Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bisiklet

Killer

Öne çıkan mesajlar

bisiklet ile istanbul içi uzun mesafe işe gidip gelen var mı? pendik suadiye arası denenir mi acaba, dumankaya caminin orda oturuyorum sahile çok yakınım. kuş uçuşu 15.8 km gösteriyor, sahilde 18-19 km tutar diye düşünüyorum artık bıktım illallah geldi akşamları otobüs beklemekten, tıklım tıklım otobüste işkence çekmekten, yaz da geldi buram buram ter kokan, deodorant parfüm nedir görmemiş insanlarla yapışık gidip gelmek istemiyorum. iş serbest kıyafet gibi, yazın kapri bile giyiyorum toplantı olmadığı sürece o konuda bi sıkıntı yok gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
ulan yere yatırıp bakkala girdim bi çıktım elcik ezilmiş sele yan dönmüş arka teker dönmüyor. biri arabayla üstünden geçmiş galiba bisikletin. arka tekeri tutan çatal yamulmuş galiba. düzeltilebilir mi?

kız gibi bisikletti herkesin gözü kalıyodu. bilerek yaptı biri heralde.

http://hizliresim.com/YPkpVa
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

bisiklet ile istanbul içi uzun mesafe işe gidip gelen var mı? pendik suadiye arası denenir mi acaba, dumankaya caminin orda oturuyorum sahile çok yakınım. kuş uçuşu 15.8 km gösteriyor, sahilde 18-19 km tutar diye düşünüyorum artık bıktım illallah geldi akşamları otobüs beklemekten, tıklım tıklım otobüste işkence çekmekten, yaz da geldi buram buram ter kokan, deodorant parfüm nedir görmemiş insanlarla yapışık gidip gelmek istemiyorum. iş serbest kıyafet gibi, yazın kapri bile giyiyorum toplantı olmadığı sürece o konuda bi sıkıntı yok gibi.

fenerbahçe sahilden,pendiğe 2.5 saatte pisikletle gitmiştim yıllar önce,arada molalar muhabbet falan vardı.Ama önermem abi sakat iş,yıllar önce diyorum bak.Şimdiki sürücüler daha gavat insalarda öyle
Sosyal ağlarda paylaş

kız bisikleti zaten 50 tl ye ikinci el almıştım. herkesin gözü kalıyodu. ben çok artist ve estetik kullanıyodum ondan beğeniyodu herkes. 3 kişi kışın gidince bana bırak diye sıraya bile girdi.

arkadaş baktı cant yamulmuş yerine oturtcaz dedi. inşallah kadro yamulmamıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

http://www.bisikletcim.com/carraro-sportive-227-28-jant-bisiklet#Properties

şu pisklet hakkında yorum alabilir miyim? çin yapımı ama parçalar çok kaliteli diyolar şöyle 900 tl ye falan bulursam alayım diyorum

Ben carraro 224 kullanıyorum V frenlisinden. 1 aya yakın zamanda 400 km ye yakın kullandım. benimkinin ön vitesi tourney, arka vitesi altus. 227 de deore kullanmışlar, çok daha iyidir kendileri. Tekerler aynı tekerden. Fiyatına göre güzel bisiklet bence. 224 850 tl ydi 227'nin 1200 tl olması normal. Hidrolik disk fren ve vites takımı 500 tl fark oynatır yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:

bu vites takımının ömrünü uzatmak içinmi

senko said:

sostizm said:

Çok sık tekrarladığım bir hatamı düzelttim:

özellikle aynakol ortada tüm arka dişlileri kullanma çok yaygın olsa gerek

bu ne hacı anlamadım ben

Ömür de uzatır ama daha önemlisi DOĞRU kullanım için bu. Vitesler "overlaping" dizayn edilmiş. aynakol ile ruble birbiri ile uyumlu olduğunda verimli kullanabiliyorsun bisikleti.

Yokuş çıkacaksan aynakolda küçük rublede büyük dişli seçeceksin, sürat/depar/iniş yapacaksan da tersi işte. Aynakolu ortada unutup tüm arka dişlilieri kullanmamak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Diz kapağının altındaki sıvıyı tüketirsin o şekilde. En rahat pedal çevirebildiğin viteste kullanmak önemli. Bide sele yüksekliği. Dizin sürekli bükülü kalmayacak pedal çevirirken. Kalçan yere paralel durumda, bacağın, pedal en aşağıdayken dümdüz kalacak şekilde olana kadar yükseltip alçaltacaksın seleyi. Bunlarda ek bilgi olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...