Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars Battlefront

lord_gorthaur

Öne çıkan mesajlar

Edriel said:

Yoo xboxone da 40/12 falan giden arkadasim pc de 10/35 falan gidiyor, pc de aim gibi bir gercek var

Peki niye cross-platform yapmıyorlar? konsolcular pcdekileri ezmesinler diye mi yoksa tam tersi mi?

Ayrıca konsoldaki fpslere mouse desteği getirmek 2 parametreye bakar ama oyun üreticileri buna izin vermiyorlar çünkü mouse+klavye(aim assistsiz) büyük avantaj sağlayacağından adaletsiz olacağını düşünüyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Xplatformla alakasi yok ki adam 1 aydir xbox ta oynuyor ve oynadiklari da xbox oyunculari nerden ne cikardin. Xbox ta oyun, pc kadar skill istemiyor auto aim zaten senin görevinin yarisini yapiyor kill almakta mapi bilmekten geciyor.

Ayni arkadas pc ye gelince karsindaki pc oyuncularina yetemedi.

Edit: Bilale anlatir gibi anlatiyim. Arkadasim xbox ta xbox oyuncularina karsi 1 ay da mapleri ve oyunu öğrendiginden güzel basari gösterdi 4/1 kd lik mac bile yapiyor ki bende yanindayim arada bende atiyorum onunla.

Sonra benim pc ye gecince adam 1/3 k/d lerde geziyor cunku konsolda rahat rahat yardirirken pc de senelerin aimini tasiyan adam kafasini fazla cikardimi indiriveriyor arkadasin map bilgisi oyun bilgisi bir ise yaramiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

@Edriel

konsol vs pc hangisinde fps oynamanın daha zor olduğunu sadece senin arkadaşının becerisi yada beceriksizliği özelinde mi tartışacağız.

Bahsettiğimiz şey hangi platformda fps oynamanın daha kolay olduğu. Her 2 dünyayı da tecrübe etmiş hemen hemen herkes + oyun yapımcıları da diyor ki konsolda gamepad ile aim assiste rağmen fps oynamak çok zordur, pc de ise mouse+klavye ile çok rahat nişan alınabilmektedir.

Sen xplatform ile alakası yok dedin ama işte bu nedenledir ki bu tarz oyun serverlarını platform bazında ayrıştırırlar, cross-platform yapmazlar.

Pc de o kadar kolay nişan alınabiliyor ki, herkesin headshot yaptığı bir ortamda işin acamisisysen ve konsoldaki yavaş tempoya alıştıysan çuvallaman normal.

Konsolda ise girdiğin serverın yarısı zaten noob oluyor, gamepad kullanma özürlüler doluşuyor, birazcık hakimsen gamepade başarılı sonuçlar alabiliyorsun.

Arkadaşının konsolda yardırmasının sebebi aim asissit değil yani anlayacağın. Konsoldaki genel oyuncu profilinin casual oluşundan kaynaklı.
Sosyal ağlarda paylaş

Konsoldan pc ye gecince tak tak hedşak yaptım wuuu show yaptim diyen sensin ben de arkadasim aksi sekilde rezil oldu pc cilere karsi dedim.

Gelmiş senin dusuncene gore mi arkadasinin beceriksizligine goremi degerlendircez diyorsun devamini da okumadim zaten konsol peasent...

1+1 nasil 2 dedigimizde sorgulamiyorsak konsol da fps, pc de fps ye göre leş tier demeyi de sorgulamiyoruz senin görüşünün asil bir önemi yok.

Fps bölümünü işgal etmiyelim plz low konsolcular sticklerle aime devam zaten bu oyunda da gördüğünüz gibi stickleri artik needeyse hareket ettirmeden vuruş hissini yakaliycaksiniz
Sosyal ağlarda paylaş

Mouse'la tak tak headshot yapıp vuu olursun da pc oyuncusu zaten o hıza alışık olduğundan çok daha hızlı refleks gösterir. Team Fortress'de tecrübeli sniper için adamı görme, nişan alma, kafadan vurma payı saniyelikten de düşük olabiliyor mesela. Kafanı bir saniyeden fazla sabit tutmayacaksın zaten. Haa aim assist yinede çalışmayan bir sistemi çalışsın diye ittirmek kaktırmaktan başka bir şey değil. O ayrı bir durum.
Sosyal ağlarda paylaş

İlk posttan sacmalarsan konsol ile pc yi fps de kiyaslarsan anca bukadar kusura bakma.

Biraz sivri dilli doğrulari söylüyorum evet buna kimisi ergenlik diyor kimiside ağır butthurt oluyor her başlıkta fırlayıp acısını dindirmeye çalışıyor 3. Kişi olarak ama acısı dinmiyor ahahahahahhahaha
Sosyal ağlarda paylaş

Birakin isteyen istedigi yerde oynasin.

Tek arguman sunacagim, damage modifier i olan oyunlar da (ki nerdeyse hepsi artik) aim assist denen sey kafaya hedef almadikca bence bir kolaylik saglamiyor.

Herkes de aim assisit olan ortamda, ki boylece normalization yapilmis oluyor, yine kafaya aim etmeyi basaran adamlar fark yaratiyordur heralde.

Tabii bir de goz el/kol koordinasyonu farkli evrilmis insanlar var, bu saatden sonra elime controller i alip FPS oynayabilecegimi zannetmiyorum, becerebilme anlaminda.
Sosyal ağlarda paylaş

alışıyorsun ya, 1 ay falan sürüyor ama yıllarca pc de k/m kombinasyonu ile competitive oynamış adamı eğlendirmez. casual kesim için pvp fps oynamak. vuruş sonrası kendi katkını pc'de hissettiğin gibi hissetmiyorsun ama yine de alışkanlık ve skill fark ediyor. aim assist kendi kendine aim almıyor hehe. konsolun kontrol zorluğu tamamen farklı.

gaming tanrıları kimseyi tek platformda terbiye etmesin.

http://static.giantbomb.com/uploads/original/25/252605/2704599-godgamers.jpg

hepsinin deneyimi farklı. developmentın konsol bazlı gelişmesi çok üzücü tabii. bundan sonra da değişmez zaten. pc gameplay güzel olduğu sürece benim pek umurumda değil doğrusu. eğer konsol için pc gameplay'ı kısıyorlarsa ve çok dert oluyorsa protesti koyun zaten satın almayın. bık bık ağlayıp, gidip oyunu yine de satın almak baya karaktersizlik.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya tam bir zaman fakirinin tesellisi all platforms master race. Hele ki birde pc den konsola gecip alip ee okadar para bir tarafima kacti biseyde yokmus diyip batman cogzelmis lan aslinda diye kendini motive etmeye calisanlarin tesellisi.

Pc yolunu satanlari GERÇEK bir oyuncu olarak kınamaya davet ediyorum sizi. Kapitalist sistemin ve yetersizlerin sayesinde oturan console gaming tüm oyunların içine etmeden. Ps6 da kolda ki tuş sayısını azaltmazlarsa ne olayım.

He zevksizsiniz ya da anca konsolda oyun oynamaya yetiyor olabilirsiniz en ifak itirazım yok ama sizin nüfusunuz yüzünden GERÇEK oyuncunun seri oyunları da size yapılınca sizin kaliteniz gibi oyunların kalitesi de bozuluyor. Ve malesef yapıcak birşey yok.

Önce rpg ler öldü sonra rts er fpsler ve mmorpgler sıra da ne var acaba...
Sosyal ağlarda paylaş

zorluk kolaylık degılde
tuşlara uygun yapıcam dıye ımmersıonun agzına sıcmalarını anlamıorm ben.
Tamam abı konsol oynu olsun ok, ama o xwingi atmosferde atari kafasında mı götürmek zorundasın?

Tamam lazerın gerı tepmesı yok ama bı eksısı olması lazım enerjı emmek dısında,

Kİ kyle katarnlı sw oyunlarında lazerın gerı tepmesı vardı
Sonucta ısında atsan bıı atıosun ve bu attıgın sey degdıgı nesneyı gerıye falan ucuyor, yanı gerı tepmesıde olması lazım

https://www.youtube.com/watch?v=ZTnCVhfiJ3s
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...