Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ubuntu for mobilephones

Bone

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Ubuntu'nun daha gidecek yolu var ama. Cok iyi bir sistem ama OS X'in kolayligi ve exlusive program zenginligi yok hala (*nix sistemi olarak OS X ile kiyaslamak daha dogru). Ama giderek daha iyi oldugu gercek. 10 yila %20-30 pazar payina bile ulasabilir, ozellikle de oyun bilgisayarinin dedigin gibi nis olmasindan. Ama Linux hala daginikligindan cekiyor, Ubuntu marketten aldigin bir urun Arch'da calismiyor mesela bu da ucretli programlara zara veriyor. Ilk asilmasi gereken sorun ama ofis programlari, LibreOffice yeterli degil. Basta guzel geliyor ama uzun vadeli kullanimda bir suru sorun yasaniyor. Apple Pages bile coook daha iyi ona kiyasla.
Sosyal ağlarda paylaş

Geleceği var diye düşünüyorum, bir de enva çeşit ufak tefek Çin firmasına bedava lisans verirse , ucar gider.
Androidin de ilk sürümü Astro 1.1 2009 da cıktığında.
Bir çok kişi yok lam tutmaz bu demişti.
Hatta doğru hatırlıyorsam paticik te bile bir konu vardı orada da geçmişti bu tartışma, iOS varken bundan iş olmaz diyordu bazıları.

amma 2009 dan 2013 e arada 3 sene ancak geçti gelinen yola bak.

Bu Ubuntu da düzgün politika ile cok kısa sürede cok yol alır.

Belki piyasayı bile domine eder.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Bone said:

Deacon said:

C++ bildigin cirkin dizayn edilmis yamuk yumuk bir dil.

Bjarne Stroustrup mezarında ters döndü

iOS'a alıştıktan sonra gidip Ubuntu dener miyim onu bile bilmiyorum mobilde ama dağ gibi adamı öldürdünüz ya, ben ona yanarım. ne mezarı? ne tersi?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 1 yıl sonra ...
  • 9 ay sonra ...
  • 5 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...