Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Interneti yavaş olmayan var mı? vol.2

Cthulhu

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Ya bende Superonline ADSL'den VDSL'e geçiş yaptım. Hattımız 80 küsüre kadar destekliyormuş, 50 mbit olandan aldım. Kablosuz dışında direkt ethernet kablosunu takarak hız testi bide birkaç dosya yüklemeye çalıştım.

Speedtest üzerinde kendisi sunucuyu seçtiği zaman 47-48'i gördüm ancak gidipte elle Türk Telekom veya başka bir sunucuyu seçtiğimde 20-30 arası başlayıp 16'ya çekiliyor. Yurt dışı kaynaklı dosya yüklemelede de benzer şekilde 20 küsürleri görüp 16-17'ye çekiliyor. Bilgisi olan var mı? :)
Sosyal ağlarda paylaş

Evin bulunduğu sokakda apartman yok hepsi müstakil. Sokağın ortasında kutu var. En eski sistem bakır tel. int isteyene o kutudan kablo çekiyorlar. Kutu ile modem uzaklığı 12 metre felan.

Bulunduğum yer 10mb a kadar destekliyor. Genelde indirme hızı 0.6- 1 mb. Oyunlarda ping 80-100.

Son zamanlarda download hızı 0.4 mb.
Akk geçen komşu ile benim ınternet hızı aynı. Bi yararı olacağıni sanmiyorum ama ücretli ekip istedim.

Başka ne yapılabilir ? Kutunun içinde ki kablolar eski, ordan burdan ek yapmışlar hep. Bunun yenilenmesi için tt a dilekçe vercem hafta içi.
Sosyal ağlarda paylaş

resource monitörden takip ediyorum şimdi. twitch youtube dizi stream sitelerini açıyorum. chromeda katiyyen 300kb/s'nin üstüne çıkamıyor alınan veri. haliyle takıla takıla izliyorum. torrent ve steam download hızları saniyede 3mb'a dayanırken niye streamlerde acı çekiyorum ben böyle?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Superonline'da 50 mbit'lik VDSL'e geçiş yapmıştım. Speedtest üzerinden hız testi yaptığım zaman kaynağı Turkcell Superonline seçtiğim zaman gerçekten 47-48 mbit'lik hıza ulaşabiliyorum. Ancak gidipte kaynak olarak Türk Telekom, Uydunet veya Vodafone gibi diğerlerini seçtiğim zaman 30-35 mbit'le başlayıp 16-17 mbit'e gelerek sabitleniyor. Çağrı merkezini aradığım zaman arıza kaydı açıp Türk Telekom'a ilettiler. Biraz önce SMS geldi bina içi kablolama da sorun vardır demişler. Bana hiç mantıklı gelmiyor, böyle bi olay olabilir mi cidden? :(
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...