Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PC Gaming #2

axedice

Öne çıkan mesajlar

goldbären, 25.03.2023 23:51 tarihinde dedi ki:

işin kötüsü karrıların iftirası kadar konuşulup bilinmeyecek.
@axedice senden de güzel aşağılayıcı bir yorum bekliyorum :))))

En başından zaten ne kadar aşağılık insanlar olduklarını ve bu tür suçlamaların gerçek taciz mağdurlarının davalarına zarar verdiğini konuşuyorduk. Popülerlik trenine atlayıp 3-5 kuruş kazanmaya çalışan birer parazitlerdi, resmi olarak da ortaya çıkması sevindirici. 1 milyon ödeyemezler gerçi, ikisi de fakiriz beş parasızız muhabbeti çevirecek iflas bayrağı açacaklar. Yani mahkeme kararı verir vermesine de Avellone'un eline o para geçmez. Ha tabi şunun verdiği keyif paradan daha güzeldir o ayrı.

Avellone açısından olayın dramatik başka bir boyutu da var

Avellone'u yargısız infaz edenler zaten olağan şüphelilerdi, şaşırtıcı bi isim çıkmadı hatırladığım kadarıyla. Kendi yankı odalarında kudurmaya devam etsin reseteracılar

• Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

yazık oldu avellone'a, kaybı kadar kazandığını da sanmam. 1m-9.9m arası bir yerde 1m'ye yakındır, o da avukata filan gitmiştir bayağı. hatta "iflasa gidip ödemeyebilirler tam rakamı" gibi yorumlar da gördüm, mantıklı geldi çünkü üç para için iftira işine giren insanın ne birikimi olacak ki zaten. bu işlerde aklanan insanlardan bile uzak duruluyor genelde o stigmayı kaldıracak bir medya sansasyonu olmadığından. medya önceki tantananın onda birini bile yapmayacaktır.

Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT, 31.03.2023 17:47 tarihinde dedi ki:

bi e3 gitme hayalim vardi bigun, olmadi olamadi

e3 her zaman boktandı, yani hiç gamer event'ı olmadı. business head'lerin iş konuştukları ve firmaların yeni videoları için hype takvimi oldu sadece. ha bir de masraflı konferanslar vardı. pazarlama event'ı idi en fazla.

asıl etkinlik gamescom. giriş cüzi bir para, tıklım tıklım alman oyuncularla dolup taşıyor. kapısında bahçesinde her yerde elinde ds'ler ile pinekleyip oyun oynayan gruplar bulduğun, yeni oyunları denemek için sabahtan akşama kadar sıra bekleyen kafayı yemiş fanların olduğu, etkinlik süresince tüm şehrin havasının cosplay takılanlarla değiştiği bir etkinlik. her bir köşede oyun muhabbeti çevireceğin birilerini bulabiliyorsun veya ne bilim retro atari ses efektleriyle müzik yapan bi elemanın etrafına toplanmış bir kalabalık görebiliyorsun.

zaten 2016'dan sonra hype yavaş yavaş gamescom'a kaymaya başlamıştı. basını da iyi topladılar, ki ulaşım da daha kolaydı avrupa tarafından. içerik de çok daha eğlenceliydi. çünkü yani video için çekecek çok daha fazla şey vardı içinde.

o yüzden gideceksen gamescom'a git. ben 5 kere falan gittim. ek olarak köln de çok güzel birası da.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Dünden beri Tha Last of Us Part 1'i oynuyorum, oyunun grafikler mükemmel, gördüklerimin en iyilerinden. Bug vb. de görmedim yazanlara rağmen. DLSS olmadan 60fps altına da ender düşüyorum. Ray tracing yok ama ışıklandırma, yansıma ve gölgeler olan oyunlardan daha iyi.

Şimdiye kadar hakkında hiç spoiler yemedim, güzel bir deneyim olacak gibi. Mocap ve seslendirme şahane.

Sosyal ağlarda paylaş

Beyond the Summit kapaniyor

bilmeyenler icin, turnuva organizatoru, bi suru proyu alip bi villaya kapatiyorlar, o villada turnuva yapip ama daha onemlisi tum tayfa oyuncular sunucular vs goygoy geyik yapiyorlar streamde

baya eglenceli oluyordu, izledigim bazi en iyi dota turnuvalari, en akilda kalici komik anlarin bazilari o BTS dota turnuvalarinda olmus olabilir

mario vs csgo ve baska bi kac oyunda da ayni konseptte kucuk turnuvalar duzenliyolardi, ama artik kapaniyorlarmis.

Sosyal ağlarda paylaş

GERGE, 01.04.2023 13:55 tarihinde dedi ki:

Dünden beri Tha Last of Us Part 1'i oynuyorum, oyunun grafikler mükemmel, gördüklerimin en iyilerinden. Bug vb. de görmedim yazanlara rağmen. DLSS olmadan 60fps altına da ender düşüyorum. Ray tracing yok ama ışıklandırma, yansıma ve gölgeler olan oyunlardan daha iyi.

Şimdiye kadar hakkında hiç spoiler yemedim, güzel bir deneyim olacak gibi. Mocap ve seslendirme şahane.

vram'i su gibi emme rekoru kırmış, benchmark'larda konuşulup tartışılıyor zaten 8gb kartları demode etmiş tümden oyun. onun büyük etkisi var görünen o ki. senin 4070ti yerine 3090ti alman o bakımdan bir avantaj oldu.

Shadow, 01.04.2023 23:24 tarihinde dedi ki:

V Rising var Steamde 30tl, o nasıl sence?

başlığı vardı. online survival. solo denedim ama nispeten erken bir yerde tıkanıyor oyun, grup lazım.

Sosyal ağlarda paylaş

Sam, 01.04.2023 23:52 tarihinde dedi ki:

vram'i su gibi emme rekoru kırmış, benchmark'larda konuşulup tartışılıyor zaten 8gb kartları demode etmiş tümden oyun. onun büyük etkisi var görünen o ki. senin 4070ti yerine 3090ti alman o bakımdan bir avantaj oldu.

başlığı vardı. online survival. solo denedim ama nispeten erken bir yerde tıkanıyor oyun, grup lazım.

ben RX6600ü yeni aldım, 8GB nasıl yetecek lel

Laptoplardaki gibi sistem raminden ayırabilir miyim acaba VRAM gibi kullanılsın diye? Ramim 32gb zira.

V Rising için grup lazım demişin grubum yok ben pas geçeyim madem, sağol.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Artık 2160p texture yapmaya başladılar.

PC için önemli değil, zaten 1080p çoğu kişi, kalanlar da 1440p diyebilirsiniz (2160p oranı %2.73 sadece), ama konsollar 2160p hedefliyor. Series X ve PS5 16 GB ile gelmiyor mu? 16 GB altı almak bu devirde her açıdan sorunlu. The Last of Us Part 1 1080p ile bile 11 GB vram istiyor bu nedenle.

AMD iyi kullandı bunu, NVIDIA açıkça 3090, 4080 ve 4090 altı sorunlu diyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Shadow, 02.04.2023 00:09 tarihinde dedi ki:

ben RX6600ü yeni aldım, 8GB nasıl yetecek lel

Laptoplardaki gibi sistem raminden ayırabilir miyim acaba VRAM gibi kullanılsın diye? Ramim 32gb zira.

V Rising için grup lazım demişin grubum yok ben pas geçeyim madem, sağol.

bu zaten otomatik yapılan birşey vram bittiğinde sistem tarafından ama verinin işlenebilmesi için ram'den vram'e ileri geri taşınması gerekiyor, o takılmalar bundan ötürü. yazılımda çözümü yok.

GERGE, 02.04.2023 00:33 tarihinde dedi ki:

Artık 2160p texture yapmaya başladılar.

PC için önemli değil, zaten 1080p çoğu kişi, kalanlar da 1440p diyebilirsiniz (2160p oranı %2.73 sadece), ama konsollar 2160p hedefliyor. Series X ve PS5 16 GB ile gelmiyor mu? 16 GB altı almak bu devirde her açıdan sorunlu. The Last of Us Part 1 1080p ile bile 11 GB vram istiyor bu nedenle.

AMD iyi kullandı bunu, NVIDIA açıkça 3090, 4080 ve 4090 altı sorunlu diyor.

hayır sorun şu ki 1440p'de filan da yetmiyor. 1080p'den başlıyor hatta 8gb'yi aşmaya.

konsoldan bahsediliyor da onlardaki ram/vram ortak, 16'nın 16'sını da doku kaplaması filan yapamazlar yani oyun nerede çalışacak. bu aletler zaten bu oyunları oyuncuya farkettirmeden upscaling ile oynatıyor, ağır oyunlar 1440p bile değil. bunun çok testlerini yaptı digital foundry, valhalla'da cp77'de filan iyice düşüyor sahneye göre. 5 metreden ekrana bakan anlamıyor tabii. bu iş tamamen pc portçularının işgüzarlığı. nvidia da zaten taaa 8800gts 320mb zamanlarından nereden vram kırpsam kafası, millete sanki bilmiyormuş enayiymiş gibi konuşuluyor videolarda da alternatifi de 2 nesil geriden takip eden amd. ben vram'i daha dolmadan pes eden amd kartlar da kullandım. iki şirket de başka açılardan zayıf.

• Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...