Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Adil Kullanım Kotasına karşı çözüm

Artariel

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
tahahhüt olsa bile eski paketine oluyor. ttnet'in internet sitesinden üst pakete geçirip, daha sonra eski paketine döndürebiliyorsun işin bitince. telefon edince de oluyordur ama call centerdakiler saçma bişey yapabilir o yüzden kendin yapmanda fayda var. o ay üst paketten faturalandırıyorlar işe, taahhütlü fiyatı neyse o. 3 ay öyle kullanıp dandik pakete taahhütlü fiyatına geri çevirmiştim. ttnet de öyleyledi ama bi limiti vardır belki.
Sosyal ağlarda paylaş

Silphatos said:

taahhüt yok bende. taahhütlüyken üst pakede geçince aşağı tekrar alamama gibi bir durum vardı bir ara

yok öyle değilmiş işte, geçen yaz yazlığa gidince yapmıştım. kışın babamı benden habersiz aramışlar, netlimitsiz taahhütlü kabul etmiş o da. yazlığa gelince telefon ettim falan işte. sonrasında ttnet'in sitesinden 8limitsize geçirdim 3 ay öyle kullandıktan sonra tekrar ttnet'in sitesinden netlimitsiz paketine geri döndürdüm kendim. taahhütü hangi paketle yaparsan ona dönme hakkın oluyor yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Ağustos ayında bu kotalarla ilgili, ya da hızlarla ilgili btk tarafından bir güncelleştirme yapılacağı konuşuluyor. Ama kota mı arttırılır, yoksa kota dolunca düşen hız 3mbit iken 5mbit mi olur orası biraz belirsiz.

Bu kota ve hız düşme olaylarıyla ilgili çok şikayet var btk'a, ve bir güncelleme olacağı kesin. Bakalım ağustos ayında neler olacak.

Hatta şurdan bakabilirsiniz,
http://www.btk.gov.tr/File/?path=ROOT%2f1%2fDocuments%2fSayfalar%2fIs_Plani%2f2016_Is_Plani.pdf
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Daha once de konustuk hep zaten, AKK gerekli Turkiye'de. Ama bizde asiri sert uygulaniyor.

5mbps en iyisi aslinda benim icin, 5mbps gunumuz interneti icin yeterli bir hiz AKK'den sonra buyuk oranda. 1080p stream edersin, 720p Skype filan kullanirsin, Steam'den cok yavas inmez... Bir de switch gibi bir sey koyup AKK yakma modu gibi bir sey getirirlerse olabilecegin en iyilerinden olur aslinda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...