Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2013

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Llorenteyi WC2010'dan sonra herkes duydu, en kötü "kimmiş bu taa ikinci ligden mi ne gelmiş milli takıma" diye ilgi çekti.

Yalnız benim oyunda GS'yle ilk sezonu çok başarılı kapadım, bi anda tüm oyuncular kontrat yenilemek istediler, ilk Muslera istedi yıllık 4e ikna ettim, şimdi Selçuk Amrabat falan da istiyor, hepsinin daha 3-4 senesi var, "hadi len" desem ne oluyor oyunda, çok şey kaybediyor muyum, adamlar anında gitmek istiyor mu? Ya da performansları dip mi yapıyor?

Selçuk sezon ortasında da istemişti, menajeriyle anlaşamadık, adam 1 ay kötü oynadı sonra toparladı. Şimdi ne olur ki?

Bi de çok saçma olay, yılda 1 milyon alan adama menajer "4.5 milyon yıllık ver, bana da 1.5 milyon ver" diyor. Aynı şekilde Selçuk yılda 2m alırken "5.7 ver, bana da 1.8 ver" diyo menajer, lan adamın sözleşme sürüyo, hadi len demek gerekmiyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Sonunda ben de aldım başladım (19 dolara aldım). Galatasarayla başladım ve baya kolay geldi oyun. Ligde 9-1-1 yaptım. 1 malubiyette FB deplasmanında. Sow iki tane çaktı 2-1 bitti.

Rieraya çok şans verdim ama yok... bişey olmuyo.

Sabri elbette RB harikalar yaratıyor, yaratmasa da kolay kolay başkasına vermem o formayı, patron ben değilmiyim.

MC'lerime rol verirken zorlanıyorum. Hangi görevi verirsem vereyim melo ile selçuğun çok değerli özellikleri kullanılmıyormuş gibi geliyor.

Bakalım oyanayalım az daha noolcak.
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

Sonunda ben de aldım başladım (19 dolara aldım). Galatasarayla başladım ve baya kolay geldi oyun. Ligde 9-1-1 yaptım. 1 malubiyette FB deplasmanında. Sow iki tane çaktı 2-1 bitti.

Rieraya çok şans verdim ama yok... bişey olmuyo.

Sabri elbette RB harikalar yaratıyor, yaratmasa da kolay kolay başkasına vermem o formayı, patron ben değilmiyim.

MC'lerime rol verirken zorlanıyorum. Hangi görevi verirsem vereyim melo ile selçuğun çok değerli özellikleri kullanılmıyormuş gibi geliyor.

Bakalım oyanayalım az daha noolcak.

Selçuk: deep lying playmaker
Melo: box to box mitfielder
Sosyal ağlarda paylaş

Bildiğim kadarıyla Türkçe'sinde sıkıntı var oyunun. Sağda solda o şekilde şikayet ediyorlardı, tarzanca çeviri ve bazı ingilizce kalmış terimler sorunluydu ama düzeltirler elbet, hatta düzeltmişlerdir belki.

sostizm said:

Teşekkürler rew. deniyorum hemen.

Melo için Ball Winning Midfielder da deneyebilirsin, o pozisyonda da iyi ama pek çok iyi özelliğini kullanamıyor, daha kısıtlı bir pozisyon o.

St.Ettiene'de müthiş bi defans önerdi yeni işe aldığım scoutum. Fiyatı da uygun gibi ama defansta Semih-S.Aziz-Bocharretti-Dany varken bi adam daha almak istemiyorum. Seneye belki Dany'i satar alırım.

Bu arada oyunda stoperlerde fiziksel özellikler çok çok önemli. Özellikle 15 üzeri Acceleration ve Pace bayağı etkiliyor. Dany o yüzden müthiş oynuyor. Marking falan çok iyi olmasa bile deli hızlı. Ona göre aman hemen satmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Melo için Ball Winning Midfielder da deneyebilirsin, o pozisyonda da iyi ama pek çok iyi özelliğini kullanamıyor, daha kısıtlı bir pozisyon o.

Senden öneri gelene kadar o şekilde kullanıyordum - box to box yapınca tüm takımın oyunu değişti. Muzaam bi fark oldu, ben bu kadar farklı olacağını düşünmemiştim valla. Deep lying playmaker ise hala çok tatmin etmiyo, ben daha çok ileri gelsin, defansın arasına ince paslar sallasın istiyorum Selçuk İnan. Yaptıramadım hiç.
Sosyal ağlarda paylaş

Daha ileri gitsin istiyorsan Deep Lying yerine Advanced Playmaker deneyebilirsin.

Ancak Selçuk'un fiziksel özellikleri çok iyi olmadığı için o pozisyonda özellikle güçlü ortasahası olan rakiplere karşı pek iyi performans göstermeyebiliyor. Ya da bende olduğu gibi (Adv. P.Maker başlatmıştım) iyi performans gösterse bile maçta çok yoruluyor. Sonra bir bakıyosun tam CL'de yarıfinale çıkarken adamın kondisyon tükenmiş. DLP'de daha geride kaldığı için mücadeleye girmeden ileri pas atabiliyor rahat pozisyonda.

İleri giden Adv. Playmaker için mesela yerlilerden Jem Karacan gibi Staminası ve fizik özellikleri yüksek bir adamı deneyebilirsin, ama Selçuk gibi adam da kesilmez takımdan
Sosyal ağlarda paylaş

Melo bi sakatlandı 9-11 ay yok diyorlar. Zaten bi de kiralık görünüyo. Gitti taş gibi orta saha. Adam gibi orta sahalar deli para - kaldık böyle.Bazen sabri bazen hamit ile oynuyorum ama ikisi de olmuyo Melo gibi.

Bi oyuncu buldum Lazio istenmeyenlistesine koymuş, değeri 2.600 görünüyo, teklif istedim - al 320k'ya senin olsun dedi. ANA! e ver dedim, lavuğun menejeri geldi yıllık 4 milyon isteriz, ben de 800k imza parası alırım dedi. YOK YEAA.

Kaldık böyle. Şampiyonlar liginden elendim. Avrupa liginden elendim. Lig şampiyonluğu geliyo ite kaka. Bi Melo bu kadar mı önemli arkadaş takımın tüm endazesi kaydı.
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

Melo bi sakatlandı 9-11 ay yok diyorlar. Zaten bi de kiralık görünüyo. Gitti taş gibi orta saha. Adam gibi orta sahalar deli para - kaldık böyle.Bazen sabri bazen hamit ile oynuyorum ama ikisi de olmuyo Melo gibi.

Bi oyuncu buldum Lazio istenmeyenlistesine koymuş, değeri 2.600 görünüyo, teklif istedim - al 320k'ya senin olsun dedi. ANA! e ver dedim, lavuğun menejeri geldi yıllık 4 milyon isteriz, ben de 800k imza parası alırım dedi. YOK YEAA.

Kaldık böyle. Şampiyonlar liginden elendim. Avrupa liginden elendim. Lig şampiyonluğu geliyo ite kaka. Bi Melo bu kadar mı önemli arkadaş takımın tüm endazesi kaydı.

O kadar süre yoksa kiralık sözleşmesini bitir bari, yolla juveye. boşa o kadar para ödeme.

Ortasaha göbekte Jem Karacan'ı oynatıyorum ben Melo yerine. Aynı tarz olmadığı için eksik kalıyor da yerli başka yok.

İlk sezondan sonra çok çılgın yabancı transferlerim vardı beleşe, ama yabancı kotası düşünce hepsi patladı.

Kotayı düşürmekten vazgeçseler de oyuna da yansısa, yoksa 2. sezon 6 3. sezon 5 yabancı hiç çekilmez, yedeğe de alamıyorsun bir de hiç.

Muslera - Eboue - Bocharetti - Dany - Amrabat - Ademilson - Elmander - Emerson - Corchia - Riera (satamadım)

eldeki yabancı kadrosu. 6 tanesini ilk 11 sürmek olsa sorun değil de tüm maç kadrosu 6 tane koyuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Tasekkurler onerilere hepsine bakicam. Bu kontenjan olayini da bilmiyordum, kotu oldu.

Bir de soru sorayim. Ben 2010da swap positon ile epey basarili olmustum, bunda pek ise yaramadi. Iki forvet, ML/MR veya DR/MR yer degisimi hic iyi sonuc vermedi henuz. 2010da savunmalari dagitirdim dondure dondure versatil oyuncuncularimi. (Hele ManCity de) deneyen var mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...