Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Baştan sona World of Warcraft hikayesi!

xibalba

Öne çıkan mesajlar

Suark said:

Çünkü, item almak zordu; saatlerini harcaman gerekiodu o yüzden bankanın önünde legendarysi olan abilerin SS lerini ( hatta epici olanların ) alırdık. Bizim için ifade eden kısmı buydu.

Nadiren de olsa, openworldde denk gelir ve döverdi bu abiler bizi, bglerde zaten nadiren karşımıza çıkardı rank14 veya full t2liler felan.

Sıkıntı yoktu yani o zamanlar, kozmetikten fazla bişi deildi,
world exploration falan çok daha önemliydi.

Bg üzerinden item dağıtma olayına ve kolayca epiczz verme olayına ne zaman geçildi, o zaman single player online with chat bubbles oldu.

Oyunu , item alıp şehirlerde afk olup göstermek için mi oynuyordunuz ?

Daha doğrusu , wow item için mi oynanıyor sizce ?

Item dediğiniz şey olayın sıkıcı kısmı. Blizzard bunun farkında. Itemı bi an once toplayıp asıl olaya başlasın insanlar diyor. Ama tabi item açı olan insanlar için olay böyle gelişmiyor.

Herkesde full epic olmasının hiçkimseye bir zararı yok , oyun kalitesini de zerre düşürmüyor , neden ;

PVPciler için zaten kafadan hiçbir sorun olmaması lazım. Herkezde aynı item olunca tamamen yetenek ortaya çıkacak , iyi pvciler çatır çatır akacak. "Bir an önce geari dizelim de alem pvpci görsün" modunda olmalılar genelde.

PVE konusunda "item amaç değil araçtır" lafını illaki duymuşsunuzdur ?

Bir insan neden pve yapar ? bunun cevabı sizlere gore item sanırım ?
PVE ye gönül vermişsen, bu demektir ki düzgün bi ranking de bossları kesmek istiyosun , guildinin başarısını yukarı taşımak istiyorsun.

Derdiniz itemlerinizi şehirlerde afk olup millete göstermek değil , bir an once gearlanıp bossları düzgün rankinglerde kesmek olmalı.

Title ve achievement sistemiyle , bu başarı > item olayı çok daha anlamlı bi hale de gelmiş oldu
Sosyal ağlarda paylaş

Wyand said:

Vanilla günleri ya. :)
http://www.youtube.com/watch?v=yAh4zNpaTCk
Bu deli gibi full Tier 3 üm olmasa da AQ40/Naxx kırması gearla bglerde mob keser gibi adam kesmeyi özledim. :P
Resillience+Evlilik çıktı oyun bitti orda benim. (:P)

hahaha vanilla günleri işte, üzerinde dot varken stealth olamayan t3 rog 3vs1 yapıyor. leş gibiydi vanilla oyun mario skill seviyesindeydi.
Sosyal ağlarda paylaş

Kumadam said:

Vanilla'da ben "raider" diye bir sınıflama görmedim guildlerde, herkes raid'e başvuruyor ve önce başvuran giriyordu.

...

sizi bilmem ama ben eskiden sadece iki kelam laf etmek için, guild chat ekranında geyikleri takip etmek ve yapmak için, yada raid'de arkadaşlarımın seslerini duymak için oyunu açtığım, saatlerce hiç birşey yapmadan, zamanımı moonglow bank önünde yada stromwind'de harcadığımı bilirim.

Sevgili Kumadam'ın söylediği zamanlar zaten o zamanlar oyunu oynamış insanlar için, oyunun özlenen zamanlarıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

Ifartcritted said:

Suark said:

Çünkü, item almak zordu; saatlerini harcaman gerekiodu o yüzden bankanın önünde legendarysi olan abilerin SS lerini ( hatta epici olanların ) alırdık. Bizim için ifade eden kısmı buydu.

Nadiren de olsa, openworldde denk gelir ve döverdi bu abiler bizi, bglerde zaten nadiren karşımıza çıkardı rank14 veya full t2liler felan.

Sıkıntı yoktu yani o zamanlar, kozmetikten fazla bişi deildi,
world exploration falan çok daha önemliydi.

Bg üzerinden item dağıtma olayına ve kolayca epiczz verme olayına ne zaman geçildi, o zaman single player online with chat bubbles oldu.

Oyunu , item alıp şehirlerde afk olup göstermek için mi oynuyordunuz ?

Daha doğrusu , wow item için mi oynanıyor sizce ?

Item dediğiniz şey olayın sıkıcı kısmı. Blizzard bunun farkında. Itemı bi an once toplayıp asıl olaya başlasın insanlar diyor. Ama tabi item açı olan insanlar için olay böyle gelişmiyor.

Herkesde full epic olmasının hiçkimseye bir zararı yok , oyun kalitesini de zerre düşürmüyor , neden ;

PVPciler için zaten kafadan hiçbir sorun olmaması lazım. Herkezde aynı item olunca tamamen yetenek ortaya çıkacak , iyi pvciler çatır çatır akacak. "Bir an önce geari dizelim de alem pvpci görsün" modunda olmalılar genelde.

PVE konusunda "item amaç değil araçtır" lafını illaki duymuşsunuzdur ?

Bir insan neden pve yapar ? bunun cevabı sizlere gore item sanırım ?
PVE ye gönül vermişsen, bu demektir ki düzgün bi ranking de bossları kesmek istiyosun , guildinin başarısını yukarı taşımak istiyorsun.

Derdiniz itemlerinizi şehirlerde afk olup millete göstermek değil , bir an once gearlanıp bossları düzgün rankinglerde kesmek olmalı.

Title ve achievement sistemiyle , bu başarı > item olayı çok daha anlamlı bi hale de gelmiş oldu

şöyle anlatayım.

Derdim hiç bi zaman item olmadı,
PVE neden mi yapmaya çalışıyordum?
başarı için değil, item için hiç değil. Merak ediyordum abi,zordu çünkü. Ragnarosu 2 kere falan kestim zaten, onyxia desen 4-5 kere kestim, ama ilk kesişlerde hep guildimleydim ve çok zorlansakta çok çok eğlenmiştik.
Kestim ve bitti.

Düzgün rankingide batsın, itemıda achi side. Vanillada ranking falanda yoktu zaten lol.
Bi lore vardı oyunda, onyxia önemli bir karakterdi bir yaratık değil, onu görmek bile başlı başına bir olaydı. Ragnarosta öyle.
Ağzın açık izlerdin ilk çıktığında
"ulan adam çıktıda napıcaz la şimdi" diye kek kek bakardın heh.

PVE de olay meraktı, lore du azerothtu.

Herkeste full epic olması demek, geri kalan herkesin full epic almak zorunda olması demek.

Oyunun %10 unda epiczz varken, ben mavilerle rahat rahat pvp yapabiliyordum. Hiç kasmadan item kovalamadan, sıkıcı bg leri tekrar tekrar yapmadan istediğimi istediğim şekilde yaparaktan yapabiliyordum.
Ama şimdi oyunun %80 inde epiczz olduğundan, canım sıkıla sıkıla istemediğim bgleri dungeonları instanceları yapmak zorundayım. Yoksa kapıştığım adam beni ezip geçiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

cok hakli degil. az hakli.

kendisi ilgilenmemis sadece.

rankingler yine vardi. hangi guild server 1.si hangisi 2.si yine belliydi. yine acaip bi cekisme vardi.

o lore u gorebilmek de iskenceydi. en bastan iyi bi guilde girip dkp toplamadiysan bwlye gelene kadar akla karayi secerdin. onyxia mc farmlayan guildlerde ayni itema min 5 kisinin rolledigi raidlerde surunmen gerekiyodu. raidi, combati gec, bi de dkp cambazligi ogrenmen lazimdi. her raide gir. dkpyi bosa harcama. millete harcatmaya calis vs.

pvp de cok daha kotuydu. bwl gearli magele bgde 2 frostbot atiyodun random bi adama. o adamin sana yetisebilmesi mumkun degildi. raid yapmamis charla karsina gearli adam cikarsa AAA ALLAH gelmis diyodun.
Sosyal ağlarda paylaş

warlockun 6 saniye cast ettiği bi büyü vardı instant öldüğümü hatırlıyorum wsg de :D

BWL ortasına kadar gözde çok büyütülen aslında diremaul tribute ten çokta farklı olmayan bir content vardı. Ha diremaul yapamayan oyuncularda baya çoktu :D

MC ye ilk girdiğimizde " bumuydu yani" lol diyip 6 first kill almıştık. Ama bwlde biryerde bir şekilde takılıyordun ve o 6 bossu 3-4 ay daha kesiyordun. Bulunduğum ortamda content çok tıkandığı için kendimi duvarlara vurduğum çok olmuştur :D

Ama raid sonrası gene gidip stratholme yapıyorduk, alacak bişeyimiz yoktu maksat muhabbet olsun diye. Bu olay daha sonra kayboldu.

TBC sonrası teleportta gelmişken raide 10 dakka kala oyuna giriyordum AH dan flask alıyordum raide giriyordum sonra hadi çüz diyip yatıyordum. Tabi yaşanılanlarla değişen oyun anlayışımında etkisi büyüktü ama genelde böyleydi yani etrafımda da.

Bir işyerine ilk başladığın zaman giriş çıkışına özen gösterirsin ama yıllar geçtikçe yalama olursun iplemezsin. Zaman insanları değiştiriyor, oyun da bizi değiştirdi belki oyun hala aynı oyun. Şu anda yeni başlayan için süper keyifli olabilir bizim vanilyadan aldığımız keyfi alabilir adam.

Şahsım adına güzel anıları düşündüğümde özlemle gözlerimi dolduran, sinirden dişlerimi sıktığım, birilerini ciddi anlamda sakat bırakmak veya öldürmek gibi duyguları bana yaşatan bir oyundu. Düşündükçe kederlenirim hala.
Sosyal ağlarda paylaş

Epic almak çok kolay hale getirildiği için herkeste full epic var, bende olmadığı için eziliyorum.

Bu cümledeki mantıksızlık aşağıdaki şıklardan hangisinde en iyi şekilde ifade edilmiştir?

a) Örneklemin bir bölümü hakkında geçerli bir durumu, örneklemin tamamı için geçerli şeklinde yansıtma
b) İspat etmek için yola çıktığı olguya dayanarak argüman kurma (circular logic)
c) Gerçekleşmesi mümkün olduğu halde genelgeçerliği bulunmayan bir durumu, gerçekte oluyormuş gibi yansıtma
d) Objektif yerine subjektif delillere dayanma
e) İki olayın aynı anda meydana geliyor olmasını, hatalı olarak iki olay arasında nedensellik bağı olduğu şeklinde yorumlama
Sosyal ağlarda paylaş

olsun abi işte onu istiyorum, olsun ama işte o fark şöle olsun

Benim oynama sürem
--
Oyunu çok oynayan daha iiy oynayan adamın oynama süresi
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

benim aytımlarım
-
o adamın itemları
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------

bide 3. kişi var, oda ortadaki
oda şöle olsun
oynama süresi
--------------------------------
aytımları
--

işte bu!
adam gelsin t2 le bana 1shot çeksin razıyım, ama geri kalan eşyalar dengim olsun.
1 tane adam olsun rank 14 tokatlasın hepimizi
1 tane adam olsun hand of ragnaroslu tokatlasın ok ama geri kalanıyla aramdaki margin çok büyük olmasın.
bide bg ler dışarda olsun bizahmet
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Bugün sıkıcı bulduğumuz şeyleri o dönem saatlerce günlerce hatta haftalarca deniyorduk ki doymadığımız için sıkmıyordu 1000/1 düşen item peşinde koşmak haftalarca aynı bossda wipelenmek (8 tank taktiği çıkana kadar 4hm.. pre nerf cthun :p baron farm vs)
ama bugün artık daily yaparken bile bunaltı geliyor ister istemez insan eskiyi arıyor oysaki aman aman dedirticek birşeyi yoktu vanilla wowun.

Birde farmın biraz basite indirgenmesi yeteri kadar tatmin hissi vermiyor bence pve/pvp vanillada çok ama çok daha basitti sadece farm periodu çok daha bayıktı.
Sosyal ağlarda paylaş

7 günlük trial açayım dedim. Isle of thunderdaki bir mobdan warlock questi düştü. Gearım mavi olduğu için kesememiştim final bosu %30 larda wipe yiyordum. 1 haftalık trial de 10-12 ilvl birden atladım. Zırf beni zorladı diye ve inatçılıkla 30 günlük payment ödedim ve kestim.

Yani zor olan şey daha çekicidir armut piş ağzıma düşcülükle nereye kadar..

PS: O questten sonra bir daha felhunter summonlamıyacağım lanet olsun öyle pete !
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...