Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sünnet olmasaydım lan vol 2

Chemical

Öne çıkan mesajlar

said:
Müslümanların kutsal kitabında sünnetle ilgili herhangi bir ifade yer almaz, ayrıca İslamiyet'in ilk yıllarında sünnet tartışma konusu da olmamıştır. Bu sıralarda Arapların kadın ve erkek sünnetini ne oranda uyguladıkları bilinmemektedir. Bugün Müslümanların büyük çoğunluğu erkek sünnetini, Afrika'daki inananların büyük bir kısmı ise kadın ve erkek sünnetini dinen gerekli görürler. Sünnetin Müslümanlar tarafından gelenekselleştirilmesinin 9. yüzyılda İslam'a dönen Yahudi asıllıların beraberlerinde kendi dinlerinin inançlarını İslam'a taşıması anlamına gelen İsrailiyyat ile olduğu sanılmaktadır.

ulan şunu dışarda söylesek çükümüzü keserler. daha önceden araştırmıştım islamiyette var mı diye de alakası yok sünnetin. vay emenike

tamamen kültür, gelenekmiş. sdf
Sosyal ağlarda paylaş

vivavale said:

said:
Müslümanların kutsal kitabında sünnetle ilgili herhangi bir ifade yer almaz, ayrıca İslamiyet'in ilk yıllarında sünnet tartışma konusu da olmamıştır. Bu sıralarda Arapların kadın ve erkek sünnetini ne oranda uyguladıkları bilinmemektedir. Bugün Müslümanların büyük çoğunluğu erkek sünnetini, Afrika'daki inananların büyük bir kısmı ise kadın ve erkek sünnetini dinen gerekli görürler. Sünnetin Müslümanlar tarafından gelenekselleştirilmesinin 9. yüzyılda İslam'a dönen Yahudi asıllıların beraberlerinde kendi dinlerinin inançlarını İslam'a taşıması anlamına gelen İsrailiyyat ile olduğu sanılmaktadır.

ulan şunu dışarda söylesek çükümüzü keserler. daha önceden araştırmıştım islamiyette var mı diye de alakası yok sünnetin. vay emenike
tamamen kültür, gelenekmiş. sdf

Ee sünnet işte zaten adı, farz değil yani.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

baya volume 2 falan olmuş, chemical neden böyle bir ihtiyaç duydun abi? bu kadar yıldır penisim var, hiç bakıp da ulan keşke sünnet olmasaydım demedim. seni motive eden şey ne oldu?

Ya düşündükçe olay saçma geldi, istemediğim halde yapılan bu kadar zararlı, gereksiz ve salak bir şey ile niye hayatım boyunca işaretleniyorum, müslüman bile değilim, müslüman bir ülkede yaşamıcam/yaşamıyorum, fak dis diye başladım.
Sosyal ağlarda paylaş

anlamadığım nokta:

1) sünnet sadece müslümanlığa özgü birşey değil, müslüman olmayanlara da yapılıyor
2) zararlı, gereksiz ve salak olduğu kanısına nasıl vardın?

ben sünnet öncesi veya sonrası olarak zararlı, gereksiz veya salak bir şey hissetmedim ondan soruyorum. neden dolayı böyle olduğunu düşündün, ne etkisini gördün sünnetin?
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

anlamadığım nokta:

1) sünnet sadece müslümanlığa özgü birşey değil, müslüman olmayanlara da yapılıyor
2) zararlı, gereksiz ve salak olduğu kanısına nasıl vardın?

ben sünnet öncesi veya sonrası olarak zararlı, gereksiz veya salak bir şey hissetmedim ondan soruyorum. neden dolayı böyle olduğunu düşündün, ne etkisini gördün sünnetin?

Biraz aratsan bulursun http://www.restoringforeskin.org/why-restore-your-foreskin gibi. Kişisel olarak en çok farkettiğim olay sünnetsiz sevgilisi olmuş kız arkadaşın feedbackleri, penetrative dışındaki olaylar hassasiyet azaldığı için, o kadar keyifli olmuyor, bi de karşı taraf yoruluyor ahah.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk olarak verdiğin site baya kötü bir kaynak abi. araştırmadım başka kaynaklarda ama 5 dk bakarak şunları söyleyebilirim:

1) doğalı iyisidir dediğin zaman çok fazla yaptığın şeyi yapmaman gerekiyor, en basit örnek bademcikler, bademciklerini aldırmak daha iyi. doğalı bu kalsın dediğin zaman risk ve sorunlara gebe oluyor. durup dururken aldırmazsın ama alınması sorunsuz ve kolaysa neden alınmasın. bir kaybın yok. bunu vücut parçası diye örnek verdim. vücut parçası olmayıp da "olmadan daha iyi" olan bir sürü şey var insanın doğasında. herşeyi evrimden beklememek gerek.

2) daha iyi seks konsepti büyük ihtimal bir ilizyon çünkü cinsel uyarılma organdan çok kafada olan bir şeydir. iyi seks ile kötü seks arasındaki fark cinsel organın ne kadar uyarıldığı değildir. bu denge en çok beslenme/egzersiz arasındaki dengeye benziyor. sen ne kadar çok egzersiz yaparsan yap eğer doğru beslenmiyorsan bir gelişim elde edemezsin. cinsel uyarılma da böyledir, ağırlıklı olan tarafı kafadadır. insanın kafanın içinde yaşadığı uyarılma peniste yaşadığı uyarılmanın kat ve kat üstündedir. fiziksel etkileşimin hiç olmadığı cinsel ilişkiye giren adamlar senden benden daha yoğun bir şekilde orgasm olabiliyor. sünnetsiz pipi = kötü seks, sünnetli pipi = iyi seks baya cahil bir yaklaşım. uyarılma daha fazla olabilir fakat 80% i kafada olan bir şeyin 20% lik tarafında 10% daha fazla performans için "daha iyi seks" denilemez.

3) penisin daha sensetive olmasının nasıl bir avantajı var? işte iç çamaşarımıza sürtüşünü daha yoğun mu hissedicez?

4) kadında vajinal kuruluk varsa problem penisin üzerinde olan veya olmayan et parçası değildir. vajinal kuruluk kadının kafasında yaşadığı stimülasyonla alakalıdır. yukarıda bahsettiğim erkek örneğinden hiçbir farkı yok aslında. vajinal olarak hiç uyarılmayan bir kadın saatlerce mükemmel penisle birlikte olan bir kadından daha intensive bir şekilde orgasm deneyim edebilir. vajinal kuruluk bir kadında erkek açısından mükemmel görünen bir sexual encounter'da olabilir. bazı kadınlarda genel olarak bu problem vardır fakat bunun kaynağı penis değildir. çoğu konuda olduğu gibi kadının sexual intercourse'u process etmesi erkekten çok farklıdır. vajinal kuruluğa sebep olan şey genelde cinsellikle tamamen alakasız şeylerdir, kadının kafasında olan şeylerdir. g bölgesiyle tamamen alakasız olarak.

tabii sağlıklı, genç bir kadın için konuşuyorum. ilerleyen yaşlarda olan durumlar 40-50'den sonra genelde nüks eder. o zaman da zaten peniste olan etin sağlayacağı benefit sana yeterli olmayacaktır yine lubricant kullanmak zorunda kalacaksın veya friction olacaktir.

yaptığın şeye saygı duyuyorum, umarım istediğin sonucu da alırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...