Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2013

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

2013-2014 sezonunu da bitirdim; ekte özet.

sezon şöyle bitti diyerek başlayayım olaya. 4 hafta kala şampiyonluğu ilan ettim. kupa finalinde gs'yi 3-1, süper kupada da orduyu 3-0 yendim, laylaylay yaptım.

gs ligde kötüydü ama dortmundla uefa finali oynadı. ben cl'de 1-2 1-1 ile atletico madrid'e elendim.

sow coştu, başka bi diyara geçti.

ben de sıkıldım, transfer yaptım. şu transferlerin bi kısmını zaten sezon başında yapmıştım, önceki mesajımda var. bir kısmını da devre arasında yaptım.

sulejmani, simao'yu beleşe aldıktan sonra arada toplam 13m'ye okutabilince bayağı bütçe açıldı. sezon başında zaten krasiç, stoch, baroni, kuyt, semih ve caner i 40 milyon üzerine satmıştım.

kadro daralınca, canım da transfer isteyince genç caprari'yi aldım, toplam 11.5 milyona. bayağı da iyi oynadı yarım sezonda. genç alex aldım bir tane, bizim yaşlı alex'in regeni ama st, physical özellikler yok, mental ve technical aşmış gitmiş (yarım sezonda bu hale geldi)

volkan'ın canı gitmek istedi. dedim ki dur, nereye gidiyon. abi yeni, değişik kupalar amak istiyorum dedi. tamam dedim cl'yi alacaz 2 seneye. bi işkillendi ama ok dedi. ben de nolur nolmaz sinan bolat'ı aldım. bi de devre arasında nuri transfer listesine konunca ona çöktüm eheh.

canı sıkılan başkan da bir genç regen alınca, umut bulut da efsane oynayınca, caprari'ye gerek kalmadı. bir de ben toivonen'le anlaşmıştım çünkü. solda da zaten fana yerine kerim frei'la anlaştım, fana'yı da sepetleyeyim dedim. ortasahada da jem karacan'la anlaşınca, jem karacan, emre can, nuri şahin varken meireles de yaşlı artık diyip onu da göndermeye karar aldım. keşke daha fazla isteseymişim.

sağ açığı yedeklemek için hurşut, ortasahayı yedeklemek için pogba, regen stoper olarak tadeu, defansın göbeğine yaşlanmış yobo'nun yerine de ömer toprak.. arada parayı bol görünce de canım istedi marko marin aldım. fana'dan caprari'den hayvan gibi kar ettiğim için transferlerde rahat davranabildim. futbolculara da bol paralar verdim (bende duranlara yenileme için).

sezonun ilk maçını yaptım şimdi, gs'ye yenildim süper kupada. bu sefer cl'de hedef daha büyük. yürüyün çocuhlar!

(bu arada türkiye dünya kupasında çeyrek finalde elendi)

Sosyal ağlarda paylaş

Aha bu yukardaki gibi regenler yüzünden fm'yi 6 sezon sonrasında oynayasım gelmiyor.

Fm 12'de 3 arkadaş başladığımız bi oyun vardı. Zaragoza, Espanyol, Almeria ile oynuyoruz. Ben Zaragoza ile forvetsizlikten kırılıyorum. Transferin bitmesine 10 gün kala 2. ligde bi takımdan Jesus Esparza diye bi regen transfer edip ilk sezonunda gol krallığı görmesini sağlamıştım.
Regenler çok op.

(Hehe. Jesus Esparza futbola "Likes to lob the keeper" PPM'i ile başlamış ve ilk golünü aşırtma ile atımıştı. Bize lakap olarak İsa Aşırtinyo koymuştuk. Ey gidi günler.)

FM 13 henüz elime geçmedi ama bişi sorcam. FM'nin single player ezpz olduğunu düşünen bir adam olduğumdan multi oynuyorum. FM12 de dahil olmak üzere LAN'dan bir arkadaşınla oynadığınız zaman oyunu kuran kişi haricindekiler çok yavaş response ile oynamak zorundaydı. Oyuncu profiline girmek 2-3 sn sürebiliyordu. Aynı sıkıntı devam ediyor mu? Deneme fırsatı yakalayan var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

aynidir diye denemedim bile (not: landa degil, internetten oynuyordum ben). regenlerin fazla op olduguna katiliyorum, ama turk takimlariyla oynamanin zorlugu da orada basliyor, topu topu 5 regen alabiliyorsun. avrupada basari zor is oluyor o yuzden.

en alt ligden takim alip en ust lige cikma hikayesindeyse ingiltere gibi ulkelerde 10. sezonda cl sampiyonlugu bayagi kolay olur gibi geliyor regen hikayesi yuzunden. hic yapmadim gerci, fikir sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

beşiktaş ile oynuyorum hiç de öyle güle güle böyle arkama oturup rahat rahat maç izledigim yok şu ana kadar ligin ilk yarısında. gerçek lige yakın gidiyor puan durumları liderlik içinde gs ve fb çekişiyorlar. arkalarından sivas,bursa,antalya,bjk ve trabzon geliyor.

dipte ise akhisar,kayseri ve elazıg var.
Sosyal ağlarda paylaş

FromTheHell said:

abi gs ile 2. sezonum. cl yarı finalde gele gele real madrid geldi. ibne morinyo maçtan önce zaten bana laf etti, maçta da evimde 4 attı gitti. sinirden kendimi silkçem anasını satayımya.

ben az önce şampiyonluk maçında ilk yarı chelseaye 4 attım, ikinci yarı 4-4 oldu şampiyonluğu kaybettim.

taraftarlar kellemi istiyo evden çıkamıyorum ben napiyim
Sosyal ağlarda paylaş

yerli lazım. beşiktaşın hem defans beklerine hem de hücum kanatlarına yerli (alamancı) ve yabancı gelecegi yüksek ama sıkıntı vermeden 11 dede oyanyabilecek elemanları ucuzdan kapattım şimdiden. Tabii bunların fos çıkma ihtimalide var :)

Şimdi özellikle orta saha, ön libero ve forvet hattına gurbetçi veya yerli 24 yaş altı elemanları lazım. Oguzhan,hasan ve necipe alternatif lazım önümüzdeki sezon.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...