Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Komünizm neydi, değildi?

Feamer

Öne çıkan mesajlar

Icat ile yonetim seklinin cok ekstrem durumlar disinda bi ilgisi yok ki lol. En fazla icadini aciga vuramaz, calismalarini sergileyemez o kadar. Sinraki nesil elbet notlarini bile bulsa ilerletir ordan.

Rusyanin da aya cikisi teknoloji acligi degil tamamen sidik yarisi. O yaris olmasa kimsenin pipisinde olmazdi bi 20 yil daha aya cikma dusuncesi belki de.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

SeaGle said:
Rusyanin da aya cikisi teknoloji acligi degil tamamen sidik yarisi. O yaris olmasa kimsenin pipisinde olmazdi bi 20 yil daha aya cikma dusuncesi belki de.

Rusya aya hiç çıkamadı bu arada

Uzaya cikis iste, benim icin uzay = ay aga, evrenle ilgili konulari sevmiyorum :p
Sosyal ağlarda paylaş

bence ölümsüzlük keşfedilirse komünizm tek mantıklı ideoloji olur. bu şartlarda ise insanlar ölmeden önce milleti nasıl söğüşlesem'i legalize etmekle uğraşıyor sadece. (ahiret inancı bunlar için bonus kıvamında) kapitalizm bu gerçeği genellikle saklar, kendi yalanına kendi de inanır ve çocuklarını inandırır. köle-efendi ahlakı geliştirir, dini kullanır, veya umut verir, unicef'e bağış yapar, bunları yemeyene de ayn rand kitapları okutur. bu da ortalığın dünyasını tanımayan gerizekalıdan geçilmemesine neden olur. bu gerizekalılar kapitalizm için yandaş ya da ucuz işgücü olduğu için onlara dokunulmaz.

sınıf atlama şansı olanlar, tıkış tıkış otobüs yolculuklarında çok param olacak beemveye binicem ile herkes için insani bir ulaşım nasıl mümkün olabilir düşünceleri arasında gidip gelebilirler. sonuç olarak genelde birincisine meylederler çünkü mevcut düzene uymak her zaman daha kolaydır. bundan sonra işleri şansa kalmıştır. şanslı olanlar hakkında başarı öyküsü kitapları yazılır, şanssız olanlar orta sınıf olarak kalır.

ezilmekten başka çaresi olmayan da bazı moraller yardımıyla dengeliyor durumu (şükretme, çilecilik, din, milliyetçilik, yön değiştirme psikolojisi yani ezilmişliğinin acısını başkalarından çıkarma, prime time'da acun izleme vs.)

gençler ise nihilizmin batağına saplanmış durumda (bakınız ben) tekape'ye girecem ama ölümsüzlüğü bekliyorum işte, hadi koçlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...