Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cyberpunk 2077

Desqpio

Öne çıkan mesajlar

neutrino, 10.02.2024 16:55 tarihinde dedi ki:

Bırakın yahu, şu oyunun adı farklı olsaydı, arkasında hype olmasaydı hiçbiriniz dönüp bakmazdınız bile. Midtown madness gibi sürüş dinamiği, moorhuhn’dan kötü vuruş hissi, anlamsız karton haritası, boş beleş yan görevleri görüp cloudpunk’ta taksicilik yapmayı överdiniz. 

Aga öyle hype trenlerine atlayan insan az ya burda, gayet tarafsız değerlendirdiğimizi düşünüyorum. O dönemde çıkan yarı indie rpglerden cyberpunka göre daha fazla keyif almış olmam oyunun iyi yönlerini gölgelemiyor benim için.

Sosyal ağlarda paylaş

ben bayagi (sanirim her missioni oynayip) birden fazla sekilde olacak sekilde bitirdim.

bitisleri guzel yapmislar. hatta bitisler ile oyun kendisini affettiriyor diyebilirim. yine de ilk gorusum ayni sanirim, soulkiller olayinin distopya havasini bize veremiyor oyun. genel olarak corpo world distopyayi, insanlarin asiri harcanabilir oldugunu cok hissetmiyoruz. 😕

jackie oldugu ile kaldi. adam benim aklima cok onemli olmayan bi footnote olarak duruyor. ayni sekilde river ward, panam vs. de son derece tifil, kotu karakterler. (river ward gorevleri saglam iyiydi) normal oyundan rogue, alt, kerry daha temiz ve oturakli yazilmis, cekici duruyor karakter olarak.

phantom liberty kismi tas gibi olmus (sanirim sadece nele springer'in son kismindaki gereksiz ambush olayini begenmedim. cok havada kalmis. bi de augilar bizi tehdit ediyor telefonla ama sanirim bi misilleme falan olmuyor...)

neyse abi 70/100. guzel eglenceli, icinde scifi olan, ama yeterince distopya olmayan bi oyun olmus. bladerunner, strange days, jhnny mnemonic, robocop, running man falan gibi karanlik degil. belki sonraki eklemeler ile daha gritty bisiler yaparlar.

Sosyal ağlarda paylaş

burada distopya yok ki abi. onu da gectim cidden corpo etkisi neredeyse 0.

(su andakinden tek farkli durum az sayida ayni reklamlarin cok sayida, her yerde donuyor olmasi... gerci secim donemlerinde onu da birebir yasiyorsunuz)

su anda yasadiginiz dunyadan neredeyse tek fark insanlara teknolojik parcalar konulabiliyor olmasi.

Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa, 18.02.2024 16:08 tarihinde dedi ki:

burada distopya yok ki abi. onu da gectim cidden corpo etkisi neredeyse 0.

(su andakinden tek farkli durum az sayida ayni reklamlarin cok sayida, her yerde donuyor olmasi... gerci secim donemlerinde onu da birebir yasiyorsunuz)

su anda yasadiginiz dunyadan neredeyse tek fark insanlara teknolojik parcalar konulabiliyor olmasi.

ne demek istediğini anlıyorum sanırım. ama birkaç görevde bu dediğin olayı biraz görüyorduk.

bize ilk verilen çip bulma görevi sırasında tam bir masaüstü RPG settings etkisine sokuyordu insanı. onu etkiyi oyunun ilerisinde de devam ettirebilselerdi o "corpo etkisini" görme şansın olabilirdi.

ama tabii GTA Online olabilmek için uğraşıp o özellikleri çıkarmakla vakit kaybettikleri için oyunun ana kısımlarında bir ayağı kırık sandalye gibi oldular hep.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...