Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Android Uygulamaları #2

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

teb fx var emir falan koyabiliyorsun ama saatleri baya azaltmıllar, eskiden haftaiçi akşam 8 9'a kadar falan çalışıyordu şimdi artık mesai saati bitince bitiyor bunın da işi

herhangi bir teb şubesi veya cepteteb hesabın varsa kullanabiliyorsun

https://www.teb.com.tr/teb-fx-doviz/

Alıntı

TEB FX işlem saatleri iş günlerinde 08:30 - 18:00, yarım günlerde 08:30 - 13:00 arasındadır. Bu saatlerin dışında döviz alım/satım işlemlerinizi 7 gün 24 saat CEPTETEB İnternet/Mobil şubesi Döviz menüsü Tatil Kurları ile gerçekleştirebilirsiniz.

Silphatos tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...

xiaomi mi'deki ses kontrol merkezi hedesi son derece iyiydi.

bir suredir samsung s22 ultra'ya gectim ancak yazilimsal her seyi cinlilere gore bayagi boktan. eksiklerin en buyuklerinden birisi de ;

Xiaomi-miui-12-5-controlli-volume-0-1200

bunu diger telefonlarda uygulayabilecek hangi appler var? kullaniyor musunuz? ne tavsiye edersiniz?

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Ses ayarı konusunda Samsung'dan iyisi yok ama ki?

Samsung Sound Assistant'a baktın mı: https://galaxystore.samsung.com/detail/com.samsung.android.soundassistant?langCd=en

Detaylı kontrol getirdiği gibi, ses ayarını 150 adım yapıyor, normal Android'i ayarlamak çok güç, ya çok az, ya çok fazla oluyor genelde.

Tam performans için Bluetooth absolute volume kapat ama Bluetooth kullanıyorsan. Sırf bunun varlığı nedeniyle Samsung dışı telefon almam şu anda. Gerçi saat, telefon, TV, kulaklık, monitör hepsi Samsung, zaten onlarla uyum için de almam 😃

Sosyal ağlarda paylaş

bende miui 14 var, tekli geliyor. üç noktaya basınca üstteki koyduğun ss'teki yer açılıyor. sende direkt mi geliyor anlamadım ama aynısı işte açılan.

ama s23u'da baktım şimdi, üç noktaya basınca açılan yerde de miui'deki gibi bir timer fonksiyonu yok. miui'deki daha güzelmiş cidden. hatta oradan ulaşabileceğin herhangi bir menüde de yok.

assistant bunu sağlıyor mu bilmiyorum, öyle önümde varken karşılaştırayım dedim.

bu arada alakasız ama miui'de de çok güzel bi bug edindim. rastgele zamanlarda üstten drawer'ı çekemez hale geliyorum adssdfds. ekranla ilgili değil, ekranın o kısmı çalışıyor yani. yeniden başlatarak veya dev options'tan cutout'u değiştirip default'a dönünce düzeliyor anca. ya da reboot falan işte. çok sinir bozucu bir saçmalık.

Sosyal ağlarda paylaş

miui gercekten samsung'a gore daha oturmus ve keyifli bir sistem bence.

s22 fingerprint reading rezalet. (ultrasonik ekran arkasinda olan), back tusu falan olmadan kontrolleri miui'de cok daha iyi.

samsung uzun suredir kullanmiyordum. iste simdi 6-7 ay falan oldu sanirim. dogrusunu soylemek gerekirse sanki bir apple oluyor samsung.

kotu menu ve kullanim ama eye candy bollugu. gerci ben eye candy sevmedigim icin nova launcher kullaniyorum her telefonda son 170 yildir.

Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa, 13.06.2023 15:36 tarihinde dedi ki:

telefonda ses kisma butonuna basinca gelen menu coklu menu mu? tek bir item mi geliyor?

toplantiya vs gireceginiz zaman X dk bu sessize al gibi bir opsiyonu var mi?

yoksa bu applikasyonu acip, oraya tikla, falan mi?

Samsung'da  bildirim panelini indirip ordan rahatsız etmeyi açınca, kaç saat sessizde kalsın diye soruyor.

Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet, 15.06.2023 14:15 tarihinde dedi ki:

Samsung'da  bildirim panelini indirip ordan rahatsız etmeyi açınca, kaç saat sessizde kalsın diye soruyor.

Bunların hepsi 1703 tuşa basarak yapabileceğin ve de hızlı olmayan sistemler olmuş. komik bir şekilde coyote'nin road runner I yakalamak için kullandığı Acme ürünlerini hatırlatıyor.

Kötü değil, ama diğeri fersah fersah iyi. Rastgele bir anda 60dk toplantıya gireceğim, sonrasında da telefonun sesini tekrar açmak ile uğraşmak istemiyorum mesela. 

Birisi hızlı bir çözüm, diğerinde bir iş yapmak zorunda bırakmış Samsung.

Sadece bu konuda değil, genel olarak bu şekilde. Mesela ekranda bir notification var. Bir app göndermiş

Uyduruyorum, Instagram a bir foto koydunuz, çok yorum alıyor. 1 saat boyunca sadece bu app notification ini 1 saate nasıl snooze ediyorsunuz?

Veya sadece bir app in notifications nasıl kapatıyorsunuz?

Mi de app notification I sağa çekiyorsun, olay bu. Snooze ya da block seçiyorsun. Bir slide, bir tik.

Samsung'da click hold, sadece turn off notifications seçeneği var sanırım. Onda da bir uyarı metni veriyor falan. Snooze da yok galiba tek app için

Çok komik geldi Samsung un bayağı 3 sene geride olması. iPhone kullanıyor gibi hissediyorum doğrusu

dasaaa tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

İşte o 150 adım volume ayarı olmasa ben de başka telefonlara bakabilirim ama onun benzeri yok işte. Telefon benim için günde en az 5-6 saat müzik çalıyor.

Var mı diğer markalarda böyle bir şey? Klasik 15 basamak ses ayarı kullanılmaz benim için.

Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa, 17.06.2023 07:17 tarihinde dedi ki:

Kötü değil, ama diğeri fersah fersah iyi. Rastgele bir anda 60dk toplantıya gireceğim, sonrasında da telefonun sesini tekrar açmak ile uğraşmak istemiyorum mesela. 

Fersah fersah da değil ya. Uzun süre xiaomi kullandıktan sonra mecburiyetten samsunga geçtim, çok da zorlanmadım açıkcası. Xiaomi bir şekilde basitlikte ayfon taklit etmeyi başarırken aynı zamanda kompleks fonksiyonaliteyi de korumayı başarıyor. Ama onda da arayüzde rekalmlar falan var sdf. Xiaomid e ses kısma tuşuna basıp, sonra 3 noktaya tıklayıp rahatsız etmeyi açıp sonra süre seçebilirken, samsunga ildirim panelini indirip oradan rahatsız etmeyi seçiyorsun, daha zor değil, farklı bir yerde sadece, alışmak lazım.

Sosyal ağlarda paylaş

GERGE, 17.06.2023 10:50 tarihinde dedi ki:

İşte o 150 adım volume ayarı olmasa ben de başka telefonlara bakabilirim ama onun benzeri yok işte. Telefon benim için günde en az 5-6 saat müzik çalıyor.

Var mı diğer markalarda böyle bir şey? Klasik 15 basamak ses ayarı kullanılmaz benim için.

ama sen bunu samsung app market'ta samsung degil, baska birisinin yaptigi app ile yapiyorsun.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...