Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vikings (2013) - History

BiTcH_oFBaT

Öne çıkan mesajlar

bugün hala polis 20 kişi bile olsa shield wall ile gidiyor, mahalle kavgası argümanı bayağı patlak olmuş.

yanlardan dolaşan adam için illa yanda kapışacak birileri durur zaten ama bu savaşan hattın düşük bir yüzdesi her zaman, savaşa karar vermez yani.

ayrıca iskender perslere karşı savaşırken gene persler çevresini saracak kadar kalabalıktı ama "dur teketek dağıtayım adamları, alan savunması değil adam adama savunma çocuklar" demedi, sonucu biliyoruz. :p

en basitinden total war'da açın bir savaş işte shield wall vs düz asker. huge unit ile birer tane kapıştırın.
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

Şu forumda bi kere de insanların çıkıp haklısın ya, yanılmışım dediğini görmedim zaten.

Unity100 yıllar sonra geldi siz haklıydınız ben yanlıştım dedi, o bu foruma yeter de artar :D

Vİkinglerin günlük hayatını ve inanışlarını vs canlandırarak belgesel tarzı veren dizi için fazla kafa yoruyorsunuz abi. Adamların tarihi kesinlik iddiası var mı yok mu onu bilmiyorum gerçi de, canlandırdılar savaşı bitti işte. Orada bakılması gereken savaşın nedeni, nasıl çözüldüğü falan. Sayılar değil de kullanılan ekipman, kıyafetlerin malzemesi falan daha önemli ki onlar da gerçeğe yakın gibiydi.
Sosyal ağlarda paylaş

yanda duranlar zaten çemberi yuvarlak olacak şekilde yapıyorlar, yandan attack yok adamlar yapmamış, az adam var diye ama fazla olsaydı shield wall' da düz degil yuvarlak olurdu kesinlikle..

yanlara da solakları veriyorlarmış sağ el kalkan yapar dışarı saldırısı kolay olur diye
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Orada bakılması gereken savaşın nedeni, nasıl çözüldüğü falan. Sayılar değil de kullanılan ekipman, kıyafetlerin malzemesi falan daha önemli ki onlar da gerçeğe yakın gibiydi.

şu ya, teşekkür ediyorum, troy daki gibi gerçekten uzak, 10000 ler olacağına şöyle altı tane adam olsa yeridir

ayrıca, genel kurmaydan aradılar, antik çağlardan beri kimsenin aklına gelmeyen "yanlardan saldırma" taktiğini geliştiren arkadaşlara, field marshal ünvanı vereceklermiş

ayrıca, dış mihraklar tarih lobisi, kendi tezlerine uygun tarihi verileri çarpıtan ve ilerden ve geriden kaynak bulan arkadaşlara yüksek ücret ile danışmanlık kadrosu açmış

ya arkadaşlar biraz mantıklı olun lütfen açın savaşları bir inceleyin dizilişleri bir düşünün

savaşa 30 kişi dahi koşsanız illaki arada kaytaranlar olacak ve arkada kalacaklardır

öte yandan avrupalı dediğiniz adamlar, 200 sene boyunca isviçreli pikemenlere süvari hucumu yapıp kaybetmiş adamlar, kaç soylu adam ölmüş o şekilde atın üstünde saldırırken
Sosyal ağlarda paylaş

Shield Wall'ın avantajı bir Wallın gerisinde kalan her birey düşmen potansiyel ölü oluyor o yüzden kullanışlı. Yani olay sadece tek sıra kalkan değil illa geride 3-4 kişi hep yana geçebilecekler veya wall'ın arkasına sızabilecekleri temizlemek için arkada bekliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ben iskandinavya ve reformed norse dinini kurmuştum ilk çıktığında, bu sefer wessex'i alıp ingiltere'yi birleştirip vikinglere karşı saxon savunması yapasım geldi ama saxon unit pack indirimi bekliyorum hala, neyse artık yakında gelir herhalde. :)

yalnız cidden bütün ingiltere'yi talan etmiştik, doğu kıyısında vergi gelirleri sıfıra inmişti devamlı yağmalanmaktan 100 yıl boyunca. adamlar kendine gelemedi, fakir kaldılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...