Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Steam Trading Cards

OsManiaC

Öne çıkan mesajlar

weak

https://i.gyazo.com/83c766c47713c37e94f1fc2a017a2e3f.png

bu arada geçen haftaki gift olarak inventoryde oyun saklayamama aka. g2a ve kinguin'in abv operasyonundan sonra yine güzel olmuş bu gelişme de.

1) çok fazla çakma oyun vardı beleş dağıtılan sadece kartlarını abuse etmek için böyle rus ameleler özellikle daha ilk gün 10bin key dağıtıyor

2) bazen kartları devler oyun çıktıktan birkaç ay sonra ekliyor mesela ama sen bitirmiş oluyosun oyunu, idle master vs de kullanmıyosan bi daha indirmen açman lazım ama artık bu tür durumlarda süren yetiyosa direkt inventoryne düşecekmiş kartlar release olduğu gibi
Sosyal ağlarda paylaş

ben o kart farmlama olayını anlamadım ya.

-oyun yaptın,
-istediğin gibi key generate edebiliyorsun developer olarak.
-botlara binlerce key dağıtıp oyunu oynattın,
-botlar kart düşürdü.
-so?

bunun bu apaçilere faydası ne? botlara kartları bi hesaba aktartıp ordan sattırıp steam parası kasmak desen, steam'i dolandırıp para kazanacak adam steam parasını ne yapsın? steam credit bankaya aktarılabiliyor mu? ayrıca botlar hariç kimsenin oynamadığı oyunun kartını alan mı var?

ya da az çok düzgün oyunlar yapıyorlar da bi yandan botlara oynatıp kart düşürüyorlar, o kartları da oyunu gerçekten oynayan insanlar mı alıyor, alınca da kart satışından bunlara komisyon mu gidiyor developer oldukları için?

ya da steam generate ettiği her kart için belli bi revenue mü veriyor oyunu yapan firmaya? "ekonomimizi canlandırdın, al kardeş bu da senin payın <3" diye?

Even if no real players ever see or buy one of these fake games, their developers make money by farming cards.
-
Farming Trading Cards for profit as a developer isn't rocket science.

roketsayns değil demiş gaben de ben baya kekolar kârı nerden ediyor anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi şöyle,

Normalde game developerlar steamde satılan oyun üzerinden payını alıyor. Bu tamam.

Bu çakma oyun koyan developerlar direct developer kodu üretip bot hesaplara dağıtıyor. Bu kodlardan steam para kazanmıyor, kendisi de kazanmıyor tabi ki. Bu kodlarla girilen oyundan kart üretilip satılıyor.

Steam olmayan bir oyun üzerinden kart generate etmiş oluyor. Bu kartları da satıp haksız kazanç elde ediyorlar.

Bu işlem steamden para çalmak değil de, haksız kazanç elde etmek gibi görünüyor sadece. Tabi ki buna da müsade edeceklerini sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...