Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oculus Rift

sabonis

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
şu videoya göre "R yapma" durumu felan yok:

https://www.youtube.com/watch?v=55q9W6stwP0

açıklamaya göre, para verip yaptırdıkları oyunlar 6 ay exclusive kalacak sonra serbest açılabilecekmiş. gayet normal bir piyasa şekli. bedavaya yaptıracak değiller ya...

öte yandan oculus rift almak bana saçma geliyor, htc vive almak daha da saçma geliyor.
şunları biraz küçültsünler artık ya. hayır ikisinin de başlığı güzel de, oculus rift için masaya sensör koymak, htc vive için sürekli kalibre etmemiz gereken surround sound hoparlör stayla aletler felan oldukça absürt. yahu en son cep telefonu ekranı kalibre ettiğim 10-12 yıl önce samsung omnia telefondu :D

amerika filmlerindeki gibi bodrumlu evlerden olsa belki koyardım orada, dururdu, kırk yılın başında dandirik bi tech demo oynamak istediğimde ise aşağı inip oynardım da, 2-3 oda 1 salon evlerde yaşayan insanlarız, sırf odada düzgün duramadığı için surround seti atmıştım ben, htc vive hiç olmaz :D

sensörsüz kalibresiz adam gibi bi cihaz getirsinler artık.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Htc vive için yazayım. Kablolar çok agır baş ağrısı yapıyor. Gözlükteki sünger su doluyor. Kablolarla oynamak çok zor. sahip olduğunuzdan daha büyük bir alan istiyor. Oculus rifte göre çok gelişmiş. Bunu yazdığıma inanamıyorum ama bir bağımsız telefon gözlüğünü tercih ederim. kablolar felaket.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

bingildak said:

di vive "olmuş" tier değil miymiş

Abi alet guzel ama daha yolu var bence. Ekran karti bekliyorum gerci bi yandan, yeni nesil oyunlara akamadim ekran kartim dandik oldugundan. Haziran sonu Temmuz basi kasayi yenileyip bakicam nasil iyi mi diye.

Yalniz su omni bilmemne vardi ya, cikiyosun ustune kosuyosun ediyosun. Oyle bisey lazim kesinlikle aksiyon icin.

HTC Vive'in controller'lar 10 numara 5 yildiz bu arada. Baya sey yapilir yani o kadar tusla. Oyunlar ciktikca gorucez olay nerelere gidicek.

gtx 760 ampla bir cok oyunu hic problemsiz oynadım. Öyle vr ready falam ekran kartı sanırım ilersi için. şuan ihtiyaç yok.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

oculusta cok bas agrisi yapiyor, rahat degil ayrica.
10 dakka bakip heves alin, fazlasina luzum yok

sende biraz sıkıntı var bence. heralde 20 tane review okumuş/dinlemişimdir. hepsi oculus'un neredeyse bir kulaklıktan fazla rahatsız etmediğini, ağırlık, rahatlık vs olarak vive'a fark attığını yazıyor :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
ya bu oculus rift gibi şeylerin sıkıntısı çok fazla komplikasyon istiyor.

herkes htc vive > oculus rift diyor mesela. ama htc vive aldığımda odamda kocaman bir yer açmam lazım, 4x4 metre alana cihazları koymam ve kimsenin onlara dokunmaması felan lazım...

da ulan türkiye'de yaşıyoruz, amerika'da değil. 3 katlı evimin bodrum katına pc koyma gibi bi lüksümüz yok. zaten kendisi 4x4 metre olan odada kitaplıklarla birlikte aynı yerde pc kullanıyoruz. isveç gibi ülkeler daha beter, evin kendisi 4x4 metre zaten :D ikea master race...

sadece gözlüğü takıp klavye+mouse'la oynayacak oyunlar gelmediği sürece yalan bu iş.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

herkes htc vive > oculus rift diyor mesela. ama htc vive aldığımda odamda kocaman bir yer açmam lazım, 4x4 metre alana cihazları koymam ve kimsenin onlara dokunmaması felan lazım...

da ulan türkiye'de yaşıyoruz, amerika'da değil. 3 katlı evimin bodrum katına pc koyma gibi bi lüksümüz yok. zaten kendisi 4x4 metre olan odada kitaplıklarla birlikte aynı yerde pc kullanıyoruz. isveç gibi ülkeler daha beter, evin kendisi 4x4 metre zaten :D ikea master race...

sadece gözlüğü takıp klavye+mouse'la oynayacak oyunlar gelmediği sürece yalan bu iş.

bu yalan yalnız. Vive 4x4 a kadar destekliyor, ama tamamen oturduğun yerden de kullanabilirsin trackerlerı dibine koyup. Workspace'in tamamını kullanman gerekiyor diye bir kural yok. Ben oturdum kullandım vive, kurduğumuz labda ağzına burnuna giricek robotlar vardı çünkü götüm yemedi kalkıp dolaşmaya rarara diye.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...