Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PC Gaming #2

axedice

Öne çıkan mesajlar

Komutan said:

Evet, disruptive diyince buna küfür de dahil.

Kontrol oyunu yapanların elinde. Yapımcıların %99.9999'u iyi bir sebep olmadan adam banlamaz çünkü kendileri için kötü reklam olur.

Tabii banlanmayı hak edenlerin bile bir kısmı günahsız olduklarını iddia edeceklerdir yine.

forumlarında terör estirip, herhangi bir legit olumsuz eleştiride yorumu silip hatta yorum yapanları banlayanların bu sistemi abuse etmeyeceğine inanmak. ama o yorum yapanlar haxordur zaten :)

hayır şu son olanlardan sonra valve'a nasıl güveneceğiz? daha yeni mod muhabbetinde kaç kişi forumlarda ban yedi. sonra gaben reddite çıktı tayyor gibi konuştu da banları açıldı milletin. konsept düşüncede iyi olsa bile uygulamada çok berbat. her abuse'da millet aynı ölçekte tepkiyi koyamaz. neyse ki bu olanlardan sonra insanlar bilinçlendi, en başından karşı çıkılıyor.

profile de işliyormuş bu game banlar. tırt bi indie dev abuse edip, ban atarsa millete baya boka saracak bu olay

http://i.imgur.com/Zu8u1S3.png
Sosyal ağlarda paylaş

hehe hala salak indie devlarin bunu abuselamiycagina inanan var, sirf negatif verdin ve elestirdin diye forum banlari havada ucustu su olayda. adam cikip gabe i oldurucem diyebiliyor, siz hala yok olamz etmez oyle sey diyorsunuz.

oyun bani gereklimi? gerekli
iyi bi ozellikmi? evet

su haliyle ama les otesi, valve benim umrumda degil dev banlarsa banlar diyor. zamaninda DA2 ve ME3 elestirileri yuzunden kac kisinin single player oyunu elinde patlamisti da EA bile isnafa gelip "multiplayer only" seklinde ayarladi banlari. bunlar zahmet edip onu bile aciklamamislar

ne iciyorlar ya, neyin akfasi bu cunki bende istiyorum :D

eskdien bu adamlar en kiytirik yeniligi bile haftalarca test edip oyle cikarirdi, simdi "ben yaptim oldu, bak bole bi olay var cok kafa yorarsan siyirirsin, kullanicaksin, nimetlerinden yaralanip oyununu oynicaksin. kafayi taktimi o zaman sonun kotu, himetine fazla seyyapmamak lazim"
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

Evet, disruptive diyince buna küfür de dahil.

Kontrol oyunu yapanların elinde. Yapımcıların %99.9999'u iyi bir sebep olmadan adam banlamaz çünkü kendileri için kötü reklam olur.

Tabii banlanmayı hak edenlerin bile bir kısmı günahsız olduklarını iddia edeceklerdir yine.

Tamam da adam girmiş oyuna hile yapmış diyelim. Dönüp profile "birine küfrettim o yüzden banlandım sakın oyunu almayın dev'ler sikko" diyip kendini temize çekebilir. Kimin gerçekten hack'ten kimin arada kaynadığı belli olmayacak.

Yani kimin disruptive olduğu yazılmadan, uçu açık bırakılarak böyle uygulama mı başlatılır. Girdim oyuna Turks are shit yazdım chat'e ırkcılıktan ban sebebi mi bu? Öyle komedi mu olur.

Bu uygulama hileleri falan kapsıyordur sadece diye umuyorum. VAC'ın bile attığı yanlış ban var. Banfest döner şimdi sebepsiz yere çok gülerim.
Sosyal ağlarda paylaş

oyle olcuak zaten

http://i.imgur.com/znYhs7m.jpg

U NO RIKE GRORIOUS MODDU? DING DONG BANNU

U COMPRAIN ABOUT GRORIOUS MODOURATORU? OH, YOU BETTA BAREV DATS A BANNU

IT HAS COME TO MAY GRORIOUS ATTENTION DAT NASTY TrORR HAZ BEEN IMITATUINGU ME ON FORUM DIS IS A SHAMEFUR DISPRAY AND UNACCEPTABOO SO DEY DING DONG BANNU

END OF RINE

------------------ RINE END HERE
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

hehe hala salak indie devlarin bunu abuselamiycagina inanan var, sirf negatif verdin ve elestirdin diye forum banlari havada ucustu su olayda. adam cikip gabe i oldurucem diyebiliyor, siz hala yok olamz etmez oyle sey diyorsunuz.

Forum banı ile oyun banı farklı şeyler.

Adamların iyi niyetine değil çıkarlarını düşüneceklerine güveniyorum. Her önüne geleni banlayan yapımcı kitlesel tepki alır, kendini baltalar.

liberal said:

Yani kimin disruptive olduğu yazılmadan, uçu açık bırakılarak böyle uygulama mı başlatılır. Girdim oyuna Turks are shit yazdım chat'e ırkcılıktan ban sebebi mi bu? Öyle komedi mu olur.

Evet, ban sebebi tabii. Zaten Valve'ın işi yapımcılara bırakmasının bir sebebi de budur büyük ihtimalle. Biri küfürü hoş görebilir, başkası görmez. Çıtayı Valve belirleyeceğine herkes kendisi belirler.
Sosyal ağlarda paylaş

+ Yahu bunların zamanında ikna odaları kurulmadı mı gamerları konsolcu yapmak için?

- EVEEEEEEEET.

+ Biz diyoruz ki ortamı bozan adam barınmayacak. Bunda kötü olan ne var yahu. Yeni Steam'de hırgür çıkaranın gözyaşına bakılmayacak! Eski Steam'de mafyalar vardıııı, yolsuzluk vardıııııı. Biz bunları kaldırdık be!

- HÜLOĞĞĞĞĞĞĞ.

+ Eski Steam'de modcu kardeşlerim gece gündüz ter akıtır, emeğini koyar ama hakkını hukukunu alamazdı. Biz ne yaptık sevgili Pc Gamer kardeşim? Bu modçular da helal kazansın diye ücret sistemini getirdik! Yeni Steam'de modcu kardeşlerim markete koydukları modlardan evine ekmek götürecek!

- DİK DUR EĞİLME PC GAMER SENİNLE.

+ O yüzden ne diyoruz sevgili Pc Gamer kardeşim, gelin cüzdanları ekrana fırlatın bu iş güzelce çözülsün!

- GÖTÜNÜN GILIYIG GILI!
Sosyal ağlarda paylaş

yapımcının elinde ban yetkisi vardı ama sadece online part bloklanıyordun şimdi bütün oyun libraryinden silinecek. üstüne online partını oynamasan bile dev'in ban atma hakkı olduğu herhangi bir oyunun forumlarında kötü bir eleştiri yaptığında, dev bu sistemi abuse edip seni banlayabilecek ve oyunu komple kaybedeceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

"oyunu eleştirdim diye banlanacam" diye steam kullanmamak isteyen insan neden gidip steam forumunda oyunu eleştiriyor orası da düşündürücü. steam forumu zaten pek kullanışlı değil ve şirketin kendi forumlarında sesini duyurma ihtimali çok daha fazla.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

"oyunu eleştirdim diye banlanacam" diye steam kullanmamak isteyen insan neden gidip steam forumunda oyunu eleştiriyor orası da düşündürücü. steam forumu zaten pek kullanışlı değil ve şirketin kendi forumlarında sesini duyurma ihtimali çok daha fazla.

"Hükümeti eleştirdim diye içeri alınacağım" diye ülkeden ayrılmak isteyen genç neden gidip türkiye sınırları içerisinde hala demokratik haklarını kullanıyor orası da düşündürücü. Türkiye zaten pek yaşanacak bir yer değil ve AİHM'de sesini duyurma ihtimali çok daha fazla.
Sosyal ağlarda paylaş

evet çünkü RL'de tek hesabımız ve ismimiz varken internet'te sayısız hesabımız ve nickimiz yok. eleştirebileceğimiz tek platform da steam gene. ben hatta xcom'u steam forumunda bombalamak zorunda kaldım çünkü 2k forumu yoktu. dur bir dakika yoksa tam tersi miydi..

efsane benzetme olmuş. gabe tayyip newell filan da diyeydin ama eksik kalmış.

bence de sorgusuz sualsiz her oyundan banlanabilmek yanlış, abuse edilirse direkt bombalanır ve geri adım bunda da attırılır ama bu kadar zorlama senaryolarla "of şimdi banlanacam oyunlardan" diye endişe eden var mı cidden burada?
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

1) bu değişiklik bütün oyunları kapsayacak, eskiler de dahil. belki adam steam'den aldığı librarysindeki oyuna henüz dokunmadı. bu değişiklikten sonra oyunu deneyip, yorum yapmak isteyebilir
2) steamworks oyunu, sadece steam'de satılan bir oyun olabilir
3) ürünü satın aldığı yere olumsuz feedback bırakmak da mı suç oldu?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...