Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Shingeki no Kyojin (Attack on Titan) (Mangadan spoiler vermek yasaktır)

Walrus

Öne çıkan mesajlar

he zaten topla kafasına isabet ettirmek dünyanın en kolay şeyiydi. laf etmek için ediyorsun sadece.

ha muhtemelen 1 milyon kişinin yaşadığı alanda (kadıköy kadar vardır) gerekli her şeyin olması zor (özellikle zengin bir alan seçmiş olaslar da). o eleştirine laf etmem de, "nasıl yeniliyorlar ehuheauh" demek nedir.

gidip avlamak için zaten topları kullanmaları mümkün değil, o yüzden de şehirde yaşamaya mahkumlar. şehirde de dev titana kadar her şey güzeldi tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi nasıl vuruyorsun kafasına üstüste, 2013 tankı elektronik nişangah sistemleri yok ki sonuçta. Grapeshot harici düz shell isabet ettirmek zaten zor. Üstüste hekşat diyorsun bir de. Ha hekşatta da bitmiyor, enseden tam vurmak lazım, önden boyna vurulsa da yetmez tek vuruşta derinlik.

Kaynaklar hakkında geçen bölümde bir bilgi sahnesi vardı reklam arasında giren, olabilecek en iyi yeri tutmuşlar sanırım. Nüfus da zaten düşük esasen o yüzölçümü için.
Sosyal ağlarda paylaş

cüce bütün filmleri dizileri animeleri bu şekilde katı mantık ile izlemeye çalışsana bi....

hoşuma gitmedi deyip geç, böle inadına bişiler kanıtlamaya çalışınca harbi komik oluyor. çünkü ortada kanıtlayacak bir şey yok. regen olayını açıkladıkları anda, savın çürüdü zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Kafa başka, ense başka bir yer yahu. 30cm değil bu arada, bayağı iki metre vardır kalınlığı boynun yanındaki insanlara bakarsak.

Son bölümde anlattıkları ölümsüz gibi birşey, önceki bölümlerde hak verebilirdim ama 90snde full regen diyor. Grapeshot ancak yavaşlatmaya yarıyor yani jinrui ggnore
Sosyal ağlarda paylaş

30 cm meşe et kemikten fazla direnc sağlar zaten o yüzden o orneği verdimki, güllede değil shell kullanıyolar.

bişeyi kanıtlama etme cabasında değilim, kendini bu kadar ciddiye alan yapımlarda bu akdar tutarsızxlık olunca, bu kadar abukluk olunca batıyo. battı bende geldim söyledim, bu animenın tartısma konusu değilmi burası? neden öfkelendiniz anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben sinirlenmiyorum, tartışalım tabii ki. De enseyi deşecek şekilde önden boyna çift darbe diyorsun. Ki topların surlar üzerindeki açısı gereği boynu hedeflemek imkansız gibi önden. Tek vuruşta da belli ki deşemiyor öyle. Belki yapabildikleri olmuştur ama devamlı uygulanıp hepsi temizlenebilecek kadar güvenilebilecek bir yötem değil, bal işi. Hareketli hedefler, vurulunca hala durmuyorlar.

Haliyle neden sırf topla yenemiyorlarlık bir durum göremiyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

yok tek isabet bile yeterli onu anlatmay calısıyorum.

top dediğimiz sey öle böle bşi değil. 30 metre meşeden savas gemileri boydan boya delip gecen seyler gülleler.
sen o devin kafasına isabet ettirdiysen zaten ve4ya boynuna veya gögsünün üstüne ense zaten gider. bunu anlatmaya calıstım ben.

hiç kafasınsan vuramıyolar cok zor demiyelim, vuruyolar cünkü.

öle yapmak lazım haklısın kaede.
Sosyal ağlarda paylaş

adamın yarattığı dünyayı sorgulamak - priceless

gandalf da kıytırık bir ışıklı nazgul kaçırabiliyor, mümkün değil nazgul'un ondan kaçması.

kafadan vurmak top ile çok kolay sana göre. o kadar ciddiye almışsın, git araştır top ile bilmem kaç metre ötede hareket halindeki bir nesneyi vurmayı.
Sosyal ağlarda paylaş

arastırdım ettimde söylüyorum zaten.
ben değil adam söyluyo bak öldük bittik sebepleride bu bu diye.

ben durup duruken bilimsel veri beklemiyorum, kanıt beklemiyorum animeden. verdiği kanıtta yalan dolan olucna gelip yazıyuorum. bana kızıcağına git mangakaya kız.

konuyu tolkien'e bağlamanda sahane olmus. hanı fantazi dünyalarının en tutarlılarıdan bviri dğeildir ama yinede baya eli yüzü düzgüdür silmarillon dısında.
Sosyal ağlarda paylaş

ben bişeye kızmıyorum, komik diyorum. adam dünyayı yaratmış, vurulamıyor demiş titanları parçalayacak kadar güçlü olan mermilerle. bitti gitti.

sana göre şunlar da vardır mesela:
- gandalf dandirik bir ışıkla nasıl nazgul korkutur
- edward elric'in animenin ilk bölümünde chimera aslan tarafından öldürülmesi lazımdı mal mal metali ısırmaya çalıştı 5 santim yana dalsa ölmüştü.

vs vs

gereksiz olaylara giriyorsun, dünyada hiçbir film/dizi/animeden zevk alamazsın çok net. ama başka kaynaklara böyle yaklaşmıyorsun, buna gıcık olduğun için kılı kırk yarıp saçmalık bulmaya çalışıyorsun. komik oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

yok abı bi sürü seyden zevk alıyom.

mesela one piece, net bi rsekilde en iyi anime alet. ordada top var ordada gemi memi falan takılıyolar. millet ucuyo kacıyo ediyo falan ama hala böle repeater sıkan musketlar toplar falan var, hiç bişi demiyorum ona cünkü Oda ustadın böle dertleri tasaları yok. ha olsa zaten onunda hakkını vererek yapar.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

yok tek isabet bile yeterli onu anlatmay calısıyorum.

top dediğimiz sey öle böle bşi değil. 30 metre meşeden savas gemileri boydan boya delip gecen seyler gülleler.
sen o devin kafasına isabet ettirdiysen zaten ve4ya boynuna veya gögsünün üstüne ense zaten gider. bunu anlatmaya calıstım ben.

hiç kafasınsan vuramıyolar cok zor demiyelim, vuruyolar cünkü.

öle yapmak lazım haklısın kaede.

ya cüce, 30 metre meşe diyorsun da adamlar kas gücüyle duvarları çatlatıyor, binaları yıkıyor ki yapamazsın öyle birşey. kas kütlesinin kuvveti ne direnci ne filan hesaplarına inmek lazım, o da artık nitpick sınırlarını zorlamak oluyor. kafaya yedikleri enseye gidiyor mu, ensenin kası daha mı güçsüz, löp et mi, yağ mı filan o noktalara kadar inmek lazım bu dediğini analiz etmek için. ha kılıçla nasıl kesiyorsun, kaldı ki kılıç çift elle bir tek elle. o kadar yumuşaksa vücudun geri kalanından çok daha fazla yumuşak olması gerekir, zweihander'la bir inek kadavrasının yarısı bile kesilemiyor.

yani ben de şahsen şu hususa takılmak istedim de gereksiz abartı detay sorgulmaya giriyor, kurgu hikayeciliğin %90'ı dayanmaz o derinlikte sorguya. fantezinin %99'u muhtemelen.

daha demin yabancı forumda birisi "o boydaki canlılar dik yürüyemezler, diyafram kendini kaldıramaz, ağırlığı altında ezilir, t-rex ondan öne eğilmiş yürüyordu" filan yazmış diye okuyordum. o dereceye varırsak işimiz var heh.

tartışabiliriz ama pek anlamı yok. benim dediğim şey senin yöntemle belki öldürülebiliyordur, yapılamaz demiyorum ama şehre girene kadar hepsini öldürebilme ihtimalleri sıfırın altında çok net. 2-3 tane öldürmüş olabilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

titan öldürme olayını, ben vampirin kalbine kazık çakmaya benzettim. birde kafaları büyük, boyunları uzun olduğu için tek vuruşta kafa ile boyunun aynı anda parçalanmasını kastetmemiştir, regeni açıklarken. ama topları zaten titanları yavaşlatmak, sakat bırakmak için vs. kullanıyorlar. boyuna nişan alsanda 100 attığından biri isabet alır belki.

bu arada uzun zaman sonra fanservice'i dayamayan kaliteli bir anime gördüm.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...