Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

RMAH ve Gold AH Kapanıyor

axedice

Öne çıkan mesajlar

oyun tarihinin en büyük bütçeli, en uzun deneyimli, en geniş kadrolu ve kapsamlı feedback'i elinin altında olan şirketin oyun tasarımı konusunda bu kadar beceriksiz olması üzerine tez konusu çıkar.

magic find hatasından dönmeleri 6 ay, ah hatasından dönmeleri 1,5 yıl sürdü ki ikisi de daha oyun çıkmadan kağıt üstünde bile HATA diye bağırıyordu. ama kesin istedikleri parayı kıramadılar diyedir. bunun acısı çıkar bir yerden sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

PoE'nin map sistemini utanmadan c/p yapsın abi adamlar bunda şu kadar failden sonra utanılcak bir şey yok.

grind yapacaksak randomized, oyuna eğlence katan konseptte (bir dragonkin gelsin, bir deamon veya ne bileyim bir undead bir human), kişiyi adapte olmaya iten challenging çerçevede yapalım.

e tamam bunlar da grind.

bu tarz pve bazlı oyunların pvpsi hiç bir zaman adam gibi yapılamaz. diablo 2 de de kötüydü bunda da kötü olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Diablo 2 PvP'si eğlencelikti gayet, ama zaten fazla şey beklememek lazım. Direk build denemece, item denemeceydi. Ama yeni patch ve LoD ile bir Poisonmancer denemek, Javazon denemek, Enigma ile farklı build'ler denemek filan bunlar gayet eğlenceliydi kimse gidip de competitive PvP beklemiyor zaten ama Brawling gibi saçma sapan birşey de getirmeyin kardeşim. Act1 Blood Moor pvp'sinin verdiği zevki birçok oyunda alamamıştım mesela...
Sosyal ağlarda paylaş

Millet "nerf barbar, buff wizard, op monk" demicek olsa yaparlar. Blizz hakli bu konuda. Wow arenalardan biliyoruz class dengesi icin class mekaniklerinin nasil darmaduman edildigini. E blizzard da biliyor. Pvp icin pve dengesi gider oyunun. Insanlarin aglamasi olmasa sirf eglence amacli pvp super olur yoksa. Odul yok, ranking yok. Mis.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla açıkçası PvP'de aşırı dengesizlik varsa bu demek ki oyunda bir dengesizlik var demektir gibi geliyor bana, şu an en OP class barbar, ve gidipte barbar'ın PvP'de kötü olacağını zannetmiyorum mesela.

Dengesizlik zaten var yani, bir DH ile bir Barbar arasında ciddi farklar var...
Sosyal ağlarda paylaş

çok spesifik niç bir şeyle ortaya çıkmadıktan sonra bir oyundan dengeli/tatmin edici seviyede hem pve hem pvp bekleme dönemi bitti bence. son yıllarca çıkan bütün mmorpglere bakıyorum ya adamların pvesi iyi ve pvp tamamen patates ya da pvpsi iyi, pve patates.

ikisini de iyi yapmaya çalılan iki kulvarda da başarısız oluyor.

varsın olsun competitive pvpsi olmasın d3'un.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya zaten competitive bekleyen yok, ne bileyim Hammerdin op diye ağlamıyordu millet D2'de, her class'ın pvp'de iyi olduğu build vardı, çok da über farklar olmuyordu, yani demek ki olabiliyor.

Ama Diablo 3'ün birçok mekaniği baştan flawed. Diyorum ya, oyun zaten şu an dengesiz, yoksa PvP yüzünden kötüleşecek bir durum değil bu..
Sosyal ağlarda paylaş

Valla pek Brawling görmedim de, Barbarlar hep alıyordu benim izlediklerimde, hatta HP'si bile gitmiyordu doğru dürüst. Demek ki ben yeterince görmemişim...

Ama bu oyunun sıkıntısı itemlar acayip farkettiriyor daha doğrusu Diablo 2'de end game itemlar birbirine daha yakındı. Şimdi iş stat, CC, CD'ye bağlanınca 1milyonluk gear ile 100 milyonluk gear arasında uçurumlar var. 1b gear olan da var falan filan. Bence class'tan çok gear'den kaynaklanıyor sanki olay...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...