Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

MMO geçmişiniz

GERGE

Öne çıkan mesajlar

- UO ile basladim bende 99 da, once OSI sonra SNN.. sonra Nebula.
- Lineage 2 oynadim baya bi donem,
- GuildWars oynadim hemen ardindan.
- DnD online
- RF Online
- Wow
- Cabal Online oynadim ciddi ciddi, sanirim en saglam vakit harcadigim f2p budur.
- AoC
- Lotro
- Warhammer Online
- Rift
- Aion
- Swtor
- aklima gelmeyen bir yigin oyun.. Rappelz inden, Ryzom, last chaos, priston tale, Vindictus falan gibi bi ton f2p ide oynadim denedim vs..
bide wow cakmasi frogster in bi oyunu vardi neydi hatirlamiyorum onu oynamistim bi donem..

99 dan 2012 e kadar oynadim, single player pek oynamiyorum,
simdide gw2 oynicam... niyet budur,..

bu arada Gerge icine bone kacmis ne dogru bi tespittir :D
Sosyal ağlarda paylaş

ragnarok

ilk mmo deneyimim. yardımseverliği, arkadaşlığı ve oyun içerisindeki rekabeti bir arada götürebilen ender communitylerden birine ev sahipliği yapmış oyun.

woede (oyunun gvg içeriği) sizi bir gece önce alt etmiş guildden gıcık aldığınız adamın karısını boşanmaya ikna edip eşek yüküyle başlık parası ve item sayıp onunla evlenmek ve kendi guildinize recruit etmek ve sonrasında ortaya çıkan dramanın eşini başka theme park mmoda göremedim daha.

bazen private serverlerına girip bir süre oyanarım. oynayanlar mı kafayı sıyırmış yoksa sıyrık bir nesil mi ele geçirmiş sonradan oyunu bilemiyorum. çok bozmuş.

gravity f2p cash shop modele geçip oyunu ona göre yeniden düzenlemiş. eskiye göre çok kolay oyun şimdi.

allods online

theme park mmolar arasında çok çok büyük potansiyele sahip olan bir oyundu. rus kraliyet dönemi+fantasy temalarının işlendiği bir taraf ve steampunk+sovyet dönemi temalarının işlendiği bir diğer tarafla gelen oyununun wowu da andırması büyük bir artıydı. değişik ve çok hoş bir tasarımı vardı.

oyunun orta levellarından itibaren pvp zonelara geçiliyor ve end gamee çok çabuk ulaşılabiliyordu. ffa pvp yoktu ama bayraklı sistem uygulanıyordu. ona rağmen çok zevkliydi quest yaparken veya dailylerde pvpye bulaşmak.

end game raidler gerçekten zorlayan cinsten ve sabır gerektiren içeriğe sahipti ama dungeonlar gerçekten zevkliydi.

gipat patch geldiğinde biri 3x, diğeri lvl 40 iki karakterimi bıraktım. halen içim acır.

Uncharted Waters Online

mmohut'ta tanıtım videosunu izledikten sonra başlamıştım. piyasadaki diğer mmolardan çok farklı bir çizgiye sahip. geliştiricisi japonmuş.

sandbox maritime mmo. oyuncuyu alıp bir tüccarın yerine koyuyor. oyunda çok ilerlemedim ancak ben oynarkenki oyuncular arasında ortalarda bir yerlerdeydim. endgame yok zaten.

bırakmamın üç nedeni var. i)cash shop açıldığında orada satılanları görmemdi. ii) yasak olmasına rağmen multi box yapan oyuncularla rekabet edebilme şansı bulunmaması. iii)oyunda başarılı olabilmek ve rekabet edebilen şirketlerde tutunabilmek için gerçek manada nolifer olmak gerekli. oyuna ayıracak o kadar zamanım yok.

tüm bu yukarıda saydıklarıma rağmen oynarken eğlenceli vakit geçirmiştim. oyuncu kitlesi son derece oldun kişilerden oluşuyordu.

Wakfu

Sandbox elementleri taşıyan theme park turn based co-op mmorpg. Bence tam tanımlaması bu şekilde yapılabilir.

Oyundaki combat dışındaki meslekler gerçekten çok iyi düşünülmüş. Hem çok basit hem aylarınızı harcayacağınız derecede çok grind gerektirmeyen hem de hemencecik ortaya ürün çıkarabileceğiniz çeşitli sandboxvari meslekler vardı oyunda. Bana zevkli vakit geçirtmişti.

Oyundaki pvp ve pve combat biraz sıkıcı gelebilir çünkü oturup partydeki diğer elemanaların hamle yapmasını beklemek zorundasınız. herkese hitap etmeyebilir ama benim hoşuma gitmişti.

Oyunu ilk bıraktığımda lvl 60 ve sonrası için sadece tek bir harita vardı. Oraya gelip bırakmıştım. Sonradan oyuna döndüğümde daha yeni bir tane harita ekleyeceklerdi. Bu kadar yavaş çalıştıklarını görünce bir daha dönmemecesine bıraktım.

Linkrealms

Adını neredeyse iki sene önce duyduğum ve daha bir ay önce başladığım indie sandbox mmo. Şimdiye kadar bir yamuğunu görmedim. Eğleniyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

- Ultima Online da, ilk once OSI sonra Sanane sonrasinda Hardcore Game Server ve ardindan Nebula da Quann ardindan cok az Hobbit ve Lotr haritali bir official server
- Lineage 1 ve 2 oynadim uzun bir donem,
- GuildWars tum factions oynadim hemen ardindan.
- DnD online
- Wow
-Rift
-Dragonnest
- C9 SEal
-Aion ilk ve yeni
-Tera
-simdilerde Vindictus MHW

Oneririm Vindictus guzeldir ve free dir.
Sosyal ağlarda paylaş

:) sağlık olsun. valla dediğim gibi ben hatırlamıyorum nickimi çünkü ben uo da warlock nickini kullanırdım ama HG de warlock isimli başka bir arkadaş vardı. anadolu yakasında oturan, hatta real de de tanışmıştık vs. sallamıştım bi nickte acaba neydi Curse Darksword filan olabilir
Sosyal ağlarda paylaş

Planetside: 14 yaşında bebenin tekiydim başladığımda. Detaylı ve muazzam savaşlarıyla kalbimde yer edindi.

SWG: Bu oyunu pek ciddiye almadım. HUN'ların minor üyelerinden biriydim. Yaklaşık bir sene oynayıp bıraktım.

WoW: European retailde başladım, geçen sene Cataclysm'de ZG/ZA patchinden sonra community'nin iyice dışkıya sardığını farkedince bıraktım.

Guild Wars: İki gün oynadım. Sıkıldım, bıraktım.

Warhammer Online: İki ay oynadım. PvP'si çok zevkliydi. Wrath of the Lich King çıkmadan hemen önce bıraktım.

Rift: İki hafta oynadım.

Şu aralar Planetside 2 betasındayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Warhammer Online ilk göz ağrım şu intronun gazıyla aldım çok eğlendim. Rus serverlarının avrupa serverlarından çok daha kaliteli olduğunu öğreten oyundur.

Age of Conan ilkokul yıllarından beri okurum çizgi romanlarını, hala evimde yüzlerce cildi var, ev kirasını ekmek paramızı ağabeyimle bunlara yatırıp az annemden dayak yemedik. Muhteşem bi deneyimdi Vanir kellesi uçurmak ama yılların K(C)immeryalısına Simmeryalı dediler büyü bozuldu.

Rift Kanımıza MMO virüsü bulaşınca deneyelim dedim. İlk Türk guildine bu oyunda girdim. Harika insanlar tanıdım. GUildden ayrılmaların nekadar dramatize edilebileceğini ilk bu oyunda gördüm.İyiydi.

SWTOR Dünyasını hiç sevmem, filmlerini seyretmem ama o dönem oyun yoktu piyasada 3 hafta direnip aldım Jedi Sage in yerden taş kaldırıp fırlatması dışında pek sevmedim. 2 tane Battlemaster karakter yaptım PVP si Warhammer dan sonra en iyisiydi. Çantalardan random item çıkması çıldırttı ama oynattı kendini pişman değilim.

Şimdi GW2 oynuycam bakıcaz artık.

Beklediğim istediğim tek oyun W40K Online. İptal edildi evlat acısı gibi koydu.

NOT: Ulan allahsız Games Workshop çıkart olm şu oyunu yaşlandım lan artık. Ölmeden Power Armor giyip Rogal Dorn Babamızın Önünde diz çökmek istiyorum.

Birde dünyasından dolayı The Elder Scrolls Online deniycem ama pek umudum yok iyi olacağından.

Deneyipte hiç sarmayan WOW, Lienage gibi oyunları saymıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...