Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Path of Exile (HnS) RPG. #2

reampage

Öne çıkan mesajlar

http://www.pathofexile.com/passive-skill-tree/AAAAAgAAvryC5JARiq9KyG6qtfKpbjWSeA1sRv6PvorQR3JsTeMB3DIJplfi6qQZOuExnodqYSEb-vJFhO8l3_4KdO2E2edjtz5678qQZU1uaYjxxq5gS0d-vqc8LQUtq8XSTcT2QKC9gcAPJ-13YiFgnrmZK6yqGS508cEHcqnUjza61FLXfnzZud1nm_KcBu40Ne8O8i8pLpdwHSZ8uGMXbI09_Fhjxtg=

şöyle değiştirdim adamın buildlerine baktıktan sonra. aynı lvl'da pek fark yok dmg statları ve life olarak. daha çok res ve armor var benimkinde, ofans statları biraz daha düşük.

bir de forumlarda hep "dmg'niz yeter fazla ofans gitmeyin, defans gidin" diyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

fena değil. marauder all resistleri aldıktan sonra 3 point verip 1% life leech almışsın, ben senin yerinde olsam onu alana kadar başladığım noktadan dex tarafına harrier'a kadar çıkardım. neden? 25% atk speed 6% mov speed - 5 node da.

damage biraz düşük dediğin gibi ama tankı öküz gibi. tavsiyem sword spec gitmek yerine 2h spec gitmektir. level kasarken 2h mace bulduğunda 2h sword trade etmek için debelenir durursun. level kasarken çıkardığın herşeyi kullanmakta yarar var bence.

end gamede regret basar 2h leri siler type specific gidebilirsin.

onun dışında sonra derece iyi göründü build.

ilerleyen levellarda kalan 39 point i marauder offensive e giderek kullanabilirsin, damage için. veya evasion to armor yapabilirsin. ikisi de işine yarar.
Sosyal ağlarda paylaş

öyle abi de eğer trade işine girmeyeceksen bazen 5-10 level spesifik type silah düşmediği oluyor*

ben 58 spectral throw yaptım, en son 2h swordu level 22'de kullandım. düşmedi yani. düşenlerin rolları rezildi falan.

ha ne yaparsın, 10 dk vakit ayırır trade forumdan alırsın bir tane chaos orba vs.

ama bunla uğraşmak istemiyorum diyosan "nasıl olsa droplanır ya" diye type specific yatırım yapma nodelara DERİM.
Sosyal ağlarda paylaş

o sword node'larına 50'lere kadar varmam büyük ihtimalle, önce resolute tech'e doğru yürürüm diyordum.

2h skill'lerinde attack speed eksik, onun yerine stun duration filan var diye sword node'larına gittim yaklamışken rasmon attack speed lazım deyince.

harrier'a 5 skill lazım, life leech 2. life leech'i sonraya bırakıp o noktada karar verebilirim herhalde.

defansif puanları önceden toplarsam oyun zorlaştığında baraja takılmam, sonra durumuma göre ofans mı yoksa defans mı son 30 puan karar veririm diye düşündüm.

herhalde resolute tech'e doğru ilerleyerek başlamamda bir sakınca yok? 3 saattir filan uğraşıyorum, oyuna başlayamadım resmen lol. daha ayar yaparım sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

mümkün olduğunca karakter gelişimini dengeli yaymaya çalış, örnek olarak melee physical ile çıktın ya, 5 tane life node aldın, life baya arttı. life nodeları takip ederek bodoz resolute tech zorlayacağına, harrier'a gideceksen 5 level ara ver str tarafına harrier'a git. böylece 25% atk speed almış olursun, zaten temelini attığın survival'ın üzerine dps eklersin hızlı ilerlersin.
Sosyal ağlarda paylaş

hiç accuracy gitmeyen bir karakterin misslemesi yaklaşık 10-12% falan oluyor. 95% hit chance'in üzerine çıkamıyorsun diye biliyorum zaten. yani öyle aman aman değil FAKAT oyunda miss'in hissiyatı çok kötü sanki laga girmişsin de vurmamış gibi oluyor beni kıl ediyor ondan ben en kısa sürede almaktan yanayım. scroll text olmadığı için misslediğinde sallamış ve hiçbir şey olmamış oluyor, noluyor lan oluyorum ben her seferinde gözüm pinge kayıyor. onun dışında çok acil bir node değil bence.
Sosyal ağlarda paylaş

bence git direkt, sheet dps i yükseltiyor iyi hissedersin kendini.

bu arada az önce cyclone denedim gearı değiştirip. multistrike ile oynanacak gibi değil kontrol edemiyosun, çünkü multistrike bir vurduğu targeta ikinci kez vurmuyor pinpon topu gibi dolaşıyo toon ekranda. multistrike sız da yine bayağı desync oluyor.

+bm gitsen kesin çok özel gear gerek life leech için. zaten bringer of rain %100 gerekli. soultaker olmadan da lifeleechli, mana leechli, resistli, flat damagelı life lı ring/ammy bulman çok zor, çok pahalı.

onun yerine dual strike veya cleave git daha mantıklı. ben yine fister ı bırakıp discharger yapıcam, satılığa çıkardım itemleri. melee oynamak istemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

neyse bakayım act3'e kadar nasıl gidiyor madem.

multi strike kullanmam zaten ya, ölümün içine sokar kaçmam gereken yerde kesin. cleave kullandım biraz demin de acayip kötü, desync çok olursa cyclone ile direkt xcom ew'a geçerim heh. 2 günü kaldı zaten.

yalnız bu cyclone scion'a ödül olarak gelmiyormuş hiç, nereden bulacağım? trade?
Sosyal ağlarda paylaş

abi bence o başta verdiğin 18%lik elemental resistler ve 6%lik all elemental resist biraz gereksiz gibi duruyor çünkü diamond flesh ile diamond skin yetiyo resistleri caplemek o kadar zor değil aslında asıl olay life ama sende life nodelarına ağırlık vermişsin zaten bence yeterli gibi.
resolute tech gideceksen executioner da gereksiz 20 acc zaten işine yaramayacak onun yerine alt taraftaki blade master sword nodelarını da kaldırarak wrecking ball tafarına gidebilirsin hem dexterity de gelmiş olur.
son olarak life leechi silahtan ayarlaman daha iyi olur ordaki +10 gained on kill merciless da pek işine yaramaz.
Sosyal ağlarda paylaş

merciless'da caplemişsem o resistleri kaldırabilirim regret ile sonradan, ama o zaman kadar gümbür gümbür dmg yiyip ölmek istemiyorum. :p melee'lerden kaçabiliyorum genelde ama 10 büyücü ortalarına alıp focus fire attı mı sıkıntı başlıyor.

wrecking ball node çok güzel de aşırı gereksiz miktarda dexterity var ve yol uzun, sword'lara vermemişsem 6 skill sırf +10 dexlere harcıyorum ki accuracy lüzumsuz olacak resolute tech almışsam. evasion da giymeyi planlamıyorum. o kadar dex almamın bir işlevi yok hani. ölü stat gibi birşey.

http://www.pathofexile.com/passive-skill-tree/AAAAAgAAvryC5JARiq9KyG6qtfKpbjWSeA1sRv6PvorQR3JsTeMB3DIJplfi6qQZOuExnodqYSEb-vJFhO8l3_4KdO2E2edjtz5678qQZU1uaYjxxq5gS0d-vqc8LQUtq8XSTcT2QKC9gcAPJ-13YiFgnrmZK6yqGS508cEHcqnUj9RS13582bndZ5sG7jQ17w7yLykul3AdJny4YxdsjT38WGPG2A==

son hali şu oldu, life leech'leri kaldırdım. executioner'ı dmg'si için aldım zaten gene yüksek dmg kendi klasmanında. o ayarda birşey yok yakınlarda zaten.

bu arada bayağı düşüyor dex filan olmadan accuracy, sanırım oraya gitmem gerekecek ilk.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...