Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Assassin's Creed IV: Black Flag

Wyand

Öne çıkan mesajlar

Bitirdim şimdi. Bir kalan sandıkları, fragmentları toplamak kaldı. Onlarda kalsın sdf.

Oyunu sevdim baya ama sanki adamlar zaten korsan oyunu yapıyordu da hadi bari Assassin's Creed olsun bu demişler gibi oyun.

Edward başarılı karakter baya, Connor gibi öküz değil, ama Assassin'de değil hani. Adam ekmeğinin peşinde korsanlık yapıyor, öyle eski oyunlar kadar lore, Assassins vs Templar hikayesi yok bu oyunda. Olanda daha bir arka planda hep.

Korsanların hepsi iyiydi hatta Blackbeard'ı seslendiren baya yaşamış rolü sdf

Combat'ı da zorlaştırdık demişlerde, daha çabuk ölmesi dışında pek bir farkı yoktu. Hatta 2 kılıç, 4 tabanca ve rope dart dışında silahlarıda kaldırmışlar. Counter animasyonlarıda çok azdı, 3-4 tane hareketi yaptı durdu Edward. 2-3 kişinin birlikte saldırmasını da kaldırmışlar AC 3'te ki gibi. Bir de gemi boardladıktan sonra hep aynı videolar döndü. 4 çeşit mi ne gemi var zaten toplamda. Hani oyunda biraz daha çeşitlilik olaymış daha bir hoş olurmuş. Adamların zamanı yetmemiş gibiydi yeterince şey koymaya.

Görev olarak da gereğinden fazla follow ve eavesdrop görevi vardı. Birde görevleri yapınca sonda çıkan o yüzde kaç tamamladığımızı gösteren ve rate this mission diyen ekran bazen çok kötüydü. Böyle en duygusal anda bi anda "ama 3 timsah sleep dartlamadın o yüzden %100 olmaz :(" diye ekran çıkması, hani atmsoferi sildi attı sdf

AC3'te de yoktu galba, bir yerden düşerken Grablama olayını bizden almaları çok saçma ve sinir bozucu. Özellikle bu oyunda gemi yelkenlerinde gezinirken yanlışlıkla aşağı düşüp, bi sürü tutunabileceği yerin yanından geçip güverteye çakılmasını seyrettim kaç kere. O tuşu kaldırmaları aptalca olmuş.

Sonuçta güzeldi oyun, hikayeyi beğendim ve o pirate atmosferini yaşattı. Abstergo kısmı da hoştu. Hacking mini game olarak frogger oynatmaları kötüydü ama. Bunun beğenildiğini görünce Sid Meier'da bir Pirates daha yapsa keşke.

sondan spoiler

Edward'ın bi yerde mutlu sona sahip olduğunu görmek güzelde, çat diye bitti oyun gibi geldi. Credits'in sonrasındaki sahnede kötüydü. Anlamsız geldi yani. Hani bir daha ki oyunla alakalı bir şey koysalardı.

Modern zamanda Sage'in gelmesi, Minervayı görmek ve Abstergo'nun geçmişini, araştırmalarını görmek hoşuam gitti ama genel AC senaryosuna biraz daha girselerdi keşke.

Birde Anne Bonne'yi de alaydı yanına keşke sdf.

Sosyal ağlarda paylaş

güzel review yapmışın, efferim.

soylediklerinden şu noktaları çıkardım,

- combat kısmen daha zor, ama animasyon çeşitliliği azalmış. bu kötü bir şey. ac 3 zorluğu kalıp yeni animasyon ekleme, hatta artık last of us vari environmental saldırıların boku çıkar diye bekliyodum.

- en merak ettiğim konu lore'a ne kadar sadık kalınacağı idi. anladığım kadarıyla ac 3'den bile daha az değiniliyor. özellikle aslında pirate olan, assassinlik de yapayım bari gibi bir mantığa sahip olan bir başrolden ne kadar keyif alırım bilemedim. bence baya karizma bir karakter edward, hatta ezio ile aynı sırada daha oynamadan gözümde, ama işte bilemedim.

- bir diğer merak ettiğim de abstergo tarafı. çok bahsetmemişsin ama desmond'ı baya aricaz anlaşılan.

- 3'ün aksine bu oyunda fazla yenilik yok, hatta bence kalması gereken birçok fonksiyonu da çıkarmışlar. hoş değil öyleyse.

- open world tatmin edici gibi. eski freerun ve climbing'i mumla arasak da bunu open world ile kapatıyorlar sanki. gerçi 3'e bu konuda çok laf edilse de bence en çok tırmanma ve free run'a müsait ac oyunuydu kendisi. yalnızca artık yapılara/binalara değilde doğal hayattaki dağlara, ağaçlara, kayalıklara tırmanıyorduk.

- grafik ve seslendirme/müzik başarılı.

ben gene ps 3'e almayıp, spoiler yememeye çalışarak pc'yi beklemeye devam..
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

- en merak ettiğim konu lore'a ne kadar sadık kalınacağı idi. anladığım kadarıyla ac 3'den bile daha az değiniliyor. özellikle aslında pirate olan, assassinlik de yapayım bari gibi bir mantığa sahip olan bir başrolden ne kadar keyif alırım bilemedim. bence baya karizma bir karakter edward, hatta ezio ile aynı sırada daha oynamadan gözümde, ama işte bilemedim.

Ya Lore var yine de, işte önceki oyunlarda ki her karakter Assassin'di direk. Hani olayın içindeydiler hep. Edward öyle değil. Adam korsan. Assasinmiş, templarmış dinlemiyor. Daha bi dışardan görüyor olayları. Daha değişik olmuş işte. Kötü değil ama bence, hoşuma gittiydi yani benim sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Lore önemli ya oyunda, o lore'u oyuna yedirdilerse iyi. Artifact falan olayları devam etse keşke.

Birde Ubisoft'a kadar mail atıp sormak istediğim birşey var, abi Edward'ın kostümünü değiştirebiliyor muyuz? Yani yaz sıcağında, tropik adada kapşonlar, deri zırhlar falan bunaltı getirdi. Bildiğin guybrush threepwood beyaz gömleği istiyorum sadece ya.
Sosyal ağlarda paylaş

ehehe yok be adamın mayosu bile var, daldığı trailerlarda vardı yani.

templar/assassin kökenleri, glyphler önemli ayrıntılar, bence gelişerek devam etmeli. eagle eye sadece düşman ayırt etmek vs için değil, 2 ve brotherhood'daki amaçlarla da kullanılabilmeli. bu konuda revelations'dan beri dargınım ubi'ye.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

Lore önemli ya oyunda, o lore'u oyuna yedirdilerse iyi. Artifact falan olayları devam etse keşke.

Birde Ubisoft'a kadar mail atıp sormak istediğim birşey var, abi Edward'ın kostümünü değiştirebiliyor muyuz? Yani yaz sıcağında, tropik adada kapşonlar, deri zırhlar falan bunaltı getirdi. Bildiğin guybrush threepwood beyaz gömleği istiyorum sadece ya.

Var değişik outfitler. Bazıları daha sade normalde giydiğinden, ama öyle guybrush'ın ki kadar temiz gömlekli yok. Leopar derisinden var, balıkçı outift var fln. Gerçi ne kadar sade olursa olsun adam üstünde 2 kılıç, 4 tabanca taşıdığından her türlü yürüyen cephanelik gibi görünüyor asdf

Ben hiç değiştirmedim ama. Ezio'nun kinden sonra en çok hoşuma giden Assassin kostümü bu oldu. Rengine bile dokunmadım hatta.
Sosyal ağlarda paylaş

GreenPeace77 said:

bu oyun CE aldıracak başka türlü olmaz plastik kutulu standart alınmaz yani değilmi?(tu)
[video]http://www.twitch.tv/spazman777/c/3202815?feature=oembed" width="459">

Açıkcası CE alınacak kadar güzel değil. Main mission lar dışında çok monoton. hatta main missionlar da çok benzer. yok birini takip et gözükmeden sonra öldür. Arada farklı şeyler var ama hakkını yememek lazım.

Oynatıyormu oynatıyor, o ayrı. Gemiyle gezip avlanmak güzel.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu ana kadar çıkan en iyi AC oyunu diyebilirim bariz bir şekilde . Harika !!. Hatta AC 2'den bile daha iyi bu oyun. Pc versiyonu oynadığım için grafikler gayet tatmin edici. Oyunda the witcher , farcry ve skyrim havası var. Bu üç oyundan da bir hava hissettim ben. Diğer AC serilerine göre daha çok quest var ve birbirini tekrar eden questler değil. Bu çok önemli. Open world çok iyi işlenmiş. Geminizi alıp özgürce dolaşın korsanlık yapın ,forth işgal edin, Warehouse soyun, balina avlayın, avcılık yapın vs. Heleki o Forth savaşları çok eğlenceli ben çok keyif aldım. Gemi savaşlarıda aynı şekilde. Taktik çok ön planda ve düşman gemilerinin yapay zekası çok iyi !!. Neredeyse bir insan gibi düşünüp seni tuzağa düşürmeye çalışıyorlar. Ubisoft gerçekten iyi bir iş çıkarmış bu sefer .Şu an yaklaşık 20 saattir oynuyorum fakat world'un henüz %20'si tamamlandı daha. Gerçekten yapabileceğiniz çok şey var bu oyunda anlatmakla bitmez !!. Ana hikayeye kitlenerek oyundan sıkılmayın side questlere yönelin o zaman oyunun tadına varacaksınız. İşe gitmesem devam edecektim fakat işe gideceğim için oyunu yarıda kesiyorum şu an. Ne zamandır beni bu kadar başında tutan bir single oyun oynamıyordum. Alın oynayın oynatın bu oyunu .
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...