Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cyberpunk 2077

Desqpio

Öne çıkan mesajlar

Bekledim oyun duzelsin diye basladim ben de yeni. 
Biraz ilerledim ama hala tam girebilmis degilim oyuna. 8 saat olmus baslayali.
Yani nasil desem boyle bi olmamislik var abi, plastik bi his var oyunda. 
Bayagi severim cyberpunk atmosferi aslinda ama bu niyeyse boyle icine cekemedi beni. Sehir yapay geliyor, gorevleri umursayamiyorum, ana karakter ilginc degil, tek guzel sey john wick abimiz simdiye kadar dgdhs

Araba surmek istemiyorum hic, tek kelimeyle iğrenç. Silahlar falan cok meh, vurus hissi bayagi kotu. 
Bilemedim, devam etmeye deger mi, sonradan aciliyor mu?

Sosyal ağlarda paylaş

bilemiyorum ki ben çıktığı gün çok severek oynamıştım. beklentilerle alakalı olabilir belki. spesifik bir oyuna benzemesini istiyorsan bu şekilde yadırgamış olabilirsin. ama oyunun grafikleri, karakterlerle konuşurken animasyonların akıcılığı, karakterlerin derinliği, görevlerdeki hikayeler felan bana oldukça doyurucu geldi. çölde boş boş motosikletle dolaşıp bir yandan da radyo dinlemenin keyfi paha biçilemezdi benim için. PC'de öyle abartılacak ciddi sorunlar da yoktu PS4'teki kadar. oynayıp bitirdim mutlu ayrıldım.

ama insan başka bir şey beklentisi içerisindeyse bu şekilde yadırgamış olabilir. oyun "gittikçe açılan" bir oyun değil. başta beğenmediysen hiç beğenmezsin.

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

patch note 1 gun onceden gelmis, bazi detaylara tiklanabiliyor listede spoiler'a almislar ustune gelmeden anlasilmiyor,:

https://www.cyberpunk.net/en/news/49597/update-2-1-patch-notes

yeni araclar autofixer'dan alinabiliyor, yalniz autofixer questlerini PLiberty'ye bagladiklari icin ordan gecikme olabilir hic ilerlememis olanlar icin, exp. yoksa noluyor bilmiyorum muamar questleri.

57bcc5f870ba3ff884d869a071684751300409d1

"Added an option to mark weapons as Favorite"

oh sonunda.

Norak tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

bu onceden kapaliydi da simdi actik dedikleri yol neresi ya, dolas dolas bulamadim.

yeni araba guzel baya 200km hizla kaykilmadan gidiyor ama anahtari bugli asd, save edin gitmeden. yeni motorlar da eskilere gore acayip hizli, az daha sessiz olsaymis iyimis, metro bayik olmus biraz pencereden bakma disinda bir olayi yok gibi, bir evente falan denk gelmedim henuz.

Sosyal ağlarda paylaş

overpass highway'i kastetmemişler miydi? bakmadım ama inşaatı süren yol oydu hatırladığım. bir yerde havada bitiyordu.

1:45 gibiydi lol.

Alıntı

I love the fact that this scene was filmed in Milwaukee. Also the fact that at least 30 years later, that part of highway is still under construction.

burada bitirmişler demek lol.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
neutrino, 03.12.2023 06:00 tarihinde dedi ki:

Bekledim oyun duzelsin diye basladim ben de yeni. 
Biraz ilerledim ama hala tam girebilmis degilim oyuna. 8 saat olmus baslayali.
Yani nasil desem boyle bi olmamislik var abi, plastik bi his var oyunda. 
Bayagi severim cyberpunk atmosferi aslinda ama bu niyeyse boyle icine cekemedi beni. Sehir yapay geliyor, gorevleri umursayamiyorum, ana karakter ilginc degil, tek guzel sey john wick abimiz simdiye kadar dgdhs

Araba surmek istemiyorum hic, tek kelimeyle iğrenç. Silahlar falan cok meh, vurus hissi bayagi kotu. 
Bilemedim, devam etmeye deger mi, sonradan aciliyor mu?

ben de yeni basladim sayilir. 30 saat oynadim.

cok iyi degil bence de oyun. arabalarin kamera acilari kotu. surus hissiyati 2000lerin ilk yarisindan kalma. silahlar konusunda haklisin ayrica silahlarin (ayni silahin) tier tier olmasi olayini yapmasalar daha iyi artik. bu komik durumlar yaratiyor. silahlar / kalite ve dps vs alis/satis fiyatlari arasinda da duzgun bir korelasyon yok mesela... hatta net bir sekilde oyunda ekonomi kisminin cok kotu oldugunu soyleyebilirim sanirim.

onun disinda kotu olan bir existential crisis olabilecek konuda herhangi bir manevi deger olmamasi. gerci oyundaki karakterlerin hicbirisi ile bag kuramadim ben. hepsi reklamlardaki karakterler kadar sig ve yuzeysel geliyor. boyle olunca da sehir tam bir unreal engine demosu gibi tat birakiyor damaklarda. (oynamak icin degil de, RED ENGINE TECH DEMOYA HOS GELDINIZ! demek icin yapilmis sanki)
Morrowind'de mesela sehirlerin (o yillarda teknolojik limitasyonlara ragmen)  mimarisi ve npcler vs bir heyecan yaratiyor, sizi oyun dunyasi icinde tutuyordu.

rdr2 sanirim bu isi en iyi yapan yapim. onu karsilastirmak dahi rdr2 ye ayip olur.

cyberpunk oyle gelmedi.

cok minik seyler, gorev sirasinda bulundugunuz yer, kirik-dokuk-fakir bi mahalle. crate icinden (artik crate olmasin abi zaten lutfen!) janti kadin elbisesi cikiyor... bunlarin neden orada olduguna dair bir bilgi, aciklayabilecek bir sey yok..

abartarak soylersem cyberpunk'in bir lore'u yok. (lorsuz!) hatta bunu oynarken cok iyi hissediyorsunuz. yaptiginiz secimlerin cogu eften puften. sadece full aksiyon olmasin diye konulmus gibi. bu "hizli" yazilmis oyun senaryosunu aslinda arayuzde de hissediyorsunuz. oyunun inventory ve arayuzu seek gibi (seek and destroy) ancak gamepad ile kullanilsin diye yapilmis tum arayuzler seek gibi geliyor bana bir ya$li olarak. karakter de ayni sekilde. levellar ve konular puanlar vs tatsiz ve cok manali degil.

her neyse oyundur, oyna gec diyeceksiniz. haklisiniz diyecegim de. olm bu kadar abartip sonrasinda aslinda cok ortalama olan bi oyun yapmislar gibi geliyor.

bu expansion pack midir (president myers ile baslayan) kismi icin de bisi diyeyim

Spoiler

su dev arachnid robotu yok etme bolumu gibi kisimlar mesela. ben hic eglenemiyorum. tamamen hammalik gibi geliyor. robotun belli kisimlarini vur. bi sure takil boyle. sonra ara ara ekran gorunen f harfine bas.... bir cazibesi yok ki bunun. telefonda oynanilacak bir oyun gibi oluyor.

• Like 2
  • Uzuldum 1
  • Kustum 2
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

yeni yama çıktı 1-2 gün önce, teknik olarak 2 önemli teknik yenilik var:

yeni intel işlemciler için p-core'lara öncelike verme seçeneği.

path-tracing devrede değilken dlss için dinamik çözünürlük ayarlama seçeneği. bunda hedef fps belirliyorsunuz, oyun granüler olarak ayarlıyor iç çözünürlüğü. aslında her oyuna lazım artık.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...