Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

PastorOfMuppets

Öne çıkan mesajlar

Storytellingin iyi olmasını, oyunun advancement/crafting safhasının kötü tasarımından bağımsız ele almak lazım. Ki diyelim MGS çıktı, basebuilding weapon design/upgrade kısımları yeterince iyi değil sıkıcı vs, o zaman bu oyunun özü storytellingdir Snaketir The Bosstur I'M NUCLEAR falan dersin, makul bi savunma olur. Ama bu defa core elementlerin microtransactionlarla baltalandığı ve muhtemel grindın dengesinin özellikle bozulduğu farklı bi durum var.

RMAHlı diablonun dropları buna en iyi örnek sanırım. Hatırlayın nasıl saçma itemlar düşüyordu ve gearcheck wall vardı act2de falan. Paycheck walldu aslında o, ve RMAH kalktığında da kademeli zorluğa geri döndüler. Türler birbirinden alakasız olabilir, ama işin içine mt ve p2w girince temel sorunlar hep aynı.

Vakti olmayanların da oyundan keyif almaması diye bi durum yok, herkes oynadığı kadar başarılı garip bi durum yok burda. Ama tutup da 30 saat ek görev yapıp aldığın sniper rifle ı 5 dolara marketten satmaya başlarsan oyuncunun o investment/reward hissini sıfıra indirirsin.

Konsol/pc sahibi olup da bu ekstralara para veremeyecek adam yok zaten, bi ilüzyon da vakti bol işsizler vs. biz vakti az üstün insanlar goygoyu. Zaten bi oyuna 60$ veren adamın parası var ki mercimek almak yerine oyuna gömüyor. Bunu da "ya ben eziğim, milletin iyi olduğu için açtığı şeyleri yetemediğim için açamıyorum =((" diyip üzülmesinler diye pompalıyorlar galiba, keza vakti az olduğu için oyuna az vakit ayıran adam hiç bi zaman 60 saatlik adama özenmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Core element nasil microtransactionla kisitlaniyor ki? Oyunun single player aspectine nerede etki ediyor microtransaction yani?
Bilmedigimden soruyorum. TPP hakkinda neredeyse hic bir sey okumadim izlemedim bozmamak icin, GZ disinda tabi. Mgs dedigin bosslar harici kursun sikmadan icinden gecebildigin bir seri cunku, 30 saat kasip sniper alsan nolur almasan nolur diye dusunuyorum. Eger oyunu hikayesi icin oynuyorsan.
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnızca hikayesi için oynuyorsan combata giriyor musun oyunda? Girdiğin combatlarda itemların vs etki ediyor mu? O itemları almak için sidequestleri yapan adamlar daha başarılı oluyor mu?

Ha tabi "yalnızca hikayesi için oynayan adam"lara özel super easy zorluk yaparlar, sen bossları falan da tek kurşunla geçersin. Ne de olsa vakti az ve kıymetli adamsın sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Yalnızca hikayesi için oynuyorsan combata giriyor musun oyunda? Girdiğin combatlarda itemların vs etki ediyor mu? O itemları almak için sidequestleri yapan adamlar daha başarılı oluyor mu?

Ha tabi "yalnızca hikayesi için oynayan adam"lara özel super easy zorluk yaparlar, sen bossları falan da tek kurşunla geçersin. Ne de olsa vakti az ve kıymetli adamsın sdfs

Özel aşırı kolay hali var.
Kojima bunu şöyle tanıtmıştı.
Aşırı kolay Oynayanların başlığı tavuk başlığı olacak. Videosu bile var.

http://www.cinemablend.com/games/Metal-Gear-Solid-5-Chicken-Hat-Extremely-Powerful-69160.html
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Yani ben şahsen olabilecek en zor seviyede olabilecek en stealth şekilde oynamayı tercih ediyorum MGS oyunlarını. Hiç bir zaman çok acaip silahlara ihtiyacım da olmamıştır, tek çektiğim zamansız kırılan silencer yani.

Sen single playerda bu kadar çok itemdan bahsettiğine göre sanıyorum ilk MGS tecrüben olacak sdjfh.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunda pvp yapmak icin su (denizde base yapmak icin bir alan) satin alinmasi gerekiyormus onlarda MB denilen gercek para ile alinan bir currency oldugu soylentisi vardi.
Daha dogrusu gamespot oyle demis

Gamespot said:

"In The Phantom Pain, players use various resources acquired within the game to facilitate the construction of an off-shore base, but in order to participate in the online multiplayer mode, where players attack each other's bases, they must first use real-world money to purchase MB Coins. MB Coins are then used to purchase open water in the game to make space for a PVP-dedicated base. This was discovered during GameSpot's review process for The Phantom Pain, but without online functionality, we couldn't determine the cost of MB Coins, or fully evaluate F.O.B. mode."

eger dogru ise ohaahahh

https://pbs.twimg.com/media/CAjRVnzVIAA4WXD.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin işi biliyor, aynen olay budur en zorda min ekipmanla min death ile oynamak zevki katlıyor.

Ama ilk araya aggresive gameplay katicam ben ki zaten cok fazla görev ve side quest olucak stealthin keyfi gene çıkartılır. Review larda da agresif gameplay diger mgs oyunlarina göre daha detayli zevkli ve bazen şart deniyor.

Off gelsin şu 31 ağustos artık daha dl yapıcaz.
Sosyal ağlarda paylaş

bide online mod biraz kafa karistiriyor cunki oyunda iki farkli online mode olucak

1-)su FOB invasion hede hodosu

2-)metal gear online 3

simdi mother base coin gerekiyor onun icin ve singledanda geliyor dediler ama cok kafalari karistirdilar cunki single playerdada MB gelistirmek icin o currencyi kullanicaklarsa ve bunu para ile saticaklarsa igrenc olur direk
Sosyal ağlarda paylaş

dum dum dum (aww) yissss

what a thrill uu beybii...

http://www.youtube.com/watch?v=_CbFAZ2ztlE

offff şu NE KADAR iyi oyundu yaa! emülatörle falan yapıştırıp girişicem sanırım yine. bekle beni (big) boss, bu sefer her şey çok farklı olacak.

bi de şimdi intro'yu izlerken fark ettim de, "gerçek" setting'de geçen ilk oyun buydu. 1'le 2 hep "yav he yakın gelecek" diye farklı kafalarda gibiydi biraz. burda düz soğuk savaş var, khrushchev geliyor posta koyuyor falan, sanırım daha bi efendi gibi oynamışım "aman abi elime koluma dikkat edeyim de nuke'ler havalarda uçuşmasın" diye asjdgahs

tabi arkada volgin elektrik atıyor, shogohod dağ deviriyor falan onları saymıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...