Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Interneti yavaş olmayan var mı? vol.2

Cthulhu

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Bu arada ileride benzer sorunu yaşayanlar olursa diye bilgi amaçlı olarak yazıyorum. Superonline'da ADSL'den 50 mbit'lik VDSL'e geçiş yaptıktan sonra Speedtest üzerinde Turkcell Superonline'da 47-48 mbit hıza ulaşabilirken diğer kaynakların hepsinde 16-17 mbit'i görebiliyordum. İlk açtığım arıza kaydına bina içi kablolama da sorun var kapatıyoruz diye dönüş yapmışlardı. Müşteri temsilcisini aradığımda sorunu doğru aktaramadıklarını fark ettim, benim tarif ettiğim şekilde yazmasını rica ederek yeniden kayıt oluşturmuştum. Dün akşam SMS'le gene bina içi kablolama da sorun vardır diye dönüş yapmışlar. Bu sabah BTK'dan şikayet kaydı oluşturacaktım ki emin olmak için ethernet kablosunu takıp hız testi yaptığımda Turkcell Superonline dışında da 40 mbit'e varan hızlar alabilmeye başladığımı fark ettim. Sanırım Türk Telekom ile konuşup uyguladığı hız sınırını düzelttirdiler :D
Sosyal ağlarda paylaş

İstanbul Beykoz Kavacık bölgesinde keyfi çalışma başlatmıştı Telekom bu sabah. Eczanede bir gitti internet. Vınn'in yeni wireless i aletini de bağlayamadım rt-n56u ya hasta etti beni. Zaten modem+router vardı attım hepsini dsl-ac52u aldım rahatladım diyordumki, gene bağlanmadı, sabit ip var, ip veriyor, ama internette tık yok.

Aradım müşteri hizmetlerini, hatun bana hangi telefon hattı diye sormayınca gitmiş alakasız hatta kayıt açmış. 3 tane internet hattı var üstünüze afiyet. Har har hur hur, hangi ayarı denesem diye düşünürken, 10 dakka sonra haşırt diye geldi internet.

Çalışmanın da sebebi belli oldu, eski modemle sabah rezil hat kalitesi, akşam yeni modemi bir taktım snr down/up 20 lerde. Gürültü 10'un altında. Amaney DSLAM RULES dedim, şu bizim 6gbps profili yükseltsinler diye aradım ama 12 ye kadar çalışma var düzeltme yapamıyoruz dedi diğer bir hatun sevincim kursağımda kaldı.

Kısacası Telegomun hastasıyık, ama arada bir niye çalışma yaptıklarını eczane gibi önemli yerlere bildirseler ne güzel olcah.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Gene cahilce interneti kısarak katilleri yakalayacaklarını sanıyorlar.

amaç katilleri yakalamak değil zaten. aman milletin ne kadar şeyden az haberi olursa iyidir kafası. insanlar öğrenmesin bilgi paylaşmasın tartışmasın yabancı basını takip etmesin. o ilk sosyal medya gazını alıyorlar. ertesi güne bir şey kalmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...