Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2013

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Welling United'la İngiltere 5. liginde ilk sezonun yarısını tamamladım. FA kupasından falan tüm kupalardan elendim, biraz da sevindim. Çünkü çok dar kadroyla (15 kişi, reservden falan çektiklerimle 17 kişi civarında bir kadrom var) çok sıkışık fikstürde oynuyodum zaten.

Kesinlikle save-load yapmaksızın hilesiz olarak 5 puan farkla 1.yim, ama tamamen kör topal gidiyorum. Farkı 8 puana kadar çıkarmıştım, sonra sakatlık ve yorgunluklar baş gösterdi. Sezonun iki yarısında da ilk maçlar çok sıkıntılı, 1 ay boyunca haftada 2-3 maç oluyor, o arada oyuncular ölüyor resmen. Bir ara dinlenmesi gereken oyuncular yüzünden 11 çıkartamıyordum (11 çıkartamamak pozisyona göre değil bu arada 11 tane sağlam adam yoktu kadroda). Ne gol krallığında, ne bireysel performans puanlarında ne de başka bi istatistikte ilk 5'te adam gibi oyuncum yok, tamamen takım oyunuyla lider gidiyorum. Maçlar acaip karambol. Sağı solu belirsiz.

İlk hedefim 4 sezonda 4 lig atlayarak premier'e çıkmak, ama imkansıza yakın gözüküyor. 20 sezonluk bir oyun süresi belirledim kendime (20 sezon aynı takımda kalıp achievementı almak için o da).

Bir de classic açmadım, detaya boğulmuş gidiyorum, bayağı krizli mrizli oynuyorum, bir maçım maç öncesi hazırlığıyla rakip incelemesiyle taktik ayarlamasıyla falan yarım saati bulabiliyor, bu kadar detaydan baydım biraz ama bir yandan da çok da keyifli geliyor.

Oyun eski FM'lere göre kötü diye keyif alamıyordum ama şu Achievement'lar keyif kattı resmen, onların hevesiyle ferguson olma yolunda gidiyoruz, bakalım nolacak...

Bir de bugüne kadar (birkaç inat oyunu dışında) 8-9 sezondan fazla oynayamıyordum aynı oyunda. Bilindik oyuncular kramponları duvara asıp da ortalık hep isimsiz regenlere kalınca bayıyordu. Bu sefer inat edicem.
Sosyal ağlarda paylaş

Dinlenme verebilecek kadar geniş kadro yok abi, suyu çıkana kadar oynatıyorum adamları.

17 kişilik kadrom var, 5 tanesi forvet zaten. Parasızlıktan adam falan getirmek de hak getire. Bakalım en az 2 sezon böyle gidecek gibi gözüküyor. 2 lig yukarıdan itibaren semi-pro dan pro'ya çıkar takım, o andan itibaren rahat ederiz.

Tamamen takım oyunu ve ince taktiklerle götürüyorum ligi şu anda. İlk zor kararım mesela tüm kupalardan bilinçli olarak elenmekti, sonrasında da ufak ufak hamlelerle maç içi müdahalelerle maçları kopartıyorum bi şekilde, ama böyle olunca da ne gol-asist listesinde ne değerli oyuncu listesinde ne de iyi oynayan oyuncu listesinde adamım olmuyo puan farkıyla liderliğime rağmen.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...