Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Prison Architect

sabonis

Öne çıkan mesajlar

ya bıragh updatemiş, 1.5 sene oldu hala early access... solo developmentı da indie developmentı da namusuyla yapan adamlar var ama introversion bunlardan değil. 30 dolardı bir de utanmadan. ilk wave'de introversion ve tycoon sevenlere bir güzel geçirdiler. akabininde 50% indirim. contenti eksik banished bile her açıdan şundan daha iyi bir purchasedı.
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:

KidLazer said:

şerefsizim aklıma gelmemişti.

oyunun basinda surekli prisoner gelsin secenegini carpi birakmak secmek anlamina geliyor.orda mi kafan karisti acaba?

yok ondaki kekoluğu burda okuyunca çözmüştüm bi üstteki arkadaşın anlattığı kısmı bilmiyodum gelen mahkum ordan engelleniyomuş
Sosyal ağlarda paylaş

Muhbirlerin size ispiyonladığı olaylara karşı bir harekette bulundukça içine düştükleri tehlike artıyor. Mesela "şu adam ilaç saklıyor" dedi. Gidip ilaç saklayan adamı arattın. İlaçları buldun. Muhbirin deşifre olma ihtimali artıyor. Çok şüphe çekerse mahkumlar tenhada kıstırıp saldırabiliyor falan. Güzel bir mekanik.

Eğer bu adamların hayatına önem veriyorsanız(ölen sayısı vs. prison grade'i etkiliyor) deşifre olan muhbirler(ve başka hayati tehlike altında olanlar için) için koruma programı yapabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

sabah 7 den önce uyanmıyolar akşam da saat 10 dan önce uyumuyolar.

mikromanagement tan ayarlamaya calısıyorum shower time da nerede olsunlar diye de bir türlü ayarlayamadım. 1 2 3 4 5 6 7 diye renk renk yerler belirliyo nası ayar vericem ben buna ya? saat 7 de showerda olsunlar yapıcam mesela yapamıyorum bir türlü. renk renk zımbırtılar var ama bir türlü ayarlamayı beceremedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Fransuxa said:

mikromanagement tan ayarlamaya calısıyorum shower time da nerede olsunlar diye de bir türlü ayarlayamadım. 1 2 3 4 5 6 7 diye renk renk yerler belirliyo nası ayar vericem ben buna ya? saat 7 de showerda olsunlar yapıcam mesela yapamıyorum bir türlü. renk renk zımbırtılar var ama bir türlü ayarlamayı beceremedim.

Mahkumların hangi saatte ne yapacaklarını mikromanagementtan ayarlamıyorsun. Sağ alttaki reports'a tıklayıp regime sekmesine git(uzun gelirse sağ üstteki saatin altında o an ne yapıldığı yazıyor shower falan gibi, direk onun üzerine tıklayıp regime sayfasını açabilirsin). Mahkumların ne yaptığı oradan ayarlanıyor. Farklı security seviyeleri için farklı düzenlemelerde yapabiliyorsun.

Mikromanagement tabı yeni bir olay. Hapishanenin temel çalışma fonksiyonlarını kavramadan hiç bulaşmayın bence.

kzpmaza said:

oyuna yeni başlıcam direk oynayıp mı öğreniyim yoksa tuto falan izliyim mi.

çok zor geldi bana ya, bi oda yapmak bile işkence şerefsizim.

Oyun bayağı kapsamlı maalesef. Ana menüdeki introduction yazan yerde oda nasıl yapılır, elektrik nasıl çekilir gibi şeyler öğretiliyor. Önce onu bir oyna. Sonra kaydederek oynayıp takıldıklarını gelip sorman daha iyi olur diye düşünüyorum. Youtube videoları da iyi olabilir ama özellikle aradığın bir şeyi bulman zor olur.

Namessar said:

her zamanki gibi tam 120 dk de nefis bir prison yaptim. sonra bir lambanin altina denk gelen bir kapiyi actirtamamam yuzunden sinirle tamamini cope attim. 2 yildir her seferinde boyle birakiyorum oynamayi.

ayni tile daki objeleri ayri ayri secmenin bir yolu var mi?

Bu soruna özel bir çözüm var mı bilmiyorum. Bana bir kere olduğunda yanındaki duvarları yıktığımda bir şekilde lambayı dismantle etmeyi başardılar. İnternette arayınca şöyle bir çözüm çıkıyor.

http://steamcommunity.com/app/233450/discussions/0/810938082128511175/

Adam save game dosyasının içinden kapıyı forced open olarak değiştirmiş(diğer kapıları seçemediğin kapıdan farklı bir konuma alırsan dosyanın içinde bulman kolaylaşır). Konumunu değiştirdiğin zaman save'i yüklediğinde kapının açık olduğunu görüyormuşsun. Böylelikle lambayı veya kapıyı silebilirsin. Denemedim ama işe yarar herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Fransuxa said:

Mahkumların hangi saatte ne yapacaklarını mikromanagementtan ayarlamıyorsun. Sağ alttaki reports'a tıklayıp regime sekmesine git(uzun gelirse sağ üstteki saatin altında o an ne yapıldığı yazıyor shower falan gibi, direk onun üzerine tıklayıp regime sayfasını açabilirsin). Mahkumların ne yaptığı oradan ayarlanıyor. Farklı security seviyeleri için farklı düzenlemelerde yapabiliyorsun.

Mikromanagement tabı yeni bir olay. Hapishanenin temel çalışma fonksiyonlarını kavramadan hiç bulaşmayın bence.

ondan bahsetmiyorum bebişim, guard patroldaki mikromanagementtan bahsediyorum ki çözdüm zaten. ty kib by
Sosyal ağlarda paylaş

Haa ne bilim ya. Mahkum demişsin bir önce sonra mikromanagement demişsin. Kafam karıştı. Önceki mesajı editlemiştim şimdi araya post girdiği için adam kaçırır belki buraya tekrar yapıştırayım.

Namessar said:

her zamanki gibi tam 120 dk de nefis bir prison yaptim. sonra bir lambanin altina denk gelen bir kapiyi actirtamamam yuzunden sinirle tamamini cope attim. 2 yildir her seferinde boyle birakiyorum oynamayi.

ayni tile daki objeleri ayri ayri secmenin bir yolu var mi?

Bu soruna özel bir çözüm var mı bilmiyorum. Bana bir kere olduğunda yanındaki duvarları yıktığımda bir şekilde lambayı dismantle etmeyi başardılar. İnternette arayınca şöyle bir çözüm çıkıyor.

http://steamcommunity.com/app/233450/discussions/0/810938082128511175/

Adam save game dosyasının içinden kapıyı forced open olarak değiştirmiş(diğer kapıları seçemediğin kapıdan farklı bir konuma alırsan dosyanın içinde bulman kolaylaşır). Konumunu değiştirdiğin zaman save'i yüklediğinde kapının açık olduğunu görüyormuşsun. Böylelikle lambayı veya kapıyı silebilirsin. Denemedim ama işe yarar herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bildiğim bu son update'de öyle yaygın bir bug yok. Anladığım kadarıyla sen mahkumları holding cell'e sokmuşsun ama normal cell'e girmiyorlar?

Mahkumlar girecek geçerli bir hücre görmüyor olabilirler. Yaptığın hücreleri oda yapma tool'undan cell olarak seçtin ayarladın değil mi? Solitary cell, normal cell sayılmıyor. Sadece Cell olan odalarda yaşayabiliyorlar.

Odaları cell olarak seçtiysen belki odanın üzerinde küçük bir ünlem çıkmıştır. Her şeyden önce yaptığın odalar bir foundation içinde olması gerekiyor. Bir yerin etrafına sadece duvar çevirerek oda oluşturamıyorsun. Foundation içindeyken de cell'lerin geçerli olması için belli şartlar var. En az 3x2 genişliğinde olmaları gerekiyor. Etrafı kapalı ve çalışan bir cell kapısına ihtiyaçları var. Tuvalet ve yatak da koymalısın.

Eğer cellleri ayarladıysan ve odaların ihtiyaçlarını karşıladıysan mahkumlar cell'lerin olduğu yere ulaşamıyor olabilirler. Cell'lerin olduğu binanın kapısı olmayabilir/çalışmıyor olabilir. Cell'ler veya içinde bulundukları bina senin holding cell'de bekleyen mahkumların security seviyesinden farklı bir seviyeye ayarlı olabilir(deployment tabından). Mesela elinde high security suçlular varsa bunları medium security olarak ayarladığın bir binaya sokamazsın. Aynı şekilde bina staff only olarak da ayarlanmış olabilir. Mahkumlar yine giremez.

Eğer cell'ler doğru çalışıyor ve ulaşımlarında sıkıntı yoksa elinde mahkumları cell'lere götürecek boşta guard olmayabilir.

Açıkçası bir hapishanede yaşanan bir sıkıntının nedenini tahmin etmek zor oluyor. Çünkü çok fazla faktör var. Ama oyunda mahkumların guardlar tarafından cell'lere taşınma fonksiyonu çalışıyor yani. Daha dün yaptım. O kadarını söyleyebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

@Redeagle çok saol cavabın için.

cell konusunda herşey tamam yatak ve tuvalet, su ve elektrik var. guardlar alıp gidiyor mahkumları içeri tıkıyorlar sonra aynı mahkum daha guard gitmeden kapıdan çıkıyor kalmıyor içerde. 4 mahkumdan sadece bir tanesi girip odaya uyuyor. diğerleri kullanmıyor. hepsi low securityde. söylediğin gibi security farkı olabilir eve gidince bakıcam tekrar..
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de şeyi unutma. Holding cell'de birden fazla kişi kalabiliyor. Fakat normal cell'de oda ne kadar büyük olursa olsun sadece bir kişi kalabiliyor. Bir tane büyük cell yaptıysan guardların kafası karışıp herkesi aynı cell'e götürüyor olabilir. Fakat cell'ler bir kişilik olduğu için her gece sadece bir tanesi uyuyabiliyordur.

edit: oha aynı anda cevap yazmışız.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...