Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oyun Star Wars olmasaydı oynarmıydınız?

visaoglu

Öne çıkan mesajlar

İnsanların okuduklarını degilde anlamak istediklerini görmeleri sanırım taktıkları at gözlükleri yüzünden demekki. Hemen hemen piyasada olan tüm mmo ları oynadım ve arkadaşımızın mmo bagımlısı olmaya gerek yok başka tür bir sürü oyun var yazısına karşılık mmo dan aldıgım genel zevk ı anlatırkan kurdugum cümlelere y swtor u baz alarak verdiğiniz alaycı cevaplara bende burda çok gülüyorum arkadaşlar.Ben swtor un iyi bir oyun olduğunu daha da iyi olabilecek potansiyeli olduğunu ve şu an alternatifi olmadıgını alternatif olarak gosterilen oyunların hiç birinin piyasaya dahi cıkamadıgını söylemek istedim. Eleştirirken şu anlattıgınız şeyler hangi oyunda var ole eksiksiz süper bir oyun varda bizmi bilmiyoruz tavsiyede bulunun da bizde öğrenelim bu yüksek beklentileri olan arkadaşlar hangi oyunda süper pvp yaparak pve de uçmuşlar class balansları hangi oyunda kusursuzmuş vaybe yoksa fps sorunuda mı yokmuş amanın yokda bu adamlar ustune bide pvp de king mi olmuşlar ya yapmayın allah aşkına şu anda age of conan da en kolay raidde 10 kere vipe yiyip birbirlerine kufur edip cıkan adamlar bile ne kadar kolay yaramaz oyun diye ortalıkta geziyor cok merak ediyorum şu an yüksek beklentili arkadaşların hangi süper oyunu oynadıklarını hangi oyunu end game yapıp hangi raidleri yönetip bu yüksek beklentilere nasıl ulaştılarını yoksa son lvl le gelip ben oyunu end game yaptım kolaymış diyenlerdenmisiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

beklentileri yuksek olanlar deneyip birakiyorlar zaten. illaki bir baska oyunda isteklerini buluyorlar diye bir sey yok. senin yanilgin burada.

kisiler (abartip uzatmadikca, ve kendilerini tekrarlamadiklari surece) fikirlerini soyluyor ve oynuyor ya da oynamiyorlar , bu kadar.

sen nasil oynuyorsan onlarda ben bunu gecmiste benzeri sekillerde gerceklestirdim zamanimi bunun yerine oyun oynamadan geciririm daha iyi diye dusunuyorlar..

en basit aciklamasi bu iste.

veya senin dedigin gibi eski arkadaslarinin yanina, zaman, emek ve hatiralarini biriktirdikleri oyunlarina donuyorlar.

yoksa gunumuzde bundan cooook daha gelismisi diye bir sey zaten yok, ki olsa herkes orada olurdu, bunun herkes farkinda :)

bu farkindaligin farkinda olmayan ureticiler en buyuk sorunlari.
Sosyal ağlarda paylaş

Daha yeni değilim yaşım 40 )mmo hayatıma uo ile basladım ve 6 yıl kadar oynadım ve ara vermeden hala oynamaktayım aion warhamer swtor ve conan da hesaplarım acık .
Sorun bu işte ya vardı yada çıkacak. Olanı bazıları beğenip oynamıyor ve devamlı arayış içinde olup bir türlü mutlu olamıyorlar.
Benim en kızdığım tipler ise bir oyunda lvl 10 kadar oynayıp end game inde bi halt yok diyip oynayanada kuçuk dürüşürücü laflar eden kendini bilmezler.
Mmo seversin sevmezsin swtor seversin sevmezsin ama kimseyle dalga gecemezsin ve fikrin olmayan bir oyunuda paldır küldür kötüleyemezsin dersin swtor un pvp si basit karsılıklı skill atma tarzı olmuş yada bu oyunda oyuncu sivrilmesi nam yapma olayı yok tartışılır ama dersin şu tarafı güzel olmuş. Oyun patladı oynayan bebe salaktır gibi. Bunları söyleyen insanlar ya anca 10 lvl e kadar oynayanlar yada hiç girmiyenler benim bir akadaşım var akşama kadar you tube oyun videoları izleyip hesap bile acmadan oyun yorumu yapar. Bu tarz eleştirileri ki bu swtor için degil her oyun için böyle yorum yapanları aynı kefeye koyuyorum ben .
Neyini begenmediğini söyleyen alternatif sunan tarzım degilmiş diyip eski oyununa dönen insanlara tabiki sölenecek bişey yok ama bi halt bilmeyip burda forumlarda oyun hakkıda bilgi almaya çalışam insanlara patladı -bitti -end game i yok diyen insanlara katlanamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Saydiginiz Oynadiginiz oyunlarda wow yok. O yuzden size swtor da sistem yeni ve ilginc geliyor. Ki bence cok normal bir durum. Wow un bizi zamaninda cekme sebebi idi bu dinamikler..ancak yillardir wow oynayan adama bu ayni oyun farkli skin gibi geliyor. O yuzden bizim sabrimiz bu oyuna karsi sizin kadar genis degil. Bizim icin yeni bir sey yok oyunda.

Wow dan bikmisiz. Kurtulmak istiyoruz, medet umdugumuz oyun ayni dinamklerle, contenti yetersiz ve Korkunc bugli bir halde cikiyor. Hayal kirikligini dusunebiliyor musunuz?

Yeni, yaratici bir sistem olsa "oyun yeni zaman vermeliyiz" diyecegiz, burada demeyecek adam yoktur.ama obur tarafta aynisinin zaman verilmisi var. ona da donmek istemiyoruz. Kavga burada cikiyor.

40 deglim ama 31 yasindayim. Iyi kotu gene baya mmo birkimi oldu yillar icinde.
Sosyal ağlarda paylaş

Wow oynadım ama kısa bir süre 3 ay kadar ve bırakma nedenim cok geç başlayıp atı alan üsküdara gitmiş misali cok eski oyun olduğunda kasamam diye idi swtor a wow la aynı denilebilir o zaman mmo ya başlamak için hemde funcom gibi salak firmaların parasızlıktan bakamadıkları oyunları yerine cok güzel bir alternatif denilebilir.5 yıl wow oynamış biri cıkıpta wow la aynı berbat diye yorum yazarsa bu doğru olurmu.Wow berbat oyun degildir ama insanları uzun süre oynayıp sıkıldıgı oyun olabilir ama bu yeni başlayacak biri için berbat anlamına gelmez of işte hep soylemek istediğim lütfen salak sacma yorumlar yerine doğru yorum lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:

Saydiginiz Oynadiginiz oyunlarda wow yok. O yuzden size swtor da sistem yeni ve ilginc geliyor. Ki bence cok normal bir durum. Wow un bizi zamaninda cekme sebebi idi bu dinamikler..ancak yillardir wow oynayan adama bu ayni oyun farkli skin gibi geliyor. O yuzden bizim sabrimiz bu oyuna karsi sizin kadar genis degil. Bizim icin yeni bir sey yok oyunda.

Wow dan bikmisiz. Kurtulmak istiyoruz, medet umdugumuz oyun ayni dinamklerle, contenti yetersiz ve Korkunc bugli bir halde cikiyor. Hayal kirikligini dusunebiliyor musunuz?

Yeni, yaratici bir sistem olsa "oyun yeni zaman vermeliyiz" diyecegiz, burada demeyecek adam yoktur.ama obur tarafta aynisinin zaman verilmisi var. ona da donmek istemiyoruz. Kavga burada cikiyor.

40 deglim ama 31 yasindayim. Iyi kotu gene baya mmo birkimi oldu yillar icinde.

Oyunculuğun yeter mi bilmiyorum ama o zaman gidip darkfall online oynayacaksın. Anlarsın o zaman dünya kaç bucakmış. Ayy bu oyunda addon yok mu dersin.
Sosyal ağlarda paylaş

wow dan sıkıldık diyorsunuz sonra oyunda wow da olanlar yok diye ağlıyorsunuz ama sonra da çok wow gibi olmuş diyorsunuz güzeller siz ne içiyorsunuz? ne istediğinizi bilmiyorsunuz ağlama duvarına çeviriyorsunuz burayı...

cevap vermem gerekirse de Star Wars olduğu için başladım e oynuyorum SW olmasaydı oyun başamazdım. Dark Millennium online ı bekliyor olurdum (hoş o da yalana sarıyor ya)
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel bir Sandbox oyun denemek isterim ama ne yazık ki sandbox için çok sağlam topluluk gerekiyor. Sandbox'ı tek başıma oynayınca ben hiç zevk alamıyorum. Ee çevre olsun diye girdiğim topluluklarda da sık sık saçma sapan konulardan tartışmalar çıkıyor, insanlar oyunları ciddiye alıyor, bense o ciddiyetle yaklaşamıyorum, vs. olaylar gelişiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Siz bir oyun yapmak isteseniz kimsenin oynamadığı bir tür oyun mu yapardınız yoksa halen aktif olarak milyonlarca kişinin oynadığı tür bir oyun mu yapardınız?

Oyunu eleştirenler arasında 20dk video izledim çok kötü oyunmuş diyen, wow oynadım çok kötü oyunmuş, Swtor da patladı diyenler var. Adam gibi oynayıp ta eleştiren de bu oyun MMO değil diyor sa ben bu oyuna olmuş derim.
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:

...
Wow a hayatta oynamam diyerek bunu deli gibi savunanlar var. tezati bir farkedebilseler, o ironiyi bir anlasalar dunya baslarina yikilacak. :)

Şu laf herşeyi özetliyor wow-swtor arasındaki tartışmalarda.

SWTOR'un 7 sene önce yapılmışı var, daha neyine bakayım oyunun?

Bu oyunun adı "Space Wars" olaydı ilk ay 150.000 kişi alırdı, onun da yarısı ay sonunda bırakırdı.
Sosyal ağlarda paylaş

@RRa
Abi şu genellemelerin beni hasta ediyor kusura bakma.
Yok 7k damage yedikleri için bıraktılar, yok LFG yok diye bıraktılar.
Nasıl desem, alakası yok, hatta tam tersi...
LFG dediğin sistem bir oyunu direk bitiren bir sistem bir kere. WoW'da koskoca dünya var Orgrimmar'dan instance'a, instance'dan Orgrimmar'a teleport edip duruyorsun. Muhteşem. Onlarca topik açıldı SWTOR forumunda LFG olmasın lütfen diye. Hele cross-server'a hiç değinmeyeyim. Sosyalliği sıfır yapıyor direk..
Addon yok diye insanlar oyunu bırakmaz 3-5 günde.
7k damage yedi diye de bırakmaz.
Oyun yeni birşey vaad etmiyor, insanlar sıkılıyor. Bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

sotto senin farklı sebeplerin olabilir ama genelleme yapabilecek kadar çok yaşadık bu örnekleri. mesela balans yok o yüzden bıraktım diyen çok kişi var ve olacaktır onlar işte emin ol birinden gidip sağlam bir dayak yemişlerdir, hazmedemiyorlardır.

addon konusu buralarda biryerlerde olacaktı, istersen bir oraya göz at insanlar ne düşünüyor addonlar konusunda. ben bir yerimden uydurmuyorum bunları 1 aydır bu forumlarda yazılanlar bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Add-on olmaması büyük eksiklik olabilir, ama SW olmasaydı oynamazdım dedirtecek kadar, veya 1 haftada baydım dedirtecek kadar da değil. Kaldı ki dayak yemeleri de kimseyi 1 haftada baydırmaz. Az çok MMO oynamış birisi, zaten balansın 2-3 ayda bir değiştiğini bilir. Bugün sen dayak dersin yarın sen atarsın. Öbür topikte dediğim gibi eğer öyle olmasaydı her sezon WoW'dan yüzbinlerce adamın bırakması gerekirdi.
Şu topiğe dikkat edersen eğer, insanların genel olarak oyunun vaad ettiklerini farklı bulamadıklarından dolayı sıkıldıklarını anlarsın...
Sosyal ağlarda paylaş

bu arkadas nolur hic yörungeye fln girmesn ya :D inanlmaz zevk alıyorum bunun postlarini okurken :D

balance olarak algıladgi ne onu da çözemedim ya..

mage fireball atsin 20k
feral shred vursun 20k
hunter'ın shotlari 20k

bu mu balans anlaysi merak ediyorum... gun gelir mageler ferallerden kacar gun gelir feraller mage görunce alt f4 ceker..

bunu bahane edip oyun bırakılcak olsaydi son 3 senede dunya üzernde wow oynayan insan kalmazdi geciceksin bu hikayeyi..

yazdgn her postta ayri fail olurken agzının sularini akıtarak gidin wowunuzu oynayin demen de cok sevgigm bir bioware yaklasimi

basarilarnin devamni dilerm saygilar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...