Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yav kaçar

yav

Öne çıkan mesajlar

chrome said:

Olm 450 € para veriyorlar aylik. Nasil 1 ay geciriyorsunuz o parayla ben hayret ediyorum. Su 5 euro gunde 150 eurosu suya gider lan paranin. Ne yiyorsun. Nasil seyahat ediyorsun. Nerede kaliyorsun. Erasmusa gidip egleniyorlar falan. Ilginc gercekten.. 450 euro lan. Saka gibi.

şu 5 eur ama sadece gazete bayisinden alırsan buradaki gibi. markette su ucuz gayet.

misal

edit; hatta gazete bayisinde 2 eur muydu neydi de yuh demiştim 5 ne ya.
Sosyal ağlarda paylaş

suyu musluktan içiyoruz abi ne büyük mesele yapmışsınız.

asıl mesele kalacak yer. arkadaşın odası olmayan stüdyo dairesinde kalıyorum şimdilik ekim'de çıkmam lazım bir yerlere. adam eve 700 euro veriyomuş yeri falan baya iyi gerçi. evler de 550 euro'dan başlıyor. iyi yurt odası/ev bulamazsın geç kaldın diye korkuttular dün biraz. neyse yattım uyudum hayvan gibi 12 saat şimdi ayılınca dünyevi meselelere vericem kendimi. düzen kurana kadar sıkıntılı durumlar yani.
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

suyu musluktan içiyoruz abi ne büyük mesele yapmışsınız.

asıl mesele kalacak yer. arkadaşın odası olmayan stüdyo dairesinde kalıyorum şimdilik ekim'de çıkmam lazım bir yerlere. adam eve 700 euro veriyomuş yeri falan baya iyi gerçi. evler de 550 euro'dan başlıyor. iyi yurt odası/ev bulamazsın geç kaldın diye korkuttular dün biraz. neyse yattım uyudum hayvan gibi 12 saat şimdi ayılınca dünyevi meselelere vericem kendimi. düzen kurana kadar sıkıntılı durumlar yani.

Abi sakın tek başına ev tutma işine girme, başka bir şeyi tutarsın sdf.

Almanya'da falan öğrencilerin oda kiraladıkları, ev arkadaşı aradıkları falan siteler vardı ve inan tahmin edebileceğinden çok daha fazla oda/ev, çok komik fiyatlara bulunabiliyor . Hatta bazı tipler yurt odalarını kiralayabiliyorlar kendileri exchange'e giderken. Onları yakalayabilirsen yurtlarda (yurtta kalmak inanılmaz keyifli, bizim yurtlarla alakaları yoktu alman yurtlarının) 200 250 euro gibi rakamlara her şey dahil konaklayabilirsin.

Arkadaşın eğer biraz yüzsüzlük edebileceğin birisiyse ekim ortasına kadar genişlet ev arama dönemini. Eğer hala gitmediysen üniversitenin bu tip işlere yardımcı olan bölümü vardır oraya git.
Sosyal ağlarda paylaş

tek başına ev tutmak sıkıntılı biliyorum pek istediğim bir şey de değil zaten emlakçısıyla resmi işiyle uğraşmak. yurt için bi mail attım bakalım ilgili kişiye ordan gelecek yanıta göre bakıncam. facebook'ta gruplar var, siteler de var bakacağım.

hala kendime gelemedim daha mal gibiyim arada bir istanbul'da sanıyorum kendimi ehueh
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...