule them all beklyioruz tabi ama zor.
Sosyal ağlarda paylaş

H'nS/a-rpg lerde genel sorun hep end-game. Büyüğünden ufağına hepsinin kilitlendiği ve zorlandığı yer burası. Bu oyunların asıl amacı -hepimizi malumu- daha iyi item. Başka hiç bir asıl amacı yok. Ne bileyim bulmaca çözdürmüyor, hikaye anlatmıyor vs... Vurup, kırıp, kazanacaksın. Ha ben hastasıyım h'ns ve a-rpg'nin. Farmingden ölsem de canım sıkılmaz. Ama işte ufak bir denge noktası var: end-game ve gear gelişimi/çeşitliliği.

3-5 sayfa önce biri demiş; "430 saat played time var hala adam gibi item düşmedi. Craft mı yapmak zorundayım?"

Maalesef zorundasın. D3'e AH/RMAH yüzünden kusarken aslında özünde aynı şeyle bunda da karşı karşıyayız. "Ticaret yap" demek de çözüm değil. Ne farkı var AH'dan?

Tabii PoE'nin dinamiklerinden, omurgalarından biri de crafting. Oyunda hatta çoğu zaman farming'den bile daha önemli oluyor. Eh işte belki de D3'e kızmamalıydık. Onlar da omurgayı AH/RMAh üzerine kurmuştu.

Yani PoE bana diyor ki "farming yap tabii de, asıl olay crafting'te, ticarette".

D3 de bana şöyle diyor "farming yap tabii de, asıl olay AH ve RMAH'ta"

H'nS/a-rpg'yi farm yaparak oynayamadıktan sonra... Kimse tutup da "farming yapamazsın" demiyor elbette ama amaçsız ve haybeye olduğunu bilmek, soğutuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

selami loot rng sonuçta. Ama şöyle bi şey sana item düştü. 3 high tier stat var. mesela 1 prefix 1 suffix alabilecek item, exaltlayarak şansını deneyeceksin. Oyunu biraz bilmek lazım açıkçası. Mesela 3-4 exalteda ben çok güzel ES shield craft edip 15 exalted a falan sattım bi dönem.

Sizin yakarışınız biraz ben casual olayım ama hardcore oyuncuların başaracağı tadı yakalayayım. Oyun casualda bir sürü şey yaptırıyo. Sen daha ilerisini istiyosan yapacaksın arkadaş ticareti. Başka çaresi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...