Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

MMO geçmişiniz

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Yaklaşık 5 sene Tibia oynadım. Bunun 1 senesi düz oyuncu, 1 senesi tutor, 2 senesi senior tutor ve son senemde de gm olarak takıldım. Isometric, grafik açısından iğrenç ama harika denebilecek kadar iyi ve pvp'si çok iyi bir oyundu. Sonradan sıçsalar da hala yeri vardır. Arada msn toplaşkası yapıp yabancı kızlar ve elemanlarla bir iki dungeon yaparız hala.
Sosyal ağlarda paylaş

Herkes gibi uo ile başlamadım benim kuzen oynuyordu bende o aralar hardcore Warcraft oynuyordum bnette ilgimi çekmemişti sonra Ragnarok diye bir oyuna basladık 2-3 arkadaş çok sardı 4-5 ay oynadık aşırı derecede eğlenceliydi sonra KO bakım dedim sanırım 3-4 gün oynadım bıraktım sonram WoW geldi çıktığından beri oynarım askerlik arasını saymazsak d3 çıkınca bıraktım acc açık duruyor öle lol. WoW oynarken WH denedim aslında zevkli oyundu ama ben başladığımda insanlar bırakmıştı =). Daha sonra AoC faciası yaşadım dünyanın en gereksiz mmo ları arasında olmalı bence. Sonram gittim rift aldım güzel bir oyundu ama salak firma çok server açınca oyun saçma sapan bir hal aldı bıraktım hala açıkmı serverlar onu bile bilmiyorum şuan GW2 bekliyorum gw1 betasını oynamıştım ama nasıldı hatırlamıyorum bile bitti. =)

Edit: EQ2 de oynadım cidden oyun adının karşılığını veriyor ben yetemedim bıraktım ahah
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

bundan 3 yada 4 ay sonra level dergisinde 6 sayfa (eylül yada ekim sayısı) ultima online ı yazıyorum. oyun patlıyor herkes alıyor bi anda yer ultima, gök lord british oluyor. o dönemde ortaokul-lise civarında ülkemizde ortaya çıkan geniş devamsızlık problemi benden kaynaklı. ülkenin gelişmesi yavaşlıyor.

eylul 99 sayisi. basimiza ne bicim bir bela sardin o yaziyla, hala kurtulamadik lol
Sosyal ağlarda paylaş

elimden geldiğince kronolojiyi doğru yapmaya çalışıcam.

---

realm online: bugünkü anlamda ilk online oyundur kendisi. kaç yılında başladığımı hatırlamıyorum, henüz uo falan çıkmamıştı. 2 seneye yakın oynadım sanırım.

ultima online: uo'yu gördüğüm gün realm'ı terketmiştim. türk serverlarında biraz zaman geçirdikten sonra osi'ye atladım.

starwars: galaksies: online oyun hayatımın en güzel dönemidir hiç kuşkusuz. bunda sw fanı olmamın yanında frf guildimizin etkisi tartışılmaz. nge'nin release olduğu gün dışında hiçbir kötü anım yoktur kendisiyle.

anarchy online: ilk gördüğümde vurulduğum oyunlardandır. ortamı ve sistemi çok etkilemişti beni, hala da etkiler. hesabımı 6 ay - 1 yıl gibi aralarda 2-3 aylığına açar oynarım hala. en son 2 ay önce dondurdum.

world of warcraft: swg'de nge'nin ardından buna başladık. uzun süre oynamadık ilk seferinde. çeşitli dönemlerde ara ara hesabı açıp kapadığım oldu. hesabım şu an hala açık.

age of conan: online oyun hayatımın ilk hezimetidir. hevesle bekleyip köt gibi açıkta kalma olayı bununla başlar.

everquest: ilk aydan sonra ödemediğim ilk oyundur.

sims online: ilk aydan sonra ödemediğim 2. oyundur.

darkfall online: ilk aydan sonra ödemediğim 3. oyundur.

dofus: uzun süreli oyunlarımın arasında en cicisidir. oyunun orjinal grafikerleri oyunu farklı tarz bir ekibe devredene kadar 4 sene oynadım. ilk sene 2 accountum vardı, oyunu bıraktığımda 5 account cancel ettim.

dark & light: ilk aydan sonra ödemediğim 4. oyundur. ayrıca bir paticik guildi hezimeti de sözkonusudur.

D&D online: birkaç ay oynadım. oyundaki kaçınılmaz rp unsuru ile aynı dungeonı tekrar tekrar farmlama olayı çok fazla çeliştiği için fazla dayanamadım.

rappelz: 3-4 ay geçirdim kendisiyle. pay to win grind tarzı oyunlarla bu oyunda tanıştım. türk serverında oynadığım için "kudurmuş cehennem şeytaniçesi" gibi yaratıcı isimleri olan moblarla karşılaştığım ilk ve tek oyun oldu.

eve online: geç tanıştığım için pişman olduğum ama atı alan üsküdarı geçti kaygısıyla fazla oynamadığım bir oyun.

hello kitty online: sadece 1 gün bakındığım başka hiçbir oyunun adını yazmadım ama bunu yazma gereği duydum.

rift: ilk aydan sonra ödemediğim 5. oyundur.

starwars the old republic: ilk aydan sonra ödemediğim 6. oyun olmakla birlikte online oyun hayatımın en ağır hezimetidir. sw fanı olduğum için beklentilerim çok yüksekti sanırım.

neverwinter nights: online oyun sınıfına sokmakta bi mahsur görmüyorum. dalelands serverında bir süre takıldım.

wakfu: dofus'un havasını yakalamaya çalışıp olmayacağına kanaat getirerek bırakana kadr 1-2 ay takıldım.

fallen earth: yeni tanıştım. halen oynuyorum.

bunların dışında ismini hatırlamamın mümkün olmadığı sayısız kore oyunu ve ufak tefek başka oyunlar denedim, bazılarını 2-3 hafta kadar oynadım. bir süre browser tabanlı oyunlara baktım, ismi çok geçenlerin çoğunu denedim ama sadece denedim.

şu an özel olarak beklediğim hiçbir şey yok. çıkanı oynıycaz işte :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ultima ile başladım 2 sene filan oynamıştım. Mystraworld de.
Ondan sonra bıraktım ultimayı wow diye birşey çıkcakmış belki ona bakarız dediydim. Keşke bakmasaymışım wowuda 1 sene önce bıraktım işte. Aslında vanilla dan sonra bırakmıştım da öylesine oynayıp satıyordum accları. Bir ara age of conana baktım 10-15 gün oynadım. Swtoruda 10 gün oynadım bıraktım.
Sosyal ağlarda paylaş

City of Heroes bence çok iyi bi oyundu 2 de expanisonu vardı yanılmıyorsam..ama WoW piyasadan sildi biraz
WoW deliler gibi oynadım.cata o kadar iğrençdi ki geçen sene bıraktım...
Eve Online valla çok sevdiğim rts homeworld e benzediğinden bakıyım dedim ama yetemedim
champions online süper kahraman konseptini çok sevmeme rağmen bence city of heros den daha sığ ve buglı bi oyundu
Warhammer online oyundan soğutacak o kadar bug varki anlatamam ve 4 sene tekrar girdiğinizde o bugların hala orda olması oyundan nefret etmenize yeterde artar bile ama karakter ve silah,zırh vb.dizaynları WoW un falan çok ötesinde Warhammer evreni boru değil...
DC online güzel oyundu bence hatta beleş olduktan sonra dlc sini falanda almıştım para ile ama ne biliyim sonra sıkıldım
SWTOR ellerim kırılsaydı da almasaydım almaz olaydım o derece oyuna bayıldığım gibi birde prepaid içinde bayılmıştım ...hayatım da para verdiğim en gereksiz şey olarak ölümüme kadar peşimi bırakmayacak...
The Secret World yeni göz bebeğim,süpriz yaptı bana gerçekten iyi hele TORtanic ve D3 balonlarında sonra ilaç gibi geldi...
Beklediklerim WOD,Guildwars2,ve diyaplo ya gününü göztermesi açısından lineage 3
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...